R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZwierzyniecRedakcja18 lipca 2017 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Zwierzyniec: Powiatowe Święto Folkloru

Fot. Starostwo Zamojskie

R E K L A M A    B O A R D

W niedzielę 16 lipca br. Zwierzyniec rozbrzmiewał muzyką, pieśnią i przyśpiewkami ludowymi w wykonaniu zespołów śpiewaczych, folklorystycznych, solistów, kapel ludowych, chórów powiatu zamojskiego, a także Ukrainy, zespołu „Galicyjskie Wizerunki”.
Utworem  „Ciernista róża” i „Do widzenia żegnaj miła” Grabowiecka Kapela Ludowapod batutą Krzysztofa Świcy rozpoczęła XVIII edycję Zamojskich Dni Folkloru.          Impreza odbyła się w scenerii zabytkowego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu.  Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Zamościu Jan Lucjan Słomiany i Starosta Zamojski Henryk Matej.

Ponad 40 wykonawców prezentowało swój repertuar w koncercie powiatowego święta folkloru. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. następujące utwory: „Jechali furmani”, „Ludowe granie”, „W zielonym gaju”, „Kukułeczka”, „Zaproszenie na Roztocze”, „Chłopaki, chłopaki”, „Plewiareczka”, „Kąpała się Kasia”, „Ty pójdziesz górą”, „Czerwonych sznur korali”, „Hej z góry z góry”, „W moim ogródeczku”, „Zachodzi słoneczko”, „W polu grusza stoi”, „Oj zagraj mi muzyko”, „Nocka szumiała”, „Czemuś Jasieńku”, „Oberek oblekoński”, „ Moja dziewczyno”.

 
Chór „Cantata” ze Zwierzyńca pod kierownictwem Anny Bezpalko-Wasiołek utworami „Idzie chmura” i „Oj taradum” zakończył ponad sześciogodzinny koncert XVIII Zamojskich Dni Folkloru.  

Miłą niespodzianką był udział interesującego zespołu „Galicyjskie Wizerunki” z Komariva k/Sokala, który wraz z panią wójt – Nadią  Biłyk przybył, na zaproszenie Starosty, do Zwierzyńca. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność występ, zakończył się bisem „Hej sokoły”. 

Od wielu lat, również i w tegorocznym koncercie uczestniczył utalentowany 14 letni akordeonista Łukasz Budzyński z Turzyńca oraz soliści Aneta Szpinda ze Śniatycz, Aniela Kapłon z Zamościa oraz Maciej Wojtasiuk z Borowiny Sitanieckiej.

Wykonawcy bardzo cenią sobie udział w powiatowym spotkaniu z folklorem, z przyjemnością w nim uczestniczą i, jak mówią, z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne  zaproszenie. 

Koncert prowadziła Iwona Banak, pracownik Wydziału Organizacyjnego i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio... 52 minuty temu
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny