Kraj | Rolnictwo i Środowisko | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany20 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Happening „Zderzenie z klimatem” pod elektrociepłownią

R E K L A M A    B O A R D

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Rebelii, aktywiści Extinction Rebellion Polska podjęli się przeprowadzenia happeningu „Zderzenie z klimatem”. Akcja miała na celu przedstawienie sytuacji, w której obecnie się znajdujemy i zagrożenia, które stwarza wykorzystywanie węgla jako głównego surowca energetycznego.

Aktywiści i aktywistki z Polski zaczęli szukać nowych sposobów na pokazanie prawdy o sytuacji, w której znajduje się życie na ziemi. Hasła „szóste wymieranie” i „prawda jest krwawa” mają na celu wskazanie tego problemu.

Akcja przeprowadzona pod elektrociepłownią siekierki, była metaforą bardzo realnej sytuacji. Wypadek samochodowy symbolizuje destrukcyjny wpływ procesu spalania węgla, będącego głównym emitentem gazów cieplarnianych wobec ludzkości. Każdy z nas stanie się ofiarą kolizji, która jest nieunikniona, jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań.

W tym tygodniu, w ramach Międzynarodowej Rebelii, aktywiści i aktywistki Extinction Rebellion na całym świecie wyszli na ulice, aby zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo pasywności obecnych władz. Doprowadziliśmy do kryzysu klimatycznego. Mamy tylko 11 lat na opamiętanie się i zapobiegnięcie katastrofie. Nikt nas nie uratuje – musimy to zrobić sami.

Dziś, aktywiści z Extinction Rebellion Polska podjęli się przedstawienia obecnej sytuacji w nietuzinkowy sposób. Jeremiah wyjaśnia: „Mamy niewielką szansę, aby odwrócić obecny kurs na zagładę, ale jeśli ma się to wydarzyć, potrzebujemy sprawić, aby społeczeństwo poznało prawdę, a prawda jest taka, że zmiany ​​klimatu, które zapoczątkowaliśmy są zabójcze. Wydaje mi się jednak, że aby ludzie to zrozumieli, muszą zobaczyć krwawe skutki tych zmian. W związku z tym, może właśnie pokazanie istoty brutalności, makabrycznych obrazów, ma szansę zwrócić ich uwagę i w ten sposób trafić z komunikatem do szerszego grona odbiorców… Ponieważ po cichu, wciąż mam nadzieję, że wciąż mamy szansę to naprawić „.

Na zdjęciach widzimy samochód, który zderzył się z ludźmi. Wszyscy ci ludzie są ofiarami zmian klimatycznych. Wpływ jest prawdziwy, a obrazy są drastyczne. Prawda jest krwawa i czas zmierzyć się z faktem, że zmiany klimatu mają śmiertelny potencjał. Społeczeństwa na całym świecie cierpią w wyniku tego, czego najlepszym przykładem są susze w Syrii, które były zaczątkiem wojny domowej.

Extinction Rebellion jest globalnym ruchem stawiającym sobie za cel zapobiegnięcie zmianom klimatu, które zagrażają przyszłości naszej planety, poprzez wywarcie presji na władzy. Obecnie ruch Extinction Rebellion liczy około 300 grup w ponad 45 miastach na całym świecie, choć w każdego dnia dołączają do niego nowi aktywiści. Dopóki rząd i media nie powiedzą prawdy o kryzysie klimatycznym i nie zaczną robić czegoś, aby chronić nasze przyszłe pokolenia, Extinction Rebellion będzie podejmować pokojowe działania nieposłuszeństwa obywatelskiego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018