Edukacja | Galerie | ZamośćRedakcja14 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Najlepsi 2019! Zdolna młodzież uhonorowana [ZDJĘCIA]

R E K L A M A    B O A R D

13 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i olimpiad przedmiotowych, a także konkursów artystycznych i sportowych.

Uhonorowano laureatów i finalistów, a także nauczycieli – opiekunów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Urząd Miasta przygotował listę laureatów i finalistów.

Laureaci i finaliści konkursów ze szkół podstawowych:

Konkurs biologiczny i polonistyczny – Julia Ponieważ (SP 8 Zamość)

Konkurs chemiczny, biologiczny i matematyczny – Agata Budzyńska (SP 4 Zamość)

Konkurs chemiczny i matematyczny – Damian Dąbrowski (SP 2 Zamość)

Konkurs matematyczny i fizyczny – Wiktor Hołys (SP 8 Zamość)

Konkurs fizyczny i matematyczny – Mieszko Mazurkiewicz (I Społeczna SP)

Konkurs chemiczny i matematyczny – Piotr Zaręba (SP 10 Zamość)

Konkurs matematyczny-     Julia Buchajczuk (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
                                        Michał Jacek (SP 4 Zamość)
                                        Szymon Bartecki (Katolicka SP Zamość)
                                        Natalia Bednarczuk (SP 3 Zamość)
                                        Igor Brzozowski (SP 4 Zamość)
                                        Michał Cielniak (SP 3 Zamość)
                                        Jakub Cieślak (SP 4 Zamość)
                                        Paulina Górnik (SP 2 Zamość)
                                        Kamil Harczuk (SP 9 Zamość)
                                        Izabela Kołodziej (SP 2 Zamość)
                                        Jędrzej Koroś (SP 3 Zamość)
                                        Damian Krzywonos (SP 4 Zamość)
                                        Natalia Leśniak (SP 4 Zamość)
                                        Alicja Łaszkiewicz (SP 4 Zamość)
                                        Kornelia Obszańska (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
                                        Aleksandra Obuchowicz (Dwujęzyczna Szkoła Smart School)
                                        Anna Olszewska (SP 4 Zamość)
                                        Inga Pańko (SP 2 Zamość)
                                        Filip Pietkiewicz (SP 3 Zamość)
                                        Łukasz Sacha (Dwujęzyczna Szkoła Smart School)
                                        Zuzanna Sak ( SP 4 Zamość)
                                        Magdalena Słotwińska (SP 2 Zamość)
                                        Zuzanna Stępniak (SP 10 Zamość)
                                        Filip Szkamruk (SP 3 Zamość)
                                        Michał Ścibak (SP 4 Zamość)
                                        Julia Turzyniecka (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
                                        Hanna Tymura (SP 3 Zamość)
                                        Jakub Ukalski (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
                                        Kacper Wdowiak (SP 4 Zamość)
                                        Maciej Wierzański (SP 2 Zamość)
                                        Oliwia Wróbel (SP 2 Zamość)
                                        Maksymilian Zieliński (SP 9 Zamość)
                                        Katarzyna Zubala (SP 7 Zamość)

Konkurs geograficzny i matematyczny – Anna Figurska (Dwujęzyczna Szkoła Smart School Zamość

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Dorota Bojar (Katolicka SP Zamość), Magdalena Malicka (Katolicka SP Zamość), Paweł Mróz (Katolicka SP Zamość)

Konkurs polonistyczny – Maria Barczewska (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Martyna Dudek (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Natalia Lejb (SP 2 Zamość), Anna Łuczuk (SP 9 Zamość), Nina Maciocha (SP 6 Zamość)

Konkurs historyczny – Karolina Gil (SP 2 Zamość), Grzegorz Kosiński- Leszczyński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Tymon Matuszak – (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Mateusz Bogiel (SP 6 Zamość), Jakub Juściński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School Zamość)

Konkurs  j.angielskiego – Paweł Bociorowski (SP 3 Zamość), Izabela Sanocka (SP 8 Zamość), Marta Grajeta (SP 6 Zamość)

Konkurs j.niemieckiego – Igor Muryn (SP 4 Zamość)

Międzynarodowa Olimpiada o Unii Europejskiej – Szymon Smoła (SP 7 Zamość)

Konkurs j.francuskiego – Agnieszka Wakoń (SP 8 Zamość)

Laureaci i finaliści konkursów gimnazjum

Konkurs biologiczny i chemiczny – Agata Sawicka (Gimnazjum nr 1 Zamość)

Konkurs fizyczny i matematyczny – Jan Zieminski (I Społeczne Gimnazjum), Michal Szyszka (I Społeczne Gimnazjum), Julia Wiater (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs matematyczny oraz wiedzy o Biblii i Kościele – Patrycja Wybranowska (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs geograficzny, matematyczny i historyczny – Zuzanna Pizun (I Społeczne Gimnazjum)
Konkurs fizyczny i historyczny – Danuta Cupiał (I Społeczne Gimnazjum)

Konkurs biologiczny – Paulina Dziuba (Gimnazjum nr 5 Zamość), Mikołaj Pieniak (Gimnazjum nr 5 Zamość), Zuzanna Misztal (SP 2 Zamość)

Konkurs chemiczny – Sebastian Miszczuk (I Społeczne Gimnazjum), Rafał Oleszczak (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Eliza Muca (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs polonistyczny – Judyta Grabowska (Gimnazjum nr 4 Zamość)

Konkurs matematyczny – Zofia Iwaniec (Gimnazjum nr 4 Zamość), Aleksandra Teterycz (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs historyczny – Kamil Rogalski (Gimnazjum nr 5 Zamość), Michał Zabiciel (Gimnazjum nr 5 Zamość)

 

Nauczyciele i opiekunowie laureatów i finalistów szkół podstawowych i gimnazjów

– Pani Anna Janik (SP 2 Zamość)
– Pan Wiesław Nowakowski (SP 2 Zamość)
– Pani Wioletta Płatek (SP 2 Zamość)
– Pani Grażyna Prejbusz (SP 2 Zamość)
– Pani Elżbieta Sak (SP 2 Zamość)
– Pani Elżbieta Tyburska (SP 2 Zamość)
– Pani Iwona Dubina (SP 3 Zamość)
– Pani Grażyna Gaj (SP 3 Zamość)
– Pani Krystyna Kopciowska (SP 3 Zamość)
– Pani Daria Król (SP 3 Zamość)
– Pani Dominika Krysiak (SP 3 Zamość)
– Pani Anna Lachowska (SP 3 Zamość)
– Pani Katarzyna Skalska (SP 3 Zamość)
– Pani Joanna Szewczyk (SP 3 Zamość)
– Pani Ilona Żur (SP 3 Zamość)
Pan Wojciech Bartosiewicz (SP 4 Zamość)
– Pani Iwona Kołodziejczuk (SP 4 Zamość)
– Pani Marta Margol (SP 4 Zamość)
– Pani Joanna Kosz (SP 4 Zamość)
– Pani Ewa Niedabylska (SP 4 Zamość)
– Pani Maria Pawłowska (SP 4 Zamość)
– Pani Agata Słowik (SP 4 Zamość)
– Pani Anna Topolska (SP 4 Zamość)
– Pani Dorota Kowalczyk (SP 6 Zamość)
– Pani Monika Słomianowska (SP 6 Zamość)
– Pan Jerzy Smól (SP 6 Zamość)
– Pani Joanna Stefanowska (SP 6 Zamość)
– Pani Katarzyna Beda (SP 7 Zamość)
– Pani Małgorzata Bożek (SP 7 Zamość)
– Pani Elżbieta Danilewicz (SP 7 Zamość)
– Pani Lidia Mróz (SP 7 Zamość)
– Pani Marta Majewska (SP 7 Zamość)
– Pani Agnieszka Bratkowska (SP 8 Zamość)
– Pani Irena Chwiejczak  (SP 8 Zamość)
– Pani Monika Paska (SP 8 Zamość)
– Pani Aneta Rudawska (SP 8 Zamość)
– Pani Małgorzata Sawic (SP 8 Zamość)
– Pan Wiesław Sroka (SP 8 Zamość)
– Pani Bożena Wieczorek (SP 8 Zamość)
– Pani Agnieszka Wnuk (SP 8 Zamość)
– Pani Marzanna Bednarz (SP 9 Zamość)
– Pani Ewa Kołodziej (SP 9 Zamość)
– Pani Katarzyna Radomska-Wosiak (SP 10 Zamość)
– Pani Alina Stopa (SP 10 Zamość)
– Pani Barbara Tęczak (SP 10 Zamość)
– Pani Małgorzata Walmont (SP 10 Zamość)
– Pani Małgorzata Zachajczuk (SP 10 Zamość)
– Pani Sława Bilska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pani Elżbieta Kędrak (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pani Dorota Sowińska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pani Grażyna Piątkowska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pani Marta Wiśniewska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pan Zbysław Zapała (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
– Pani Agnieszka Ostasz (Katolicka Szkoła Podstawowa)
-ks. Krzysztof Sosnowski (Katolicka Szkoła Podstawowa)
– Pani Monika Poświatowska (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School)
– Pan Paweł Sawicki (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School)

Laureaci i finaliści szkół ponadgimnazjalnych

XLV Olimpiada Historyczna – Stanisław Zabandżała (3 LO Zamość)

XIV Olimpiada Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Maciej Wojnar (3 LO Zamość)

Olimpiada Wiedzy o Prawie i XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej – Krystian Petz (1 LO Zamość)

68 Olimpiada Fizyczna oraz Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i z fizyki – Wojciech Jasiński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące)

XLII Olimpiada J.Francuskiego – Sebastian Czusz (3 LO Zamość)

XXXVII Olimpiada J.Łacińskiego – Oskar Korczynski (1 LO Zamość), Kamila Śledź (I Społeczne LO)

 

XLV Olimpiady Geograficznej – Marek Zastąpiło (I Społeczne LO)

Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki i z matematyki:
– Dominik Dębinski (1 LO Zamość)
– Mikołaj Kulczyński (1 LO Zamość)
– Paweł Lewkowicz (1 LO Zamość)
– Kacper Bulak (1 LO Zamość)
– Damian Cyper (1 LO Zamość)
– Tymon Gontarz (1 LO Zamość)
– Emil Łasocha (1 LO Zamość)
– Paweł Oleniak (1 LO Zamość)
– Marcin Pieczykolan (1 LO Zamość)
– Mateusz Duma (1 LO Zamość)
– Piotr Łukasiewicz (I Społeczne LO)
– Łukasz Szyszka (I Społeczne LO)
– Adrian Świrszcz (I Społeczne LO)
– Mateusz Zalewski (I Społeczne LO)

Konkurs o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” z chemii- Piotr Pizon (1 LO Zamość)

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki- Karol Wolczyk (I Społeczne LO), Barbara Rosiak (3 LO Zamość), Wiktoria Skowron (I Społeczne LO)

XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych- Dawid Ziobro (ZSP nr 5 Zamość)

Olimpiada Teologii Katolickiej- Kacper Biłant ( 2 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna- Wiktoria Bojar (ZSP nr 1 Zamość)

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej- Patryk Kuron (ZSP nr 2 Zamość), Agata Martyniuk ( ZSP nr 2 Zamość), Kamila Świder (ZSP nr 2 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Białystok- Julia Poździk (1 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistycznej- Kacper Silezin (ZSP nr 1 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna Łódź- Wiktoria Szykulska (1 LO Zamość)

Nauczyciele i opiekunowie laureatów i finalistów szkół ponadgimnazjalnych:
– Pan Zbigniew Kodryaczny (3 LO i Smart School Zamość)
– Pani Paulina Adamowicz (1 LO Zamość)
– Pan Andrzej Mazurkiewicz (I Społeczne LO Zamość , I LOZamość,  Społeczna SP i I Społeczne Gimnazjum Zamość)
– Pani Mirosława Podhajny (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskie w Zamościu)
– Pan Jacek Podkościelny (I Społeczne LO Zamość)
– Pani Anna Białkowska- Dzięgiel (ZSP nr 5 Zamość)
– Pani Maria Bubiłek (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące)
– Pani Marta Dynowska (1 LO Zamość)
– Ks.Jerzy Frankiewicz (1 LO Zamość)
– Pan Andrzej Gdański (ZSP nr 1 Zamość)
– Pani Anna Gęborys (3 LO Zamość)
– Pani Maria Hałasa (3 LO Zamość)
– Pan Adam Maślany (ZSP nr 2 Zamość)
– Pani Bernarda Paszko (3LO Zamość)
– Pan Krzysztof Siek (ZSP nr1 Zamość)
– Pan Leszek Stempel (ZSP nr 1 Zamość)
– Pani Małgorzata Twardziszewska (1LO Zamość)
– Pan Zenon Ważny (ZSP nr1 Zamość)
– Pani Joanna Wójcik (2 LO Zamość)

Uczniowie nagrodzeni w konkursach artystycznych:

2 miejsce – XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”- Gabriela Belina (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)

Międzynarodowy Konkurs Fashion Designer Awards 2019- Franciszek Drozdowski (SP 3 Zamość)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lotniczej „Skrzydła nad Kazimierzem”- Zuzanna Gałan (SP 7 Zamość)

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże Mistyczne”- Anna Grudzinska (SP 3 Zamość)

1 miejsce – XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Malowane Poezją”- Magdalena Krawczuk (MDK Zamość)

III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moje miasto- moja duma”: nagroda główna: Julia Magdziak (Przedszkole Nr9 Zamość), 3 miejsce: Monika Niemczuk (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)

Konkurs magazynu „Press” – Grand Press Photo- Kacper Nowak (1 LO Zamość)

Nagroda główna – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł w za dużych butach” , I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Miejscowości Niepodległej” oraz w konkursie  „Pocztówka z mojej miejscowości”, II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Lecie Odzyskania Niepodległości Polskim” oraz w konkursie „Koleżanko, kolego – pokaż, co w twojej miejscowości jest najpiękniejszego”: Oliwia Sawicka (Przedszkole Nr1 Zamość)

1 miejsce w 29. Ogólnopolskim Literackim Konkursie im. Jana Parandowskiego: Maria Terlecka (SP 6 Zamość)

1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy”: Wiktoria Wójtowicz (Przedszkole Nr 12 Zamość)

1 miejsce w  Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy”; Anna Wróbel (Przedszkole Nr 12 Zamość)

III Nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Maluarskim „Siedem Grzechów Głównych” – Dąbrowa Górnicza: Emilia Zaręba (MDK Zamość)

I miejsce- Złoty Dyplom w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rzeszów: chór szkolny (1 LO Zamość)

Uczniowie nagrodzeni w konkursach sportowych:


2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kata Jiu – Jitsu Goshin – Ryu oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu: Piotr Godzisz (2 LO Zamość)

Vicemistrz Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS: Patryk Krupa (ZSP 1 Zamość)  

Vicemistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Julia Oberda (ZSP 1 Zamość)

2 miejsce w grze podwójnej chłopców – XXV Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego „Sprawni Razem” – Tomasz Repeć (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)                                        

3 miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych ZSS  „Sprawni Razem”: Krystyna Potyrańska (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)

Nauczyciele opiekunowie wychowanków przedszkoli i placówek oświatowych:
– Pani Magdalena Majer (MDK Zamość)
– Pani Wioletta Brzozowska (MDK Zamość)
– Pani Katarzyna Łagoźny (Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu)
– Pani Renata Mulawa (Przedszkole Miejskie Nr 9 w Zamościu)
– Pani Anna Fałaga (Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu)
– Pani Bożena Gil (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)
– Pani Joanna Sudołowicz (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)
– Pan Michał Toczyński (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu)

Poniżej fotorelacja z całości wydarzenia przygotowane przez Urząd Miasta, autorem zdjęć jest Marta Lackorzyńska-Szerafin:

 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018