Lublin | Prawo i Biznestekst nadesłany21 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lingaro stworzy 100 miejsc pracy dla programistów w Lublinie

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Firma działająca w obszarze  transformacji, analizy i wizualizacji danych  planuje w najbliższych dwóch latach zatrudnić ponad 100 osób do nowo powstałego oddziału w Lublinie. Lingaro poszukuje programistów i specjalistów z obszaru Business Intelligence, Big Data, Data Science, Cloud oraz eCommerce. Oddział w Lublinie został otwarty z początkiem maja.

Nowa lokalizacja wspiera strategiczny rozwój spółki, która od 2017 roku odnotowuje wzrosty przychodów na poziomie 40 procent i ponad 100-procentowy przyrost zatrudnienia.

Miasto Lublin już dziś możemy nazywać zagłębiem branży IT. Oferta firm informatycznych w naszym mieście stale się powiększa. Dzięki temu zatrudnienie w Lublinie znajdą absolwenci lubelskich uczelni wyższych, którzy kształcą się na kierunkach IT oraz pokrewnych. Nowoczesny Lublin to miasto, w którym prężnie rozwija się branża informatyczna, notując jeden z najwyższych wzrostów w całej Polsce. Dziś przedstawiamy kolejną firmę, Lingaro, która zdecydowała się stworzyć swój oddział w naszym mieście, co bez wątpienia potwierdza ten potencjał – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

O wyborze lokalizacji zadecydował potencjał miasta – duża baza edukacyjna dla kierunków inżynierskich i technologicznych oraz wysoka jakość nauczania. Duże znaczenie miała dla nas także otwartość w dwustronnej komunikacji i wsparcie władz miasta, które na tle innych sprawdzanych przez nas lokalizacji wykazują dużo aktywniejszy model współpracy z potencjalnymi inwestorami służąc radą i przewodnictwem – podkreśla Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Istotne znaczenie miał również wysoki odsetek cudzoziemców o informatycznym profilu zawodowym zamieszkujących okolice województwa lubelskiego gotowych do podjęcia zatrudnienia w anglojęzycznym, międzynarodowym środowisku pracy.

Otwarcie oddziału w Lublinie jest dla nas strategiczną decyzją, która pozwoli zapewnić silne wsparcie dla szybkiego rozwoju spółki. Lingaro jest firmą usługową, której siła leży w wiedzy i doświadczeniu zespołu oraz dopasowaniu profili kompetencyjnych pracowników do najnowszych wymagań rynku. Dlatego też rokrocznie przeznaczamy duże środki na inwestycje w rozwój wiedzy naszych pracowników. Tylko w tym roku wydamy na ten cel 3,6 mln zł. Od dwóch lat utrzymujemy wskaźnik rotacji personelu znacząco poniżej średniej rynkowej. Wierzę, że jest to zasługą naszej strategii inwestowania w potencjał ludzki oraz partnerska i autonomiczna kultura pracy, którą od kilku lat konsekwentnie budujemy. Ten sam model pracy będziemy tworzyć w Lublinie – mówi Sebastian Stygar, współzałożyciel firmy Lingaro

Od początku roku Lingaro działa aktywnie w lubelskim środowisku technologicznym podejmując współpracę z uczelniami, organizując konferencje i spotkania branżowe oraz imprezy o charakterze integracyjnym. Przykłady ostatnich inicjatyw spółki stanowią warsztat Microsoft Power BI zorganizowany we współpracy z informatycznym kołem naukowym KUL, spotkania ze specjalistami i osobami chcącymi poznać świat IT podczas meet up-ów organizowanych wraz z lubelską społecznością G-Devs czy udział w spotkaniu lubelskiej społeczności Geek Girls Carrots. Lingaro angażowało się również w Lubelskie Dni IT, Lubelskie Dni Informatyki, a także sponsoring i dzielenie się wiedzą podczas konferencji Click oraz występ reprezentacji firmy w mistrzostwach piłki nożnej.

Różnorodność jest silnie wpisana w tożsamość Lingaro i reprezentowana przez blisko 30-procentową reprezentację kobiet oraz 12 narodowości w strukturze pracowników naszej firmy. Pielęgnujemy kulturę opartą o otwartość na wszystkie nacje, języki oraz tolerancyjny światopogląd. Jednocześnie stawiamy na autonomię w działaniu i profesjonalizm, które pozwalają budować zespół gotowy do pracy przy wymagających, innowacyjnych projektach dla największych międzynarodowych marek jak Procter and Gamble czy Saint Gobain” – informuje Małgorzata Gryz, Chief Operating Officer.

W najbliższych planach spółki skoncentrowanych na wsparciu edukacji technologicznej w Lublinie jest  trzytygodniowa, letnia akademia dla młodych adeptów programowania – Lingaro Summer Bootcamp: Data Analytics in the Cloud.

Chcemy silnie wrosnąć w kulturę miasta – stać się wyraźnym członkiem jej środowiska edukacji informatycznej i ważnym partnerem na lokalnym rynku pracy. Pracujemy intensywnie na to, aby w najbliższych miesiącach marka Lingaro stała się w Lublinie silnie rozpoznawalnym brandem. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym lubelskim pracownikom nową jakość i wyznaczać bardziej otwarte, innowacyjne oraz międzykulturowe standardy pracy i wzajemnych relacji – mówi Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Lingaro wraz z firmą Orba – ekspertem w budowie rozwiązań eCommerce – wchodzi w skład Grupy Lingaro, która zatrudnia obecnie blisko 700 konsultantów na całym świecie. Grupa specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT w obszarze analityki i wizualizacji danych, automatyzacji procesów biznesowych oraz budowaniu dedykowanych aplikacji klasy enterprise i rozwiązań e-commerce z wykorzystaniem najnowszych technologii jak AI, Machine Learning i Business Intelligence. Grupa Lingaro posiada oddziały w Cincinnati (USA), Manilii (Filipiny) oraz Warszawie i Lublinie i już planuje otwarcie kolejnych lokalizacji.


LINGARO

Lingaro jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich spółek technologicznych, specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych systemów analityki danych oraz Big Data. Firma została założona w 2008 roku Warszawie przez zespół polskich menedżerów I konsultantów, którzy zdobyli doświadczenie pracując razem w międzynarodowych korporacjach informatycznych. W 2015 roku Lingaro otworzyło oddziały na Filipinach i w USA. Obecnie firma posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad zaawansowanymi rozwiązaniami IT dla międzynarodowych klientów listy Fortune Global 500.  Klientami spółki są globalne korporacje, które za istotne źródło przewagi konkurencyjnej przyjmują kulturę organizacyjną podejmowania decyzji w oparciu o dane.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018