Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany29 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zwiedzanie Lublina – co warto zobaczyć?

Lublin to piękne miasto oferujące wiele interesujących atrakcji. To jedno z najstarszych miast w Polsce, które ma bardzo bogatą historię oraz mnóstwo pięknych zabytków, muzeów i galerii. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas swojego pobytu w Lublinie?

W Lublinie możemy zobaczyć zabytki i pamiątki pochodzące z różnych okresów dziejowych Polski – od średniowiecza i renesansu, aż po barok i klasycyzm, a także późniejsze epoki. Architektura Lublina to przede wszystkim Stare Miasto, ale również możemy zobaczyć tutaj wiele innych interesujących budowli. Podpowiadamy, które miejsca zasługują na szczególną uwagę!

Stare Miasto

To zdecydowanie najpiękniejsze miejsce Lublina. Możemy zobaczyć tutaj stary ratusz, tak zwany Trybunał Koronny, Teatr Stary, który nazywany jest Zimowym, a także część dawnych miejskich fortyfikacji, w tym mury obronne z Basztą Gotycką, Bramę Krakowską, Bramę Grodzką. Uwagę przyciągają też zabytkowe kamienice staromiejskie.

Nie można zapominać też o malowniczym zespole zamkowym z zamkiem lubelskim, XIII-wiecznym donżonem, Kaplicą Trójcy Świętej oraz dawnym więzieniem. Na Starym Mieście można też odwiedzić zespół klasztorny jezuitów z kościołem św. Jana i Wieżą Trynitarską oraz zespół klasztorny dominikanów z kościołem pw. św. Stanisława.

Śródmieście

Interesujące miejsca można też znaleźć w Śródmieściu. Tutaj na uwagę zasługują plac Litewski i plac Władysława Łokietka, park miejski „Ogród Saski”, tak zwany „Domek Kata”, czyli szubienica miejska, a także liczne kościoły. Lublin może pochwalić się również pięknymi pałacami i dworami, w tym pałacem Czartoryskich oraz Lubomirskich.

Inne atrakcje Lublina

To jeszcze nie wszystko, co można zobaczyć w Lublinie. Wśród pozostałych atrakcji turystycznych znajdują się również zabytki na obszarze Wzgórza Czwartek, dzielnica Kalinowszczyzna ze starym cmentarzem żydowskim i klasztorami. Warto też poświęcić czas na zobaczenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Po całym dniu wypełnionym zwiedzaniem dobrym miejscem do wypoczynku będzie restauracja – Lublin ma wiele świetnych punktów, gdzie można zasmakować w wyjątkowych specjałach kuchni polskiej i innych krajów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018