Edukacja(mb)18 grudnia 2011 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Mózg to mięsień

R E K L A M A    B O A R D

Im bardziej go ćwiczymy tym lepiej się rozwijamy, uczymy i rozumiemy świat. Niewątpliwie udowodnili to naukowcy polscy i ukraińscy uczestniczący na konferencji naukowej „Edukacja perma­nentna jako współ­czes­ne wyz­wa­nie cywi­liza­cyjne”, 16 grudnia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Celem tego międzynarodowego spotkania było przybliżenie i upowszechnienie aktualnych zadań oraz wymogów, które stawia Unia Europejska wobec współczesnej edukacji.

Swoje wyniki badań o stereotypach postrzegania ucznia w procesie nauczania przez pryzmat płci prezentowała prof. Dorota Turska. To ona również posłużyła się w swoim wystąpieniu porównania mózgu z mięśniem, który tylko dzięki ćwiczeniom czyli naukę rozwija się prawidłowo.

Jak bardzo czasami różnią się założenia wstępne i oczekiwania z wynikami np. przy testach gimnazjalisty analizował dr Bernard Panasiuk. Jak najlepiej uczyć dzieci języków obcych? Na pewno nie przez wtłaczanie teorii i trudnych reguł gramatycznych.

Dr Ludmiła Husak, świetny pedagog i naukowiec z Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku zreferowała w języku angielskim autorskie metody nauczania tego języka dzieci w pierwszych latach nauki w szkole. Symbole, gesty, zajęcia sytuacyjne i ruch czyli jednym słowem zabawa jest najlepszą metodą nauki języków obcych.

O procesie bolońskim w kontekście edukacji przez całe życie oraz Krajowych Ramach Kwalifikacji mówił podczas obrad dziekan WSZiA dr Bogusław Klimczuk.
– Merytoryczne i bardzo praktyczne – podsumował obrady dr Janusz Skwarek, prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu i inicjator cyklu konferencji pedagogicznych. Od wielu lat partnerem badań i prac naukowych zamojskiej uczelni jest Uniwersytet im. Łesi Ukrainki z Łucka.


Najlepsze referaty wykładowców z obu uczelni opublikowane zostaną w periodyku naukowym WSZiA „Zamojskie Studia i Materiały” (seria Pedagogika). CIE Europe Direct patronował całemu przedsięwzięciu.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: (mb)
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B. 36 minut temu
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018