R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara10 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4297 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 27 komentarzy ()

Zmiany w Hetmanie [SONDA]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Nowy trener i sztab szkoleniowy, nowe ustawienie i nadzieja na lepszą grę. Po nienajlepszym początku rundy wiosennej piłkarze Fundacji KS Hetman Zamość starają wrócić do walki o prymat w lubelskiej grupie IV ligi.

Wymęczone zwycięstwo 2:1 z Victorią Żmudź, bezbramkowy remis z Unią w Hrubieszowie, porażki 1:2 z Tomasovią u siebie i Stalą w kraśniku przyniosły zmiany w sztabie szkoleniowym. Z funkcji trenera zrezygnował prowadzący drużynę od początku sezonu trener Krzysztof Rysak. Zarząd klubu prowadzenie zespołu powierzył byłemu piłkarzowi Hetmana, trenującemu zamojskich juniorów, Jackowi Szczyrbie. Jego asystentem został Krzysztof Krupa. Ponadto nowym trenerem bramkarzy Hetmana został doskonale znany w Zamościu Włodzimierz Kwiatkowski.

Nowy trener w pierwszym meczu zanotował zwycięstwo dzięki bramkom Damian Kupisza i Filipa Drozda. Wynik cieszy, jednak gra pokazuje, że przed Jackiem Szczyrbą jest jeszcze sporo pracy do wykonania by Hetman był maszyną do wygrywania jak choćby na początku rundy jesiennej tego sezonu.

Nowy trener zmienił ustawienie drużyny z 1-4-4-2 na 1-3-4-3. W meczu z Powiślakiem trener Szczyrba sięgnął też po rzadko występujących jesienią  Damiana Barana, Norberta Myszkę, czy Karola Bukowskiego

Zwycięstwo nad Powiślakiem i bezbramkowy remis Chełmianki ze Stalą Kraśnik sprawiły, że Hetman zajmuje trzecie miejsce w IV-ligowej tabeli i do lidera z Chełma traci sześć punktów. Wiceliderem jest Górnik II Łęczna, który ma tylko punkt mniej od Chełmianki. Pełna tabela dostępna jest  TUTAJ.

Co prawda klubowe władze na początku zaznaczały, że na awans zespół ma dwa lata, jednak apetyt kibiców, rozbudzony udanym początkiem sezonu, jest większy i wielu marzy się awans jeszcze tej wiosny. Piłka jest okrągła, jak mawiał trener Górski. Teraz wszystko zależy od tego, czy nowy sztab szkoleniowy z Jackiem Szczyrbą na czele poukłada drużynę, by ta znowu mogła cieszyć grą i wynikami kibiców na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi. 

jak kibice oceniają ostatnie zmiany na jakie zaszły w sztabie szkoleniowym i drużynie Fundacji KS Hetman Zamość. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

SONDA

Oddanych głosów: 173

Jak oceniasz ostatnie zmiany w drużynie FKS Hetman Zamość?

Zobacz wyniki


Loading ... Loading ...

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "hm" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 8:52:58 napisał:
  Kiedy Wiesy przejmie Hetmana??
  2
  11
  R E K L A M A
 • "123321" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 11:04:32 napisał:
  Panie "redaktorze" po co przekreca Pan nazwe klubu? moze jeszcze amspn napiszesz fundacja to tylko nazwa trybu w jakim dziala klub wiec po jaka cholere wymyslasz jakies FKS
  10
  6
 • "do123321" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 11:28:45 napisał:
  Dziecku Fundacja to nie prawdziwy KS. Na czyjej licencji grają?
  6
  10
 • "123321" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 12:05:39 napisał:
  W takim razie Lech to nie prawdziwy KKS dziecku bo na czyjej licencji grają? To już rzecz powszechna w piłce i czy chcesz czy nie musisz sie do niej przyzwyczaić szkoda ze nie przyszedles na spotkanie przed meczem z Tomasovią pajacu xD
  14
  2
 • "Student" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 13:07:18 napisał:
  Nikt nie mówi na Ruch Chorzów "FKS" chociaż został fundacją. Nikt nie mówił na AMSPN "SAMSPN", chociaż był stowarzyszeniem. Hipokryzja marnych zamojskich dziennikarzyn nie zna granic. Wstyd panie Czubara. Miałem pana za jednego z mniej hienowatych redaktorów.
  13
  3
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 13:22:11 napisał:
  Witam, czuję się niejako wezwany do tablicy więc odpowiadam. Dlaczego Fundacja KS Hetman Zamość? Bo tak brzmi pełna nazwa drużyny. Nie widzę tu jakiejś dyskryminacji czy złych intencji. Czy ktoś się obraża na skrót CWKS Legia Warszawa? Nie, zatem nie widzę i tu powodów do robienia fochów. Cieszy mnie taka aktywność w tym temacie, jednak uważam, że rozkminianie tematu nazwy klubu jest sprawą zbyt kurtuazyjną, w sytuacji, w jakiej drużyna aktualnie się znajduje. Dla mnie nie ma problemu czy to kiedyś był Hetman - Kadex, czy obecnie Fundacja KS Hetman Zamość. Problem był widział gdyby pojawił się jakiś sponsor jak to miało miejsce w Płocku i tamtejsza Wisła nazywała się kolejno Petrochemią, potem Orlenem. Tyle w temacie nazewnictwa. Wróćmy teraz do kwestii piłkarskich.
  11
  10
 • "Student" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 13:26:46 napisał:
  Panie Danielu, z tego co pamiętam klub "AMSPN" nazywał pan właśnie "AMSPN", a nie odwoływał się pan do struktury organizacyjnej klubu nazywając ten klub "Stowarzyszenie AMSPN" bądź "SAMSPN". W przypadku fundacji już pan się odwołuje. Są równi i równiejsi?!
  10
  5
 • "Egewider_Chamrist" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:07:59 napisał:
  Hehe jak widzicie gdy pewni redaktorzy są w pracy to jeszcze jest 0 (słownie - zero) łapek w górę promujących i sprzyjających AMSPN. Pod wieczór będą rosnąć, zwłaszcza w nocy xDD "Dziennikarze" z powołania :)
  7
  4
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:11:43 napisał:
  @Student AMSPN był tak nazywany przez spikera konkretnie drużyna AMSPN hetman Zamość, zaś obecnie spiker, gdy piłkarze wcyhodza na boisko przedstawia ich jako drużynę Fundacji KS hetman Zamość. Posłuchaj uważnie na początku meczu. Oczywiście też wolałbym zunifikowaną i konkretną nazwe KS hetman 1934 Zamość, ale póki co pełna nazwa zespołu to Fundacja ... itd. Jak dla mnie nie ma to różnicy bo w domyśle zawsze jest Hetman Zamość albo tylko Hetman. Co do drążonej przez Ciebie kwestii Fundacja KS czy sam KS to dla mnie identyczna sytuacja, jak gdy kobieta pyta się czy lepiej jej w kolorze turkusowym, czy kolorze petrol? Kwestią do tej pory dla mnie niejasną jest też sprawa, czy dawny KS przekazał Fundacji prawa do klubowego herbu i barw. Czy jest Ci coś w tej sprawie wiadomo? Co na to PZPN? To są bardzo ważne kwestie jeśli Fundację KS Hetman Zamość traktować jako kontynuatora KS. Dla mnie prywatnie, jak już mówiłem, nazewnictwo jest sprawą drugorzedną. Ważne jest, czy drużyna z Zamościa będzie rozgrywała dobre mecze, odnosiła sukcesy i liczyła się w piłkarskim świecie. Stąd też sonda i temat tego tekstu. Amen. To tak w związku ze świątecznym nastrojem.
  6
  6
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:15:54 napisał:
  Pardon za dwie małe litery przy Hetmanie na poczatku poprzedniego komentarza. Efekt pośpiechu, nie braku szacunku.
  4
  3
  R E K L A M A
 • "Alfa" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:29:09 napisał:
  Stowarzyszenie KS Hetman przekazało Herb i Barwy Fundacji, kilka tygodni temu FUndacja zastrzegła prawnie sobie prawa do Herbu i barw
  3
  2
 • "Alfa" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:32:40 napisał:
  Troszkę z pośpiechem to napisałem i nie trzyma się kupy :) Fundacja przekazała herb i barwy do Fundacji, fundacja kilka tygodni temu zastrzegła sobie prawa do herbu i barw w urzędzie patentowym. Ta kwestia była poruszana na spotkaniu przed meczem z Tomasovią
  3
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:35:54 napisał:
  Dzięki za informację :)
  0
  4
 • "HWK1934" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:40:57 napisał:
  Robicie niepotrzebny zamęt, bo nie rozumiecie czym jest DRUŻYNA PIŁKARSKA, a czym podmiot nią zarządzający. Drużyna nazywa się HETMAN ZAMOŚĆ. To się nie zmienia od wielu lat. Natomiast czym innym jest status prawny organizacji zarządzającej tą drużyną. Tenże status prawny określa skrót, który nie ma nic wspólnego stricte ze sportem, więc nie powinien być używany, gdy jest mowa np. o ligowym występie piłkarzy. Kiedyś zespołem Hetmana zarządzał CWKS Hetman, potem MZKS Hetman, KS Hetman-Kadex, KS Hetman, AMSPN Hetman i jeśli mnie pamięć nie myli - jeszcze kilka innych podmiotów. ALE TO WCIĄŻ TEN SAM ZESPÓŁ, chociaż postaci w nim się zmieniają. Merytorycznym błędem jest pisanie, że Fundacja KS Hetman wygrała powiedzmy z TKS Tomasovia albo BKS Łada. Tak może pisać osoba, która nie rozróżnia zespołu od podmiotu nią zarządzające. Tyle w temacie. Czekam teraz na ujadanie i skomlenie najmądrzejszych w naszym mieście hejterów.
  4
  4
 • "Anonim" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 16:45:28 napisał:
  Panie Danielu! Dyskusja z pikami i studentami jest jak z dyskusja z wyznawcami religii smoleńskiej. Szkoda Pańskiego czasu. Do nich nie trafią żadne argumenty a anonimowe wpisy pozwalają im leczyć własne kompleksy i siać hejt. Z tego co wszyscy wiedzą od 25 lat istnieje AMSPN Hetman a nie żaden AMSPN. Nazwę AMSPN Hetman wymyślił Roman Nowosad, były zawodnik Hetmana. Zrobił to, bo najpierw Hetman-Kadex a potem KS Hetman przestał finansować szkolenie dzieci w Zamościu. Od początku istnienia jedynym stricte zamojskim klubem był AMSPN Hetman, bo działacze KS Hetman zrobili z tego klubu przechowalnię dla różnych obcych, przyjezdnych miernot. Sukcesy były przypadkowe i krótkotrwałe.Ludzi z osiągnięciami i charakterem szybko sie pozbywano (Włodzimierz Gąsior) bo takimi zamojscy działacze nie mogli sterować. Trzymano się za to latami różnych piłkarskich i trenerskich miernot. Przez kilkanaście sezonów gry w II lidze, tylko przez 2-3 Hetman faktycznie się liczył a przez pozostałe bronił się przed spadkiem. I jeszcze jedno - KS Hetman upadł z olbrzymim zadłużeniem, bo jego działacze byli takimi fachowcami od finansów jak i od sportu. Takie są fakty ale piki i studenty tego nigdy nie przyjmą do wiadomości. Dlatego Pańska dyskusja z tymi hejterami nie ma sensu. Tyle w temacie
  12
  9
 • "Student" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 17:10:20 napisał:
  @Anonim - okej. Ty wolisz piłkarzy typu Czady, Plizga i inni tym podobni z nagrania monitoringu. Wolisz napić się z nimi piwka w Warce, jesteś dumny ze swoich wychowanków jak rozwalają czyjś samochód i kradną komuś czapkę. Ja wolę oddanych dla miasta przyjezdnych ludzi typu Orzeszek, Fundakowski, Kaczmarek. Grali za darmo i walczyli, bo chcieli trafić do klubów typu Widzew. Wychowani przez Ciebie zawodnicy zadowalają się klubami Retro i Broadway. Utrzymanie się w drugiej (dzisiaj pierwszej) lidze 10 sezonów pod rząd jest dla Ciebie krótkotrwałym przypadkiem, a skompromitowanie miasta na arenie krajowej w ostatnich sezonach przez AMSPN uważasz za coś pozytywnego... to najlepiej pokazuje gdzie jest Twoja ambicja i honor. Panie "trenerze".
  7
  5
 • "Anonim" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 19:15:23 napisał:
  Nie do ciebie pisałem student ani nie zapraszałem cię do dyskusji
  4
  5
 • "hehe" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 19:43:44 napisał:
  Podobno ładunek termobaryczny rozwalił starego Hetmana :)
  2
  5
 • "Student" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 19:52:56 napisał:
  PANIE PREZYDENCIE - WIERZĘ, ŻE PAN TO CZYTA. ZAMOŚCIANIE SĄ ZANIEPOKOJENI STANEM WYCHOWANIA PIŁKARSKIEGO ZAMOJSKIEJ MŁODZIEŻY. Proszę to obejrzeć - https://www.youtube.com/watch?v=lctpGomEix0 . Właśnie takie są rezultaty wychowania przez "Anonima" i jemu podobnych. Nawet nie wie, że gdy piszemy do kogoś, zwroty: "Cię", "Ciebie", "Twój" - piszemy z grzeczności dużą literą. To jest kwintesencja kultury i inteligencji tych panów. CZEGO ONI UCZĄ DZIECI ?!
  2
  6
 • "lol" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 21:23:31 napisał:
  Kto nowym trenerem Hetmana?
  2
  0
  R E K L A M A
 • "Kibol" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 21:37:28 napisał:
  bardzo dobrze ze ktoś ujawnił ten film bo tak jest wychowana młodzież w hetmanie. to są łajdacy, którym się nic nie chce a kasę im się daje. to są patałachy.!!!!!
  1
  5
 • "WIEŚNIAK" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 23:39:29 napisał:
  Student weź się do nauki. Anonim to człowiek niereformowalny podobnie jak kilku jego "braci"- wiernych wyznawców "religii AMSPN". Do roboty Panowie ....kibice , piłkarze i dziennikarze....ale nie na tym forum. W Zamościu piłkarzyki zawsze balowali- taki tu "mamy klimat". Głównie miejscowi ale zdarzali się też "fachowcy" wśród przyjezdnych. Trzeba stworzyć drużynę mieszaną możliwie profesjonalną . Jeżeli będzie się brać ludzi z zewnątrz takich jak kiedyś Kulik , Gamla, Sobczak , Bożyk, Gancarczyk, Fundakowski ,to ja jestem "za" bo to tylko podniesie poziom mentalny drużyny. Tacy profesjonalni rzemieślnicy są bardzo potrzebni. Oni byli mniej zdolni piłkarsko niż zamojskie gwiazdeczki ale osiągneli w piłce znacznie więcej. Czy to były miernoty ??? ..... AMSPN niech się weźmie za szkolenie młodzieży. Wbrew pozorom to teraz bardzo trudne zadanie (rodzice , zbyt dużo innych rozrywek) - równie trudne jak zbudowanie drużyny która wygrywałaby coś więcej niż siódmą ligę. Dlatego proszę wszystkich o pokorę. Łatwo być mądrym anonimowo wypisując farmazony , trudno tak naprawdę coś pozytywnego zrobić.
  8
  6
 • "hm" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 13:12:00 napisał:
  To poszukiwanie trenera to zasłona dymna. Nikt o znanym nazwisku tu nie przyjdzie tym bardziej osoby, które wiedziały jakie sa chore relcje na linii dyrektor-trener-zawodnicy. Ten sezon jest stracony. Jacek Szczyrba poprowadzi zespół do kolejnej przegranej a potem wskoczy młody Wieczerzak. Czyli wszystko po staremu.
  2
  3
 • "obserwator" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 15:34:30 napisał:
  Świetny pomysł z tą sondą. Brawo redakcja! Wyszło na jaw ile osób interesuje Hetman. PANIE PREZYDENCIE! MAM NADZIEJĘ ŻE PAN TO CZYTA. NIECAŁE 100 GŁOSÓW NA KILKAST WEJŚĆ. ZAINTERESOWANIE TYLKO CZYTANIEM I PISANIEM KOMENTARZY A NIE HETMANEM. TAKIE SAME JAK OSTATNIM MECZEM. NA CO PAN WYDAŁ TYLE KASY? SETKI TYSIĘCY DLA DWÓCH DRUŻYN I STU KIBICÓW?
  2
  6
 • "Tyy" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 16:56:42 napisał:
  Obserwator, a sonda jest sformułowana w miarę sensownie? Na tak mało konkretne pytanie nie ma sensu odpowiadać. Zresztą zobacz na liczbę wyświetleń. Wejdź potem drugi raz i zauważ, że z jednego adresu nie da się zrobić kilku wyświetleń. Liczba wyświetleń pokazuje popularność i znaczenie Hetmana.
  5
  2
 • "hehe" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 18:56:14 napisał:
  Liczba wyświetleń pokazuje, że dwóch imbecyli weszło po 500 razy bo piszą komentarze a potem sprawdzają kto im odpisał.
  3
  3
 • "Tyy" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 23:12:39 napisał:
  Jak widać niektórzy nie są na tyle inteligentni, żeby sprawdzić, że nie gdy dwa razy pod rząd wejdzie się na stronę to liczba wyświetleń nie urośnie, bo jedno wyświetlenie jest przyporządkowane jednemu adresowi Mac. Ale debil nie zrozumie.
  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
wyborca przed chwilą
Na 100% najdroższa drużyna w tej klasi...
jasność 27 minut temu
Panie Zwolak teraz macie już jasnośc ...
widz 36 minut temu
a ten facet łysy, chyba radny to co tak...
K. 36 minut temu
Następna stara wiadomość. Portale lub...
z_boku 37 minut temu
Niech się szanowny "redachtor" zdecyduj...
kasa 38 minut temu
Nie wiem czy dobrze szukałem, ale coś ...
Ewqa 51 minut temu
Ale mało ludzi. Dlaczego prawie nikt ni...
puszkon
ktoś coś ile kasy z Zamościa Wnuk prz...
mieszkaniec
Masz dużo racji, ale to nie Wnuk gra me...
Dirty Harry
Znamienne jest to, że dawny przywódca ...
Tomek
Buahahahahahahaha Ile milionów poszło ...
Pan radny Nizioł za komuny był prezes...
K.
"Hetman" - patałachy. Wstyd na całą P...
Mieszkaniec
hahahaha jak zwykle sukcesów ciąg dals...
ad111
Nic nie mam przeciwko inscenizacjom, a w...
ad111
Groch z kapustą oraz zestaw pobożnych ...
observer
Najbardziej zainteresowany koncertem by...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny