R E K L A M A

Z I P

Turystyka | ZwierzyniecOliwia Bojar25 lipca 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zwierzyniec: Roztoczański Park Narodowy otwiera drzwi

Ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę- brama, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Już w sobotę, 5 sierpnia RPN zaprasza na 9. cykliczną, jednodniową plenerową imprezę edukacyjną.

Głównym punktem imprezy jest Ośrodek Edukacyjno -Muzealny RPN przy ul. Plażowej 3 w Zwierzyńcu, gdzie obejrzeć będzie można liczne wystawy. Tam również rozstrzygane będą konkursy, organizowane koncerty, pokazy kawaleryjskie, przejażdżki bryczką a przed ośrodkiem znajdować się będą stoiska wystawców.

Natomiast w Izbie leśnej we Floriance będzie można zobaczyć jak żyli i pracowali ludzie lasu w okresie międzywojennym XX w. Tam będzie również okazja do skosztowania regionalnych potraw, w tym odbędzie się pokaz pieczenia oraz degustacja tradycyjnych podpłomyków.

W asyście pracowników Parku i przedstawicieli Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego będzie można przejść Ścieżką Poznawczą na Bukową Górę i przejechać trasą rowerową do Florianki.

W programie szczegółowym znaleźć można m.in.:
10:00 – 17:00 Różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe Roztocza
Zwiedzanie wystaw w OEM RPN „Bioróżnorodność Roztocza – natura w naturze”, „W krainie jodły, buka i tarpana”, „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000”
• Konkurs o Roztoczańskim Parku Narodowym z nagrodami
„Poznajemy parki narodowe w Polsce i na Ukrainie”
• Kampinoski Park Narodowy,
• Bieszczadzki Park Narodowy,
• Poleski Park Narodowy,
• Jaworowski Przyrodniczy Park Narodowy z Ukrainy, Pokazy przyrodnicze Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu
• konkurs „Dzięcioły”
• gry przyrodnicze, zabawy i animacje dla najmłodszych uczestników imprezy związane z ptakami (puzzle, obserwacja piór pod binokularem, wystawa plenerowa ptaki Roztoczańskiego Parku Narodowego i okolic)
• prezentacja głosów ptaków
„Ochrona przyrody w Lasach Państwowych” – Nadleśnictwo Zwierzyniec
„Poznajemy Zamość i Roztocze” – Lokalna Organizacja Turystyczna „Roztocze”,
Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Stowarzyszenie Turystyka z Pasją, przewodnicy turystyczni, kwaterodawcy
„Roztoczańskie smaki” – prezentacja i sprzedaż regionalnych wyrobów i produktów
„Wielki Dzień Pszczół” – ochrona pszczołowatych w środowisku naturalnym, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami
10:00 – 14:00 Wycieczka ornitologiczna na Ścieżkę poznawczą na Bukową Górę i Stawy Echo – prowadzi ornitolog z Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego – zbiórka uczestników przy drewnianej bramie na początku ścieżki na Bukową Górę
11:00 – 12:00 Występ Kapeli Ludowej „Adamowiacy” z Adamowa
12:00 – 14:00 Akcja „Za zużyte baterie – sadzonka drzewa lub krzewu”
9:00 – 14:00 Pokaz tradycyjnego pieczenia i degustacja podpłomyków w Izbie Leśnej we Floriance
12:00 – 14:00 Przejażdżki konikami polskimi dla uczestników imprezy Pokaz Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny