R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany18 sierpnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Jaki rower dla 3 latka – radzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Rower merida dakar 612 coaster 2011, fot. nadesłane

Wybór właściwego roweru dla dziecka tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. W rzeczywistości jest zdecydowanie trudniejszy od zakupu roweru dla dorosłej osoby. Przede wszystkim dzieci w danym wieku różnią się wzrostem. Kwestia ta jest bardzo indywidualna. Każde dziecko posiada również inne możliwości fizyczne i umiejętności.

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Kluczowym czynnikiem, którym powinien się kierować rodzic jest wzrost dziecka, a także wspomniane wcześniej możliwości fizyczne. W tej kwestii mogą wystąpić znaczące różnice. Dzieci w wieku 3 lat mają przeważnie od 88 do 108 cm wzrostu. Najlepszym wyborem byłby rower biegowy, rozmiar koła powinien mieć 12 ”.

Od czego zacząć rowerową przygodę?

Obecne pokolenie młodych rodziców z pewnością pamięta słynne czasy PRL, gdzie w parkach bardzo często można było spotkać rodziców, którzy uganiali się za swoimi pociechami na legendarnym Bratku, czy Reksiu. Przeważnie pomocny był grubszy kij od szczotki, który włożony był w ramę. Miał on strzec dziecko w przypadku utraty równowagi i ewentualnym upadkiem.

“Aktualnie na rynku jest ogromny wybór rowerów dziecięcych. Daje to ogromne możliwości w dopasowaniu jednośladu do indywidualnych możliwości, a także warunków danego dziecka. Najistotniejsza zasadą, którą kierują się lekarze jest “nie szkodzić”. Bardzo podobnie jest w przypadku dzieci. W sytuacji, gdy rzeczy nie sprawiają dzieciom frajdy, przyjemności, zadowolenia, te tracą nimi jakiekolwiek zainteresowanie. Mogą również zniechęcić się do takich przedmiotów. W rezultacie niewłaściwie dobrany rower może trafić do piwnicy” – twierdzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Jaki pierwszy rower kupić dziecku?

Osoby, których celem jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie przygody z rowerem przez dziecko powinny zdecydować się na dobry rower biegowy. Głównym zadaniem tego rowerka jest przyzwyczajenie dziecka do poruszania się na jednośladzie. Nie tylko uczy utrzymywania równowagi, ale także kontroli kierunków jazdy. Etap rowerka biegowego przeważnie dotyczy dzieci w przedziale od 2 do 4 lat. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji pociechy.

Na niejednym forum rowerowym można znaleźć opinie doświadczonych użytkowników, że w przypadku gdy dziecko ma już około 1 metra wysokości można śmiało myśleć o kupnie prawdziwego roweru z pedałami. Jeżeli poprzednim rowerem dziecka był biegowy, najprawdopodobniej pociecha będzie potrzebowała bocznych kółeczek, które bardzo pomogą w utrzymaniu równowagi. W przeciwnym razie zamontowanie dodatkowych wspomagaczy będzie konieczne.

Koła w rowerze dziecka, które ma 3 lata powinny mieć 12 cali. W przypadku zdecydowania się na rower napędzany pedałami należy zwrócić szczególną uwagę na osłon łańcucha. Warto zdać sobie sprawę, że rowerek dla 3 latka powinien być maksymalnie prosty. Rekomenduje się by jednoślad nie posiadał hamulców, ani przerzutek. Dobrym rozwiązaniem będzie hamulec w piaście, który zostanie uruchomiony naciśnięciem pedałów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce do przewozu ulubionych zabawek. Trzeba zadbać o to, aby rower podobał się dziecku. Nie oznacza to, że jednoślad musi być koniecznie nowy. W obecnych czasach na portalach społecznościowych można spokojnie znaleźć mnóstwo rowerków, z których wyrosły inne dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, gdy ich dziecko wyrośnie z danego roweru.

Każde dziecko trzeba wyposażyć w porządny kask i ochraniacze. Warto pamiętać, że pierwsze próby obfitują w zdecydowanie największą liczbę upadków. W przypadku, gdy dziecko miało wcześniej do czynienia z rowerem biegowym, nie powinno mieć większych problemów z dwukołowym rowerem z pedałami. Warto pamiętać, aby rower nie był za duży, im lżejszy tym znacznie lepiej dla dziecka. Im dziecko jest młodsze, tym rower powinien być prościej skonstruowany. Zdecydowanie dobrym wyborem nie będzie “góral”. Dziecko będzie na takim rowerze jeździć pochylone, będzie musiało również zadzierać głowę do góry oraz niepotrzebnie obciążać nadgarstki.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rowmix.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny