Sport | Zamośćtekst nadesłany14 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Medalowe trio ORKI

R E K L A M A    B O A R D

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12 LAT-II runda. DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI DZIECI 10-11 lat.

W dniach 8-9 czerwca lubelska, olimpijska pływalnia Aqua gościła najmłodszych adeptów sportu pływackiego, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 10, 11 i 12 lat. Zawody rozgrywane były seriami rozstawionymi według czasów uzyskanych na wcześniejszych zawodach i figurujących w rankingu europejskim. W innym przypadku przy zgłoszeniu pojawiał się skrót NT( nie notowany) i zawodnik pływał w pierwszych komputerowo kompletowanych seriach. Konkurencje w programie poszczególnych roczników były niekiedy bliźniacze , dlatego dla przejrzystości rywalizacji wyścigi każdego rocznika rozgrywane były oddzielnie.

Najmniejszy wybór a w zasadzie brak wyboru mieli najmłodsi, którzy chcąc się liczyć w końcowej rywalizacji musieli płynąć 4 z 4 konkurencji: 50 stylem grzbietowym 50 klasycznym, 50 dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Zawodnicy pozostałych kategorii wiekowych startowali maksymalnie w dwóch konkurencjach w jednym bloku i jednej sztafecie. Do rywalizacji stanęło łącznie 338 zawodniczek i zawodników z 20 klubów nie tylko z województwa lubelskiego. Lublin gościł również kluby z poza województwa: Olimpijczyk Suwałki, Wodnik Bielsk Podlaski, Juvenia Białystok, MKS SP 63 Bydgoszcz i Kormoran Olsztyn.

W klasyfikacji drużynowej, do której zalicza się dwa najlepsze wyniki zawodników danego klubu w każdej konkurencji Orka uplasowała się w połowie stawki: kategoria 10 lat-miejsce 8 na 16 drużyn, kategoria 11 lat-miejsce 8 na 18 drużyn i kategoria 12 lat-miejsce 7 na 15 drużyn.

Indywidualnie znakomicie spisała się trójka zawodników Orki w kategorii 11 lat: Krzysztof Charkot Kacper Dziura i Michał Dziura. W konkurencji 200 m stylem dowolnym, w której startowało 42 jedenastolatków zwyciężył po zaciętej walce Kacper Dziura-2:30.79 przed bratem bliźniakiem Michałem-2:31.23, a tuż za nimi na mecie zameldował się Krzysztof Charkot-2:33.07. Ten ,,Orkowy hat trick” zawodnicy powtórzyli na dystansie 100 metrów stylem dowolnym tylko w innej kolejności: złoty medal wywalczył Krzysztof Charkot-1:08.61, srebrny Kacper Dziura-1:09.96 a brązowy Michał Dziura-1:10.95(startowało 55 zawodników). Na dystansie 50 m stylem motylkowym świetnie spisali się: Krzysztof Charkot-medal srebrny 33.68 a medal brązowy wywalczył Kacper Dziura 35.42. Medal srebrny wywalczył jeszcze Krzysztof Charkot na dystansie 200 m stylem zmiennym-2:56.68 gdzie startowało 30 zawodników. Dorobek medalowy Orki powiększył jeszcze zespół sztafetowy chłopców 11 letnich w składzie: Krzysztof Charkot, Kacper Dziura, Michał Dziura i Kacper Urbańczyk. Drużyna Orki zwyciężyła w sztafecie 4x50m stylem dowolnym-2:17.38 przed Juvenią Białystok-2:19.06 i Skarpą Lublin-2:19.58. W sztafecie 4x50m stylem zmiennym zawodnicy Orki-2:36.63 musieli uznać wyższość

Olimpijczyka 23 Lublin-2:36.44, z którym złoty medal przegrali o 19 setnych, trzeci zameldował się zespół Sparty Biłgoraj-2:38.80. Prócz medalistów po rozegraniu każdej konkurencji, dyplomami za miejsca 4,5,6 dekorowana była kolejna trójka zawodniczek i zawodników. W najlepszych ,,szóstkach” znaleźli się jeszcze: 6-Michał Dziura na 100 grzbietowym 1:23.81, 4 na 100 m stylem klasycznym była Alessandra Trojak(11 lat)-1:39.70 a 5 na 200 m stylem zmiennym był Michał Dziura-3:00.59.

Ogromnym sukcesem zakończył zawody Krzysztof Charkot, ponieważ okazało się, że w klasyfikacji generalnej za 4 starty w kategorii 11 lat nie miał sobie równych i zajmując 1 miejsce-1094 pkt., wyprzedził Patryka Joachimowicza z UKS Olimpijczyk 23 Lublin-1080 pkt. a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Sola-982 pkt. z Wisły Puławy.

W sumie w drużynie Orki wystąpiło 20 zawodniczek i zawodników, poza już wymienionymi byli to: 10 lat- Amelia Mielcarek, Emilian Wójcik, Krystian Harczuk, Paweł Bondyra, Mateusz Różański, Alan Mazur i Maciej Wołoszyn, 11 latkowie-Aleksander Krzyżanowski, Wiktor Chmielowiec i 12 latkowie- Martyna Niedźwiedź, Nina Leszkowicz, Natalia Hauzner, Kasjana Wyłupek, Michał Magryta i Igor Baniak.

Przed zawodnikami Orki w najbliższym czasie jeszcze Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego (12 lat i starsi) 22-23 czerwca w Lublinie a w lipcu Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018