R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZwierzyniecRedakcja18 lipca 2017

Zwierzyniec: Powiatowe Święto Folkloru

Fot. Starostwo Zamojskie

R E K L A M A    B O A R D

W niedzielę 16 lipca br. Zwierzyniec rozbrzmiewał muzyką, pieśnią i przyśpiewkami ludowymi w wykonaniu zespołów śpiewaczych, folklorystycznych, solistów, kapel ludowych, chórów powiatu zamojskiego, a także Ukrainy, zespołu „Galicyjskie Wizerunki”.
Utworem  „Ciernista róża” i „Do widzenia żegnaj miła” Grabowiecka Kapela Ludowapod batutą Krzysztofa Świcy rozpoczęła XVIII edycję Zamojskich Dni Folkloru.          Impreza odbyła się w scenerii zabytkowego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Jan Lucjan Słomiany i Starosta Zamojski Henryk Matej.

Ponad 40 wykonawców prezentowało swój repertuar w koncercie powiatowego święta folkloru. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. następujące utwory: „Jechali furmani”, „Ludowe granie”, „W zielonym gaju”, „Kukułeczka”, „Zaproszenie na Roztocze”, „Chłopaki, chłopaki”, „Plewiareczka”, „Kąpała się Kasia”, „Ty pójdziesz górą”, „Czerwonych sznur korali”, „Hej z góry z góry”, „W moim ogródeczku”, „Zachodzi słoneczko”, „W polu grusza stoi”, „Oj zagraj mi muzyko”, „Nocka szumiała”, „Czemuś Jasieńku”, „Oberek oblekoński”, „ Moja dziewczyno”.

 
Chór „Cantata” ze Zwierzyńca pod kierownictwem Anny Bezpalko-Wasiołek utworami „Idzie chmura” i „Oj taradum” zakończył ponad sześciogodzinny koncert XVIII Zamojskich Dni Folkloru.  

Miłą niespodzianką był udział interesującego zespołu „Galicyjskie Wizerunki” z Komariva k/Sokala, który wraz z panią wójt – Nadią  Biłyk przybył, na zaproszenie Starosty, do Zwierzyńca. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ, zakończył się bisem „Hej sokoły”. 

Od wielu lat, również i w tegorocznym koncercie uczestniczył utalentowany 14 letni akordeonista Łukasz Budzyński z Turzyńca oraz soliści Aneta Szpinda ze Śniatycz, Aniela Kapłon z Zamościa oraz Maciej Wojtasiuk z Borowiny Sitanieckiej.

Wykonawcy bardzo cenią sobie udział w powiatowym spotkaniu z folklorem, z przyjemnością w nim uczestniczą i, jak mówią, z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne  zaproszenie. 

Koncert prowadziła Iwona Banak, pracownik Wydziału Organizacyjnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

obserwator
A co tak pózno jest informacja z meczu?...
Zm
Wiadomo cos o transwerach ?...
..
Czytałem rano i wyraźnie było napisan...
Gdzie post WOŚ...
Znalazłem na facebooku post o WOŚP. W ...
...
Jak ktoś pisze "po raz pierwszy zapreze...
gall anomim
A gdzie droga Krasnobród - Zielone?...
Ryskowi mówimy...
Puchacz na Wójta!...
Wielmożny Pan ...
Nie ma to jak 19 lutego zapowiadać wyst...
antyklerykał
Ciekawe kiedy, jak urodziłem się w 197...
a do jakiej szkoły uczęszcza ten zawod...
zamościanin
Wpisałem "Zamość". No super wiadomoś...
Racuch
Zawod to jest masza zamojska pilka nozna...
z_boku
Jak to gdzie, tutaj: https://www.faceboo...
obserwator
gdzie wynik meczu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny