R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Prawo i Biznes | Zwierzyniectekst nadesłany11 grudnia 2017

Zwierzyniec: Szansa tkwi w innowacyjności

Fot. USzFZ

R E K L A M A    B O A R D

Słowo „energetyka” odmieniano w piątkowe popołudnie (8 grudnia) w zwierzynieckiej Restauracji Sonata przez wszystkie przypadki. Urzędnicy, samorządowcy i przedsiębiorcy dyskutowali o szansach związanych z poprawą efektywności energetycznej.

Konferencja w Zwierzyńcu jest efektem porozumienia Unii Szefów Firm Zamojszczyzny i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorzy chcieli w ten sposób zainteresować samorządowców i przedsiębiorców korzyściami płynącymi z modernizacji źródeł pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej.

Program spotkania był bardzo rozbudowany – podkreśla Jacek Socha, prezes stowarzyszenia zrzeszającego zamojskich przedsiębiorców. – W ciągu sześciu godzin eksperci NFOŚiGW, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a także przedstawiciele samorządów i firm zajmujących się doradztwem w wyczerpujący sposób opowiadali o energetyce. Mam nadzieję, że spotkanie to zaowocuje nowymi inwestycjami na naszym terenie.

Prelegenci zwracali uwagę m.in. na kwestię zagospodarowania odpadów organicznych w gospodarstwach rolnych. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest budowa biogazowni, która generuje energię elektryczną i cieplną, a dodatkowo można uzyskać wysokiej jakości nawóz z masy pofermentacyjnej.

Wiele uwagi poświęcono również klastrom energetycznym. W myśl ustawy jest to porozumienie dwóch lub więcej podmiotów dotyczące wytwarzania energii z pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, a także jej dystrybucji i obrotu. Prelegenci powoływali się na przykłady takiej kooperacji z Polski, a także wskazywali na jej zalety.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Jaro
Z Krupą trzeba było podpisać od razu ...
observer
nie należę do żadnej partii, ale każ...
x
Krupa w Siarce kluby już się dogadały...
ad111
Posłanka, która nie rozumie za czym g...
ha!
Rewolucja pożera własne dzieci. Obstaw...
Błędnik
Ktoś teren oznaczył wielkie halo,nie c...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny