Krasnystaw | Kultura i rozrywka | Rolnictwo i ŚrodowiskoRobert Moteka18 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnystaw: Chmielowa Stolica Regionu

Krasnystaw, miasto z historią sięgająca XIV w.  od 48 lat jest też centrum spotkań piwowarów. Wszystko za sprawą chmielu który rośnie w naszym regionie jak na drożdżach.

Tradycyjne Chmielaki Krasnostawskie to wydarzenie wyjątkowe i spektakularne. Organizacja takiego wydarzenia to spore wyzwanie dla organizatorów. Trzy dni imprez, dwie sceny, ponad setka wystawców i sprzedawców, atrakcje dla dzieci i młodzieży (z dala od piwnych ofert) no i gwiazdy. Dość wymienić zaledwie kilka, Ilussion, Łąki Łan, Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Chylińska. Przy tym wiele występów lokalnych (również z Zamościa) zespołów i wykonawców na świetnym poziomie. Do tego oczywiście złoty trunek (tylko dla dorosłych) we wszystkich gatunkach z wielu znanych i mniej znanych browarów. W tym piwa kraftowe i domowe. Na które niestety nie udało nam się trafić w tak dużej ilości atrakcji.

Gadżety, maskotki, place zabawa, scena dziecięca, animacje i park rozrywki.  Tak jednym tchem można wymienić atrakcje dla tych którzy piwa nie mogą pić. Dla tych którzy chcą również aktywnie spędzić czas dziś odbędzie się Półmaraton Chmielakowy.

Chmielaki rozpoczęto oficjalnie wczoraj (18.08.2018r.) , burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz wraz z gośćmi m.in. poseł Kornelią Wróblewską (N), poseł Teresą Hałas (PiS), wicemarszałkiem województwa  lubelskiego Krzysztofem Grabczukiem (PO).

Na koniec warto dodać, że Chmielaki Krasnostawskie to najstarszy istniejący festiwal piwny w Polsce, w tym roku skupił ponad 50 browarów z Polski i Zagranicy a uczestniczyć w nim można tylko do najbliższej niedzieli. Niestety zapasy niektórych piw już się kończą.  Więcej informacji można przeczytać na stronie chmielaki.pl

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z pierwszego dnia Chmielaków.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Stonka
Pod innymi sklepami nie postawili parkom...
Jurek 15 minut temu
I bardzo dobrze!!! Teren prywatny to war...
z_boku 40 minut temu
Najlepiej pogonić portugalskie i niemie...
ja 43 minuty temu
W czym problem? Jadę do pracy w piątek...
Faworytka
W takim razie miasto powinno firmie Je...
dd
Skoro kupili ten teren i wybudowali tam ...
Popieram ,trochę szacunku by się przyd...
Peter
Wyjaśnione że trudno jaśniej, działa...
Zamościanin
Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo ...
name
Jakaś tromba pisała te słowa: Tagi ha...
Ansztajn z Zamo...
Tragedią tego świata jest system eduka...
Hrabia Walgodes...
Panie Radny co Pan mówisz: Rafał Zwola...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018