R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara5 marca 2017

Zmalało ubóstwo wśród dzieci

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację Programu „Rodzina500+” oraz zagadnień dotyczących polityki senioralnej.

W wydarzeniu udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Polityki Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Spotkanie skierowane było do pracowników zajmujących się realizacją świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+” oraz problematyką senioralną, w szczególności do przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej  z terenu województwa lubelskiego.
 
Spotkanie z pracownikami socjalnymi i samorządowymi poprzedziła konferencja prasowa, w której oprócz wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza udział wzięli pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha, dyrektor biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Mirosław Przewoźnik oraz dyrektor wydziału polityki społecznej LUW Albin Mazurek.
Wiceminister Michałkiewicz omówił rezultaty wprowadzenia programu 500+ w kontekście województwa lubelskiego a także przedstawił założenia innych działań podejmowanych przez rząd w obrębie szeroko rozumianej polityki rodzinnej.

Odwiedzamy różne województwa żeby zrobić przegląd polityki którą realizujemy, w naszych działaniach priorytetowy i najważniejszy jest oczywiście program 500+, ale w ramach polityki rodzinnej którą realizuje rząd pani premier Beaty Szydło, tych programów i projektów jest dużo więcej. Rozmawiamy o programie Maluch+ ; Senior+ ; programu Za Życiem. Programów, które wszystkie służą wspieraniu polskich rodzin. W takich województwach jak lubelskie te programy mają szczególne znaczenie – zaznaczył wiceminister Michałkiewicz. W Polsce z programu 500+ skorzystało 55% dzieci, natomiast w województwie lubelskim to jest ponad 60%.

Cieszę się ogromnie, że faktycznie programy, które wprowadziliśmy przyczyniają się do tego żeby rzeczy ,które były wstydliwe w Polsce znikły. Takim celem, który osiągnęliśmy i z którego jesteśmy szczególnie dumni to jest to, że według ekspertów zagrożenie biedą polskich dzieci zmalało w sposób zdecydowany, że liczba dzieci, które żyły na granicy, czy w skrajnym ubóstwie diametralnie się zmieniła. Eksperci mówią, że o 94% zmieniła się ilość dzieci żyjąca poniżej granicy skrajnego ubóstwa – mówił wiceminister Michałkiewicz.
 
Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha przedstawił podsumowanie realizacji programu w naszym regionie.

Program 500+ jest najważniejszym programem wojewody w terenie. Lubelszczyzna jest jednym z tych województw, które najwięcej skorzystały z 500+. W liczbach jest to ponad 150,5 tysiąca rodzin i 234 tysiące dzieci, które są beneficjentami tego programu. Widać, że skala działania tego programu w naszym województwie jest bardzo duża a wskaźniki pokazują, że ta pomoc dla naszych rodzin jest bardzo potrzebna – zaznaczył Pitucha.
 
Sprawne wprowadzenie programu przyczyniło się  podniesienia standardu życia rodzin, zwiększenie poczucia ich bezpieczeństwa finansowego, zmniejszenia liczby osób korzystających  ze świadczeń pomocy społecznej. Z terenu województwa lubelskiego programem objętych zostało 234 tys. dzieci (61% wszystkich dzieci do 18 r.ż.) Z budżetu wojewody na realizację zadania został przeznaczony 1mld. zł.
 
Program „Rodzina 500+” wszedł w życie 1 kwietnia 2016r. Świadczenie obejmuje na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz na pierwsze jeśli dochód rodziny nie przekracza 800zł netto na osobę lub 1200zł netto, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "beretka" dnia 6 marca 2017 o godzinie 22:56:23 napisał:
    Czy wnioski, które przedstawiło urzędnicze gremium wynikają z badań środowiska najniżej zarabiających, czy tak się panowie domyślają ?
    0
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Marek
Tylko nie Kulik, zna się mojego kota ni...
Beniamin
samo się CIŚNIE ABY DODAĆ: "Region: L...
konsomolec
Polecam Straży Miejskiej uliczkę w są...
Jean Michael Ja...
chyba dla Ukraińców... Polka, studentk...
ad111
Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w k...
2!
i co z tego ? "w strefie zamieszkania" n...
.
i na takie pierdoły idą pieniądze, gr...
ZDG
w tej chwili skrzyżowania są źle ozna...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny