Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany18 sierpnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Jaki rower dla 3 latka – radzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Rower merida dakar 612 coaster 2011, fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Wybór właściwego roweru dla dziecka tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. W rzeczywistości jest zdecydowanie trudniejszy od zakupu roweru dla dorosłej osoby. Przede wszystkim dzieci w danym wieku różnią się wzrostem. Kwestia ta jest bardzo indywidualna. Każde dziecko posiada również inne możliwości fizyczne i umiejętności.

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Kluczowym czynnikiem, którym powinien się kierować rodzic jest wzrost dziecka, a także wspomniane wcześniej możliwości fizyczne. W tej kwestii mogą wystąpić znaczące różnice. Dzieci w wieku 3 lat mają przeważnie od 88 do 108 cm wzrostu. Najlepszym wyborem byłby rower biegowy, rozmiar koła powinien mieć 12 ”.

Od czego zacząć rowerową przygodę?

Obecne pokolenie młodych rodziców z pewnością pamięta słynne czasy PRL, gdzie w parkach bardzo często można było spotkać rodziców, którzy uganiali się za swoimi pociechami na legendarnym Bratku, czy Reksiu. Przeważnie pomocny był grubszy kij od szczotki, który włożony był w ramę. Miał on strzec dziecko w przypadku utraty równowagi i ewentualnym upadkiem.

„Aktualnie na rynku jest ogromny wybór rowerów dziecięcych. Daje to ogromne możliwości w dopasowaniu jednośladu do indywidualnych możliwości, a także warunków danego dziecka. Najistotniejsza zasadą, którą kierują się lekarze jest „nie szkodzić”. Bardzo podobnie jest w przypadku dzieci. W sytuacji, gdy rzeczy nie sprawiają dzieciom frajdy, przyjemności, zadowolenia, te tracą nimi jakiekolwiek zainteresowanie. Mogą również zniechęcić się do takich przedmiotów. W rezultacie niewłaściwie dobrany rower może trafić do piwnicy” – twierdzi Jacek Barutowicz z firmy Rowmix

Jaki pierwszy rower kupić dziecku?

Osoby, których celem jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie przygody z rowerem przez dziecko powinny zdecydować się na dobry rower biegowy. Głównym zadaniem tego rowerka jest przyzwyczajenie dziecka do poruszania się na jednośladzie. Nie tylko uczy utrzymywania równowagi, ale także kontroli kierunków jazdy. Etap rowerka biegowego przeważnie dotyczy dzieci w przedziale od 2 do 4 lat. Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji pociechy.

Na niejednym forum rowerowym można znaleźć opinie doświadczonych użytkowników, że w przypadku gdy dziecko ma już około 1 metra wysokości można śmiało myśleć o kupnie prawdziwego roweru z pedałami. Jeżeli poprzednim rowerem dziecka był biegowy, najprawdopodobniej pociecha będzie potrzebowała bocznych kółeczek, które bardzo pomogą w utrzymaniu równowagi. W przeciwnym razie zamontowanie dodatkowych wspomagaczy będzie konieczne.

Koła w rowerze dziecka, które ma 3 lata powinny mieć 12 cali. W przypadku zdecydowania się na rower napędzany pedałami należy zwrócić szczególną uwagę na osłon łańcucha. Warto zdać sobie sprawę, że rowerek dla 3 latka powinien być maksymalnie prosty. Rekomenduje się by jednoślad nie posiadał hamulców, ani przerzutek. Dobrym rozwiązaniem będzie hamulec w piaście, który zostanie uruchomiony naciśnięciem pedałów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce do przewozu ulubionych zabawek. Trzeba zadbać o to, aby rower podobał się dziecku. Nie oznacza to, że jednoślad musi być koniecznie nowy. W obecnych czasach na portalach społecznościowych można spokojnie znaleźć mnóstwo rowerków, z których wyrosły inne dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, gdy ich dziecko wyrośnie z danego roweru.

Każde dziecko trzeba wyposażyć w porządny kask i ochraniacze. Warto pamiętać, że pierwsze próby obfitują w zdecydowanie największą liczbę upadków. W przypadku, gdy dziecko miało wcześniej do czynienia z rowerem biegowym, nie powinno mieć większych problemów z dwukołowym rowerem z pedałami. Warto pamiętać, aby rower nie był za duży, im lżejszy tym znacznie lepiej dla dziecka. Im dziecko jest młodsze, tym rower powinien być prościej skonstruowany. Zdecydowanie dobrym wyborem nie będzie „góral”. Dziecko będzie na takim rowerze jeździć pochylone, będzie musiało również zadzierać głowę do góry oraz niepotrzebnie obciążać nadgarstki.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rowmix.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer 53 minuty temu
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
nik
Głupota ludzka i Wszechświat nie mają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018