Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany16 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

R E K L A M A    B O A R D

W życiu przytrafić się nam mogą różne nieprzewidziane sytuacje – wypadek samochodowy, śmierć bliskiej osoby, nagła poważna choroba czy pobyt w szpitalu. Wszystkie te zdarzenia generują kolejne problemy – zdrowotne, ale i finansowe czy zawodowe. Dlatego warto mieć odpowiednie zabezpieczenie w postaci polisy życiowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ubezpieczenia odpowiednio wcześniej. Posiadanie ubezpieczenia na życie może chronić na wypadek wielu zdarzeń losowych – to od nas zależy jakich. Dobrze skonstruowana polisa może gwarantować rozbudowaną ochronę, ale również może chronić jedynie życie ubezpieczonego. Właśnie dlatego dobrze dowiedzieć się wcześniej na co zwracać uwagę przy wyborze, jak również ile kosztować nas może kupno ubezpieczenia na życie.

Po co nam polisa na życie?

Podstawowym zadaniem polisy na życie jest ochrona życia osoby ubezpieczonej. W przypadku zgonu – osoby wskazane w umowie jako uposażeni otrzymują odszkodowanie w postaci ustalonej sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie może jednak chronić w innych sytuacjach – np. od pobytu w szpitalu czy zdiagnozowania raka. To jednak wymaga wykupienia konkretnej umowy dodatkowej, co rozszerza zakres ochrony.

Należy wiedzieć, że polisa na życie może ograniczać się do wypłacenia świadczenia w razie wystąpienia sytuacji objętej ochroną, jak również pomóc ubezpieczonemu w innej formie i zapewnić:

 • transport medyczny;

 • dowóz leków;

 • zorganizowanie rehabilitacji oraz niezbędnego sprzętu;

 • pomoc w opiece nad dziećmi;

 • wsparcie psychologa;

 • dofinansowanie do leków nieobjętych refundacją;

 • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki.

Warto również zwrócić uwagę, że dostępnych jest obecnie wiele rodzajów ubezpieczeń na życie – rodzinne, NNW, inwestycyjne, posagowe. Można zatem dopasować odpowiedni model ochrony do własnych potrzeb i planów na przyszłość.

Przed zakupem z pewnością warto również wiedzieć o karencji – jeśli przeoczyliśmy ten fragment umowy, lepiej dopytać agenta. Karencja to czas pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem faktycznej ochrony w ustalonym okresie. Jest to rodzaj zabezpieczenia dla ubezpieczyciela przed nieuczciwym postępowaniem klientów. Karencja ma uniemożliwiać zakup polisy już po zdiagnozowanej chorobie lub np. po zajściu w ciążę (jeśli polisa przewiduje wypłatę świadczenia w sytuacji narodzin dziecka).

Jaki jest koszt ubezpieczenia na życie?

Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie niezwykle bogaty w oferty. Od kilku lat można zaobserwować coraz więcej dobrze prosperujących zagranicznych firm ubezpieczeniowych, które są silną konkurencją dla dotąd dobrze nam znanych liderów polskiej branży ubezpieczeniowej.

Tak duża liczba podmiotów wpływa na cenę ubezpieczeń – ponieważ z roku na rok obserwuje się coraz niższe ceny produktów ubezpieczeniowych.

Obecnie nie jest już niczym nowym, że polisa na życie może być dostępna np. w kwocie 100 zł rocznie (grupa Macif Życie z produktem Życie Casco) lub 3 zł dziennie (AXA Życie – Plan Ochronny) czy od 40 zł miesięcznie (Prudential – Komfort Życia).

Jednak w trakcie zakupu, choć cena odgrywa często najważniejszą rolę, warto zwrócić uwagę czy cena idzie w parze z naszymi potrzebami. Często zdarza się tak, że produkt w cenie 40-50 zł ma niewielki zakres działania, przez co wymaga dokupienia odpowiednich umów dodatkowych, z kolei droższy produkt oferuje więcej w jednej cenie.

Jeśli interesuje nas najtańsze ubezpieczenie na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy dowiedzieć się, że ceny nie są zbyt wygórowane. Ważne jednak, by polisa była naprawdę dopasowana do naszych oczekiwań i indywidualnych potrzeb. Wówczas możemy uzyskać spokój na przyszłość, dzięki której choroba czy kontuzja wymagająca długiego leczenia nie spowodują problemów zawodowych czy finansowych.

Co wpływa na cenę polisy życiowej?

Na cenę ubezpieczenia na życie wpływa kilka ważnych czynników. Są one ważne, jeśli chcemy nie przepłacać za polisę. Należą do nich:

 • wiek osoby ubezpieczonej;

 • wysokość sumy ubezpieczenia;

 • czas trwania umowy;

 • okres karencji;

 • liczba umów dodatkowych;

 • częstotliwość płacenia składki.

Wszystkie wyżej wspomniane kwestie mają spore znaczenie w zakresie ceny składki. Zanim więc kupimy ubezpieczenie na życie warto je najpierw przeanalizować.

Wiek ubezpieczonego jest bardzo ważny, ponieważ z każdym rokiem ryzyko zgonu czy choroby ubezpieczonego znacznie wzrasta. To będzie powodowało wyższe składki, które dla ubezpieczyciela są pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Właśnie dlatego decyzja o zakupie polisy na życie nie powinna być odkładana na później.

Suma ubezpieczenia również ma spore znaczenie – im wyższa, tym wyższa składka. To jest akurat dość logiczne. Zanim więc porwiemy się na zakup polisy, która ubezpieczy nas na milion złotych, warto zastanowić się czy nie starczy 100 tys. Wybór sumy ubezpieczenia powinien uwzględniać realne potrzeby jak np. spłata zadłużenia na mieszkanie – dzięki której po śmierci ubezpieczonego uposażeni będą mogli spokojnie opłacić.

Ważny jest także czas trwania umowy. Im krótsza umowa, tym większe składki. Dla osób, które szukają długotrwałych rozwiązań będzie to dobra wiadomość.

Czas karencji również wpływa na cenę ubezpieczenia. Coraz więcej na rynku ubezpieczeniowym ofert, które reklamują się brakiem karencji lub krótkim ich czasem trwania. Należy jednak pamiętać, ze karencja to normalne zabezpieczenie dla ubezpieczyciela. Jeśli zrezygnuje on z karencji, musi zabezpieczyć się w inny sposób – właśnie np. wyższą składką miesięczną.

Dodatkowe koszty generują umowy dodatkowe. Ich ilość znacznie wpływa na cenę polisy. Im więcej rozszerzeń, tym więcej zapłacimy – musimy mieć tego świadomość. Dlatego dobrze jest wybierać je rozsądnie i na zasadzie prawdopodobieństwa wystąpienia. Jeśli pracujemy blisko miejsca zamieszkania i nie korzystamy z samochodu lub transportu publicznego – ryzyko wypadków znacznie spada. Z kolei osoby, które regularnie uprawiają sport i dbają o zdrową dietę – nie muszą się obawiać poważnych zachorowań, z kolei przytrafić im się może złamanie lub pobyt w szpitalu.

Na cenę wpływa również brak porównania. Jeśli postanowimy kupić ubezpieczenie na życie i z lenistwa stwierdzamy, że udamy się do biura, które codziennie mijamy – bez porównania możemy wiele stracić. Okazać się może, że konkurencyjne firmy w tej samej lub nawet niższej kwocie potrafią zaoferować znacznie więcej.

Na koszt ubezpieczenia wpływa również częstotliwość płacenia składki. Standardowa opłata to opłata miesięczna, jednak dla osób decydujących się na płacenia kwartalnego, półrocznego czy rocznego, ubezpieczyciel często stosuje zniżki. W takiej sytuacji można ustalić sobie termin płatności np. w momencie, gdy spodziewamy się sporego zastrzyku gotówki – np. w czasie tzw. „trzynastej pensji”, zwrotu z podatku czy premii przyznawanej za wyniki w pracy co roku.

Gdzie szukać dobrej polisy na życie?

Ubezpieczenia można szukać najlepiej na stronach poświęconych całkowicie tej tematyce. Dzięki temu możemy sporo dowiedzieć się zarówno o wybranym przez nas ubezpieczeniu, jak i o konkurencyjnych możliwościach w lepszej cenie.

Dobrym rozwiązaniem będzie ranking ubezpieczeniowy, gdzie regularnie przyznawane są oceny przez specjalistów w tej dziedzinie. Można zatem sprawdzić czy wybrana przez nas polisa cieszy się wysoką oceną, czy istnieją lepsze propozycje.

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018