Hrubieszów | II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja8 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Żołnierze z Hrubieszowa szkolili się nad Jeziorem Białym

Fot. mjr Artur Gosiewski, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy
R E K L A M A    B O A R D

W pierwszych dniach lipca żołnierze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego wykonali skoki spadochronowe do wody do rejonu wodowania Jezioro Białe.

Od pierwszego lipca br. żołnierze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego szkolą się w wykonywaniu skoków spadochronowych w oparciu o zrzutowisko Sobibór. Szkolenie zabezpiecza personel 7. dywizjonu lotniczego z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika pod kierownictwem samego dowódcy dywizjonu ppłk. pil. Wojciecha Krajewskiego. Zwiadowcy 2. pr skoki wykonują ze śmigłowca W-3W Sokół, który do operacji startów i lądowań wykorzystuje lądowisko polowe Żłobek Mały. Ponieważ zrzutowisko Sobibór jest bardzo trudnym zrzutowiskiem skoki są wykonywane tylko ze spadochronami szybującymi. Zasadniczo żołnierze doskonalą się tam z lądowania w małym wyznaczonym rejonie na terenie lesistego pojezierza, bez dodatkowej strefy bezpieczeństwa oraz awaryjnych lądowisk. W bieżącym tygodniu dodatkowym utrudnieniem jest też silny wiatr wiejący w rejonie zrzutowiska Sobibór.
Trzeciego lipca br. zostało też zrealizowane jedno z ważniejszych przedsięwzięć szkolenia spadochronowo-desantowego jakie są planowane w ciągu roku. W oparciu o rejon wodowania „Jezioro Białe” znajdujący się nieopodal lądowiska Żłobek Mały 2. HPR zorganizował i przeprowadził skoki spadochronowe wg. zadania nr 7, czyli skoki ze spadochronem do wody. Jest to przedsięwzięcie wymagające skoordynowania wielu zagadnień, a jedno z ważniejszych i trudniejszych to zagadnienie zabezpieczenia nawodnego i podwodnego rejonu wodowania. Przeprowadzenie środowych skoków pułku do Jeziora Białego nie byłoby możliwe bez udziału zespołów płetwonurków z Ośrodka Szkolenia Nurkowego „Kotwica” oraz zespołów z łodziami z: Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Hrubieszowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Podewzgórza, Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP Lublin, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Chełm. Oczywiście, poza tym co na wodzie i pod wodą, przedsięwzięcie wspierały jeszcze inne instytucje, między innymi: PSP Włodawa, Komenda Powiatowa Policji we Włodawie, Zakład Karny we Włodawie i Nadleśnictwo Sobibór. O godzinie 14.30 odbył się instruktaż dla całości sił zabezpieczających skoki do wody w wykonaniu Dyżurnego Rejonu Wodowania plut. Tomasza Michny i od godziny 15.45 rozpoczęły się skoki 2. pr. Ze względu na silny wiatr skoki były wykonywane tylko ze spadochronami szybującymi oraz ze spadochronami sterowanymi L-2 Kadet. Z tymi ostatnimi wykonywali skoki instruktorzy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Dzięki bardzo dobrej organizacji i właściwemu poziomowi wyszkolenia wszyscy skoczkowie wylądowali w Jeziorze Białym. Zresztą przy ogromnym aplauzie wypoczywających mieszkańców Lubelszczyzny i nie tylko. Nie zanotowano też żadnego negatywnego zdarzenia podczas skoków. Wszyscy biorący udział w przedsięwzięciu stwierdzili, że to doskonały trening zarówno dla wykonujących skoki do wody jak i dla wszystkich służb zabezpieczających. A także dla pilotów, chociaż poziom wykonywania zadań w powietrzu przez tych ostatnich stanowi wzór sam w sobie i nie pozostawia nic do życzenia.
Nadmienić tylko można, iż pomimo że skoki spadochronowe 2. pułku w okolicach Włodawy jeszcze trwają, to już zwiadowcy wykonali od 1 lipca br. w tym rejonie 544 skoki spadochronowe. Z pewnością podniosło to poziom wyszkolenia spadochronowego żołnierzy z Hrubieszowa, a jednocześnie promowało Wojsko Polskie w tym atrakcyjnym pod względem turystycznym regionie.

mjr Artur Gosiewski, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku 31 minut temu
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018