R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZwierzyniecRedakcja18 lipca 2017

Zwierzyniec: Powiatowe Święto Folkloru

Fot. Starostwo Zamojskie

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II
W niedzielę 16 lipca br. Zwierzyniec rozbrzmiewał muzyką, pieśnią i przyśpiewkami ludowymi w wykonaniu zespołów śpiewaczych, folklorystycznych, solistów, kapel ludowych, chórów powiatu zamojskiego, a także Ukrainy, zespołu „Galicyjskie Wizerunki”.
Utworem  „Ciernista róża” i „Do widzenia żegnaj miła” Grabowiecka Kapela Ludowapod batutą Krzysztofa Świcy rozpoczęła XVIII edycję Zamojskich Dni Folkloru.          Impreza odbyła się w scenerii zabytkowego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Jan Lucjan Słomiany i Starosta Zamojski Henryk Matej.

Ponad 40 wykonawców prezentowało swój repertuar w koncercie powiatowego święta folkloru. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. następujące utwory: „Jechali furmani”, „Ludowe granie”, „W zielonym gaju”, „Kukułeczka”, „Zaproszenie na Roztocze”, „Chłopaki, chłopaki”, „Plewiareczka”, „Kąpała się Kasia”, „Ty pójdziesz górą”, „Czerwonych sznur korali”, „Hej z góry z góry”, „W moim ogródeczku”, „Zachodzi słoneczko”, „W polu grusza stoi”, „Oj zagraj mi muzyko”, „Nocka szumiała”, „Czemuś Jasieńku”, „Oberek oblekoński”, „ Moja dziewczyno”.

 
Chór „Cantata” ze Zwierzyńca pod kierownictwem Anny Bezpalko-Wasiołek utworami „Idzie chmura” i „Oj taradum” zakończył ponad sześciogodzinny koncert XVIII Zamojskich Dni Folkloru.  

Miłą niespodzianką był udział interesującego zespołu „Galicyjskie Wizerunki” z Komariva k/Sokala, który wraz z panią wójt – Nadią  Biłyk przybył, na zaproszenie Starosty, do Zwierzyńca. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ, zakończył się bisem „Hej sokoły”. 

Od wielu lat, również i w tegorocznym koncercie uczestniczył utalentowany 14 letni akordeonista Łukasz Budzyński z Turzyńca oraz soliści Aneta Szpinda ze Śniatycz, Aniela Kapłon z Zamościa oraz Maciej Wojtasiuk z Borowiny Sitanieckiej.

Wykonawcy bardzo cenią sobie udział w powiatowym spotkaniu z folklorem, z przyjemnością w nim uczestniczą i, jak mówią, z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne  zaproszenie. 

Koncert prowadziła Iwona Banak, pracownik Wydziału Organizacyjnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
He he
"Z tego co słyszałem ..." ! :) ? Ale m...
Z tego co słyszałem to Kapka daje duż...
5. Czy prezes zamierza rozmawiać z p. K...
Zadowolony
Przestańcie już robić klakę temu kap...
xavier
Spokojnie! Wybory za 2 lata, a tu kampan...
xavier
Zapewne "turyści" z Banderolandu?...
kibic
Ja uważam,ze pieniądze były wydawane ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017