Edukacja | Zamośćtekst nadesłany2 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

ZSP Nr 4 w Zamościu: Obchody Święta Szkoły

R E K L A M A    B O A R D

We wtorek, 27 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu odbyły się obchody Święta Patrona Szkoły. Tego dnia obchodzono 18. rocznicę nadania szkole imienia Dzieci Zamojszczyzny oraz 76. rocznicę wysiedleń na Zamojszczyźnie, upamiętniającą tragiczne wydarzenia z okresu okupacji hitlerowskiej. W tym roku, po raz pierwszy w uroczystościach uczestniczyli pierwsi absolwenci szkoły oraz absolwenci świętujący 40 – letnią rocznicę jej ukończenia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Zamościu. Po nabożeństwie zgromadzeni udali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Okrzei, gdzie złożono kwiaty i wieńce. Następnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu miała miejsce uroczysta akademia, rozpoczęta wspólnym odśpiewaniem hymnu i oficjalnym przywitaniem gości przez Panią Dyrektor Lidię Sternik. Podczas akademii wicedyrektor szkoły Pan Jerzy Goryczka odczytał list od Prezesa Rady Ministrów z przekazaniem szkole Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie otrzymali z rąk Pani Dyrektor certyfikaty uznania. Podczas akademii wyróżniono także uczniów czwartych klas technikum za ich godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz i zaangażowaną służbę na rzecz szkoły.

W okolicznościowym przemówieniach wystąpili: Pani Agnieszka Jaczyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu, Pan Andrzej Zastąpiło, zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Pan Sławomir Zawiślak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Halina Moteka, emerytowana nauczycielka i były wieloletni wicedyrektor szkoły, Pan Eugeniusz Cybulski, wieloletni nauczyciel i były dyrektor szkoły oraz Pan Marian Więcław, pierwszy absolwent szkoły. Wśród zaproszonych gości obecni byli także: Pani Agnieszka Kowal, Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Pan Witold Marucha, wicestarosta zamojski, Pan Jan Matwiejczuk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość, jak również wszyscy dyrektorzy Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Zamościu oraz Dyrektorzy szkół noszących imię Dzieci Zamojszczyzny. Ponadto, w uroczystościach brali udział pierwsi absolwenci szkoły technikum budowlanego, absolwenci, którzy egzamin maturalny pisali 40 lat temu, Dzieci Zamojszczyzny oraz emerytowani nauczyciele szkoły.

Zwieńczeniem akademii była część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły pod okiem Pani Katarzyny Kuśmierczuk, Pani Beaty Głowackiej i Pana Leszka Michalskiego.

W świetlicy szkolnej zaprezentowano natomiast wystawę obrazów Pani Hanny Gralak, emerytowanej nauczycielki zawodu szkoły.

W tym roku uroczystości obchodzone były pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” – nie tylko historię, ale i współczesność.

Przypomnijmy, że obecny teren szkoły, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Okrzei, to dawny przejściowy obóz dla wysiedlanej ludności Zamojszczyzny zorganizowany przez oprawców hitlerowskich. Wybór Patrona Szkoły był oczywisty, z uwagi na historię miejsca, na którym usytuowany jest budynek. Uroczystości nadania szkole imienia Dzieci Zamojszczyzny miały miejsce 27 listopada 2000 roku.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018