R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZwierzyniecRedakcja18 lipca 2017

Zwierzyniec: Powiatowe Święto Folkloru

Fot. Starostwo Zamojskie

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II
W niedzielę 16 lipca br. Zwierzyniec rozbrzmiewał muzyką, pieśnią i przyśpiewkami ludowymi w wykonaniu zespołów śpiewaczych, folklorystycznych, solistów, kapel ludowych, chórów powiatu zamojskiego, a także Ukrainy, zespołu „Galicyjskie Wizerunki”.
Utworem  „Ciernista róża” i „Do widzenia żegnaj miła” Grabowiecka Kapela Ludowapod batutą Krzysztofa Świcy rozpoczęła XVIII edycję Zamojskich Dni Folkloru.          Impreza odbyła się w scenerii zabytkowego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Jan Lucjan Słomiany i Starosta Zamojski Henryk Matej.

Ponad 40 wykonawców prezentowało swój repertuar w koncercie powiatowego święta folkloru. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. następujące utwory: „Jechali furmani”, „Ludowe granie”, „W zielonym gaju”, „Kukułeczka”, „Zaproszenie na Roztocze”, „Chłopaki, chłopaki”, „Plewiareczka”, „Kąpała się Kasia”, „Ty pójdziesz górą”, „Czerwonych sznur korali”, „Hej z góry z góry”, „W moim ogródeczku”, „Zachodzi słoneczko”, „W polu grusza stoi”, „Oj zagraj mi muzyko”, „Nocka szumiała”, „Czemuś Jasieńku”, „Oberek oblekoński”, „ Moja dziewczyno”.

 
Chór „Cantata” ze Zwierzyńca pod kierownictwem Anny Bezpalko-Wasiołek utworami „Idzie chmura” i „Oj taradum” zakończył ponad sześciogodzinny koncert XVIII Zamojskich Dni Folkloru.  

Miłą niespodzianką był udział interesującego zespołu „Galicyjskie Wizerunki” z Komariva k/Sokala, który wraz z panią wójt – Nadią  Biłyk przybył, na zaproszenie Starosty, do Zwierzyńca. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ, zakończył się bisem „Hej sokoły”. 

Od wielu lat, również i w tegorocznym koncercie uczestniczył utalentowany 14 letni akordeonista Łukasz Budzyński z Turzyńca oraz soliści Aneta Szpinda ze Śniatycz, Aniela Kapłon z Zamościa oraz Maciej Wojtasiuk z Borowiny Sitanieckiej.

Wykonawcy bardzo cenią sobie udział w powiatowym spotkaniu z folklorem, z przyjemnością w nim uczestniczą i, jak mówią, z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne  zaproszenie. 

Koncert prowadziła Iwona Banak, pracownik Wydziału Organizacyjnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ku pamięci
"Po europejskich podróżach lata spędz...
przedstawiciel ... 22 minuty temu
Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu by...
Bartek 52 minuty temu
Oczywiscie, że nie wesprę. Mam już do...
z_boku
Uważam że nie należy się osobie wypi...
z_boku
Agent "he he" znowu nadaje. Po przez pro...
zamościak
Ławeczka powinna być w byłym "małpim...
krycho
niech oni lepiej idą na szczaw razem z ...
Marco Polo
Niech mu ławeczki w Krakowie stawiają....
Bapcia
Coś żeś mocno zorientowany w tej spra...
pracownik
Szkoda ,że nie poruszyli tematu niegodn...
ławeczka
Co faktycznie czuł Marek Grechuta do sw...
drogeria
ty sławek jesteś jak widać z wpisu za...
TIR
Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu ...
pp
@Modern Szkoda, że tylko jedną i to...
mieszkaniec
Widzę, że roztocze.net wzoruje się na...
gość
zazdroszczę....niestety nie mogę...
kopać gałe
Jebło cię?????? chyba jednak cię jeb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017