II. Region | Kraj | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja28 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lubelscy Terytorialsi z pomocą w świętokrzyskim

Fot. WOT
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 170 żołnierzy z lubelskiej brygady OT zakończyło właśnie prace w rejonie Sandomierza i Połańca. Od piątku pomagali umacniać wały, m.in. na ważnym odcinku w rejonie elektrowni Połaniec.

Żołnierze z 25 batalionu lekkiej piechoty z Zamościa, w piątek w trybie alarmowym wyruszyli na pomoc na tereny podtopione w województwie świętokrzyskim. Żołnierze wspierali wysiłki kolegów z 10 Brygady Świętokrzyskiej w Zawichoście i Połańcu, m.in. w rejonie elektrowni Połaniec. Żołnierze pracowali dzień i w nocy przy wzmacnianiu wałów na Wiśle. Obecnie grupa zadaniowa zakończył już prace i żołnierze wracają do swojej jednostki w Zamościu.

Akcja ratunkowa w gminach Wojciechów i Konopnica

Przypomnijmy, we wtorek, 21 maja br. 200 żołnierzy 2 LBOT wspierało mieszkańców oraz inne służby w likwidacji skutków trąby powietrznej w gminach Wojciechów i Konopnica. Natychmiast aktywowano Zespół Oceny Wsparcia (ZOW), który nawiązał kontakt ze strażakami i zarekomendował możliwości wsparcia. W trybie alarmowym wezwano żołnierzy i już po około godzinie skompletowano siły i środki do udziału w akcji. Kolejnych 200 żołnierzy pozostawało cały czas w gotowości. W nocy (21/22 maja) w ramach zgrupowania zadaniowego w m. Stasin żołnierze 2 LBOT usuwali skutki zniszczeń. Ich działania skupiały się głównie na pomocy w zabezpieczaniu zniszczonych domostw, zapewnieniu zasilania energią elektryczną za pomocą agregatów prądotwórczych oraz udrażnianiu dróg poprzez wycinkę zwalonych drzew.

Pierwsza w historii WOT aktywacja Zespołu Wsparcia Odbudowy

22 maja br. w godzinach popołudniowych, decyzją sztabu kryzysowego siły główne zakończyły realizację zadań. W ich miejsce wszedł Zespół Wsparcia Odbudowy (ZWO), którego zadaniem była ocena potrzeb w zakresie kontynuacji wsparcia i pomoc w przywróceniu stanu pierwotnego. Było to pierwsze uruchomienie ZWO w historii WOT. Przeprowadzono działania, m.in. z zakresu doradztwa specjalistycznego ds. budownictwa, doradztwa prawnego, pomocy medycznej oraz wsparcia psychologicznego.

Podsumowanie działań żołnierzy WOT w akcjach kryzysowych

W akcjach ratunkowych prowadzonych w minionym tygodniu na Lubelszczyźnie na skutek nawałnicy, a następnie na Podkarpaciu, Małopolsce i Śląsku, w związku z zagrożeniem powodziowym, zaangażowanych było w sumie 500 żołnierzy WOT, 1000 jest w odwodzie gotowych do działania, a 18500 żołnierzy jest gotowych na każdy sygnał. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki, 95% współczynnik stawiennictwa żołnierzy, którzy otrzymali sygnał natychmiastowego stawiennictwa.

kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018