Flesz | HrubieszówRedakcja7 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zosin/Dołhobyczów: Lewa gotówka na granicy

Fot. NOSG
R E K L A M A    B O A R D

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, kolejny już raz zatrzymali podczas odprawy granicznej obywateli Ukrainy, którzy przedstawili do kontroli granicznej środki finansowe w postaci fałszywych pieniędzy.


3 kwietnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 20 – letni ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, podróżny przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe, które miały pokryć jego czas pobytu na terytorium Polski. Podczas szczegółowych badań okazało się, iż dolary, są zwykłą imitacją pieniędzy z napisem w języku ukraińskim: „suwenir”. 100 dolarowy banknot nie posiadał również żadnych zabezpieczeń stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Do podobnego zdarzenia doszło dzień później na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie. Tu do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 34 – letni ob. Ukrainy. Tym razem dolary, zostały wydrukowane przy użyciu drukarki atramentowej i nie posiadały żadnych zabezpieczeń stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty próby przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Były to już kolejne w ostatnim czasie, próby przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi. Wcześniej tego typu zdarzenia miały już miejsce w Hrebennem, Dołhobyczowie oraz Zosinie.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat