R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZwierzyniecRedakcja18 lipca 2017 FACEBOOK | 5148 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zwierzyniec: Powiatowe Święto Folkloru

Fot. Starostwo Zamojskie
R E K L A M A    B O A R D
W niedzielę 16 lipca br. Zwierzyniec rozbrzmiewał muzyką, pieśnią i przyśpiewkami ludowymi w wykonaniu zespołów śpiewaczych, folklorystycznych, solistów, kapel ludowych, chórów powiatu zamojskiego, a także Ukrainy, zespołu „Galicyjskie Wizerunki”.
Utworem  „Ciernista róża” i „Do widzenia żegnaj miła” Grabowiecka Kapela Ludowapod batutą Krzysztofa Świcy rozpoczęła XVIII edycję Zamojskich Dni Folkloru.          Impreza odbyła się w scenerii zabytkowego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Jan Lucjan Słomiany i Starosta Zamojski Henryk Matej.

Ponad 40 wykonawców prezentowało swój repertuar w koncercie powiatowego święta folkloru. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. następujące utwory: „Jechali furmani”, „Ludowe granie”, „W zielonym gaju”, „Kukułeczka”, „Zaproszenie na Roztocze”, „Chłopaki, chłopaki”, „Plewiareczka”, „Kąpała się Kasia”, „Ty pójdziesz górą”, „Czerwonych sznur korali”, „Hej z góry z góry”, „W moim ogródeczku”, „Zachodzi słoneczko”, „W polu grusza stoi”, „Oj zagraj mi muzyko”, „Nocka szumiała”, „Czemuś Jasieńku”, „Oberek oblekoński”, „ Moja dziewczyno”.

 
Chór „Cantata” ze Zwierzyńca pod kierownictwem Anny Bezpalko-Wasiołek utworami „Idzie chmura” i „Oj taradum” zakończył ponad sześciogodzinny koncert XVIII Zamojskich Dni Folkloru.  

Miłą niespodzianką był udział interesującego zespołu „Galicyjskie Wizerunki” z Komariva k/Sokala, który wraz z panią wójt – Nadią  Biłyk przybył, na zaproszenie Starosty, do Zwierzyńca. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ, zakończył się bisem „Hej sokoły”. 

Od wielu lat, również i w tegorocznym koncercie uczestniczył utalentowany 14 letni akordeonista Łukasz Budzyński z Turzyńca oraz soliści Aneta Szpinda ze Śniatycz, Aniela Kapłon z Zamościa oraz Maciej Wojtasiuk z Borowiny Sitanieckiej.

Wykonawcy bardzo cenią sobie udział w powiatowym spotkaniu z folklorem, z przyjemnością w nim uczestniczą i, jak mówią, z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne  zaproszenie. 

Koncert prowadziła Iwona Banak, pracownik Wydziału Organizacyjnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny