Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany6 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Żołnierze 2 LBOT kończą szkolenie zintegrowane

R E K L A M A    B O A R D

Dobiega końca pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane lubelskich Terytorialsów na poligonie w Wędrzynie. Każdy dzień był wypełniony zajęciami realizowanymi w dzień, jak i w nocy. Część żołnierzy, zanim wróci do domu, będzie musiała zaliczyć trwający ponad dobę egzamin – tzw. pętlę taktyczną.

Żołnierze doskonalili swoje umiejętności, m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności, medycyny pola walki. W zależności od pełnionych funkcji przeszli szkolenia snajperów, strzelców wyborowych, obsługi moździerzy, ćwiczyli działania obronne w terenie zurbanizowanym, poznawali zasady minerstwa, umiejętności maskowania i bytowania w rejonie działania. Ćwiczyli wspólnie ze strażakami w ramach reagowania kryzysowego. Hartowali charakter i odwagę w podziemnym labiryncie pułapek i przeszkód na tzw. psychologicznym torze przeszkód. Szczególnie cennym doświadczeniem dla lubelskich Terytorialsów były wspólne ćwiczenia z 9 Brygadą Kawalerii Pancernej z Braniewa. Zadaniem żołnierzy OT było ubezpieczanie działań operacyjnych pancerniaków w terenie zurbanizowanym. Była to świetna okazja do nauki współdziałania żołnierzy OT z wojskami operacyjnymi. 

Głównym celem szkolenia zintegrowanego, prowadzonego na obiektach poligonowych, jest podnoszenie umiejętności indywidualnych niezbędnych żołnierzom lekkiej piechoty. Poligon przygotowuje Terytorialsów do działań bojowych, uczy współdziałania w zespole, komunikacji, synchronizacji i uzupełniania się na poszczególnych stanowiskach służbowych. W czasie szkoleń żołnierze czerpią doświadczenia od najlepszych w Polsce żołnierzy – instruktorów z tzw. Mobilnych Zespołów Szkoleniowych.

Część żołnierzy zakończy poligon egzaminem – tzw. pętlą taktyczną, która jest podsumowaniem rocznego okresu szkoleniowego. Egzamin trwa ponad dobę i częściowo odbywał się w nocy, a więc weryfikuje charakter żołnierza i umiejętność radzenia sobie w trudnych warunkach. Jest to sprawdzian zarówno umiejętności indywidualnych, jak i współdziałania w 12-osobowej sekcji lekkiej piechoty. Częścią tego egzaminu jest, m.in. 10-kilometrowy marsz, podczas którego oceniana jest umiejętność pracy z mapą, radzenie sobie w terenie leśnym, czy też prawidłowa reakcja na kontakt ogniowy. 

Przypomnijmy, trwające od 26 stycznia do 8 marca szkolenie zintegrowane w Wędrzynie przeszło w sumie blisko 1500 żołnierzy OT z batalionów z Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa. Kolejne tego typu szkolenia w 2 LBOT odbędą się latem na poligonie w Nowej Dębie.  

kpt. Damian STANULA, OFICER PRASOWY 2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018