Polityka i SamorządPiotr Rogalski 5 listopada 2013 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zostało mniej niż 12 miesięcy

Mirosław Polakowski i Tomasz Kossowski, foto: PIotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość podpisało z firmą Budimex umowę pozwalającą wznowić prace budowlane na obiektach fortecznych zamojskiej twierdzy.

 

Taki komunikat został podanych dzisiaj przez wiceprezydenta Tomasza Kossowskiego i Mirosława Polakowskiego, reprezentującego Budimex S.A. , kierownika zamojskiej budowy. Już dzień wcześniej Tomasz Kossowski, za pomocą tweettera, triumfalnie ogłosił fakt podpisania umowy.

 

Budimex realizuje prace budowlane w naszym mieście od 2011 roku. Dotychczas w ramach tego projektu wyremontowano między innymi kazamaty bastionu II oraz kazamaty bastionu IV, wybudowano ścieżki terenowe wokół obiektów fortyfikacyjnych, wykonano most przed Bramą Szczebrzeską, przeprowadzono rewaloryzację zabytkowego Parku Miejskiego, wybudowano trzy parkingi dla samochodów osobowych i autokarów. To już widoczny efekt – wartego prawie 70 mln zł – projektu „Zamość, miasto UNESCO, Pomnik Historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki”.  Problemem pozostawała rekonstrukcja murów obronnych po południowej stronie twierdzy.

 

Z powodu odkryć archeologicznych reliktów murów fortecznych prace budowlane musiały zostać przerwane na czas dostosowania dokumentacji projektowej do nowych wymogów konserwatorskich. Konieczne było – jak się dowiedzieliśmy, uzyskanie np. na nowo pozwoleń na budowę. To opóźnienie dało powody do krytyki władz miasta  i sugestiom, jakoby może to doprowadzić do zerwania umowy z Polską Organizacją Turystyczną na dofinansowanie realizacji projektu w ramach Działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.Wiceprezydent Kossowski odniósł się dzisiaj do tych informacji, wyjaśniając, że  „dzięki wnioskom miasta Zamość, kierowanym do Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, poziom dofinansowania ze środków zewnętrznych został zwiększony z pierwotnego poziomu 60 proc. do prawie  81 proc. obecnie”.

 

Zdjęcia Bastionów II i III, lipiec 2011 r., foto: Piotr Rogalski

 
W nowej wersji projekt zakłada zastosowanie technologii budowlanych i metod odtwarzania pierwotnej zabudowy murów, z zachowaniem tych elementów, które zostały odkryte podczas przygotowania placu budowy latem 2011 roku.

 

Obecnie roboty budowlane, związane z rekonstrukcją i uczytelnieniem bastionów II i III, powinny się – jak zakłada umowa – zakończyć się do 15 października 2014 r.  Jak poinformował kierownik Mirosław Polakowski, na budowie będzie pracowało do 100 osób, w większości będą to pracownicy zamojskich firm, podwykonawców firmy Budimex. Tajemnicą pozostaje, na ile opiewa nowy kontrakt Budimexu.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Piotr Rogalski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi... 8 minut temu
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 54 minuty temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018