Edukacja(mb)18 grudnia 2011 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Mózg to mięsień

R E K L A M A    B O A R D

Im bardziej go ćwiczymy tym lepiej się rozwijamy, uczymy i rozumiemy świat. Niewątpliwie udowodnili to naukowcy polscy i ukraińscy uczestniczący na konferencji naukowej „Edukacja perma­nentna jako współ­czes­ne wyz­wa­nie cywi­liza­cyjne”, 16 grudnia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Celem tego międzynarodowego spotkania było przybliżenie i upowszechnienie aktualnych zadań oraz wymogów, które stawia Unia Europejska wobec współczesnej edukacji.

Swoje wyniki badań o stereotypach postrzegania ucznia w procesie nauczania przez pryzmat płci prezentowała prof. Dorota Turska. To ona również posłużyła się w swoim wystąpieniu porównania mózgu z mięśniem, który tylko dzięki ćwiczeniom czyli naukę rozwija się prawidłowo.

Jak bardzo czasami różnią się założenia wstępne i oczekiwania z wynikami np. przy testach gimnazjalisty analizował dr Bernard Panasiuk. Jak najlepiej uczyć dzieci języków obcych? Na pewno nie przez wtłaczanie teorii i trudnych reguł gramatycznych.

Dr Ludmiła Husak, świetny pedagog i naukowiec z Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku zreferowała w języku angielskim autorskie metody nauczania tego języka dzieci w pierwszych latach nauki w szkole. Symbole, gesty, zajęcia sytuacyjne i ruch czyli jednym słowem zabawa jest najlepszą metodą nauki języków obcych.

O procesie bolońskim w kontekście edukacji przez całe życie oraz Krajowych Ramach Kwalifikacji mówił podczas obrad dziekan WSZiA dr Bogusław Klimczuk.
– Merytoryczne i bardzo praktyczne – podsumował obrady dr Janusz Skwarek, prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu i inicjator cyklu konferencji pedagogicznych. Od wielu lat partnerem badań i prac naukowych zamojskiej uczelni jest Uniwersytet im. Łesi Ukrainki z Łucka.


Najlepsze referaty wykładowców z obu uczelni opublikowane zostaną w periodyku naukowym WSZiA „Zamojskie Studia i Materiały” (seria Pedagogika). CIE Europe Direct patronował całemu przedsięwzięciu.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: (mb)
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 15 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018