R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara5 marca 2017 FACEBOOK | 4209 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zmalało ubóstwo wśród dzieci

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację Programu „Rodzina500+” oraz zagadnień dotyczących polityki senioralnej.

W wydarzeniu udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Polityki Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Spotkanie skierowane było do pracowników zajmujących się realizacją świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+” oraz problematyką senioralną, w szczególności do przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej  z terenu województwa lubelskiego.
 
Spotkanie z pracownikami socjalnymi i samorządowymi poprzedziła konferencja prasowa, w której oprócz wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza udział wzięli pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha, dyrektor biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Mirosław Przewoźnik oraz dyrektor wydziału polityki społecznej LUW Albin Mazurek.
Wiceminister Michałkiewicz omówił rezultaty wprowadzenia programu 500+ w kontekście województwa lubelskiego a także przedstawił założenia innych działań podejmowanych przez rząd w obrębie szeroko rozumianej polityki rodzinnej.

Odwiedzamy różne województwa żeby zrobić przegląd polityki którą realizujemy, w naszych działaniach priorytetowy i najważniejszy jest oczywiście program 500+, ale w ramach polityki rodzinnej którą realizuje rząd pani premier Beaty Szydło, tych programów i projektów jest dużo więcej. Rozmawiamy o programie Maluch+ ; Senior+ ; programu Za Życiem. Programów, które wszystkie służą wspieraniu polskich rodzin. W takich województwach jak lubelskie te programy mają szczególne znaczenie – zaznaczył wiceminister Michałkiewicz. W Polsce z programu 500+ skorzystało 55% dzieci, natomiast w województwie lubelskim to jest ponad 60%.

Cieszę się ogromnie, że faktycznie programy, które wprowadziliśmy przyczyniają się do tego żeby rzeczy ,które były wstydliwe w Polsce znikły. Takim celem, który osiągnęliśmy i z którego jesteśmy szczególnie dumni to jest to, że według ekspertów zagrożenie biedą polskich dzieci zmalało w sposób zdecydowany, że liczba dzieci, które żyły na granicy, czy w skrajnym ubóstwie diametralnie się zmieniła. Eksperci mówią, że o 94% zmieniła się ilość dzieci żyjąca poniżej granicy skrajnego ubóstwa – mówił wiceminister Michałkiewicz.
 
Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha przedstawił podsumowanie realizacji programu w naszym regionie.

Program 500+ jest najważniejszym programem wojewody w terenie. Lubelszczyzna jest jednym z tych województw, które najwięcej skorzystały z 500+. W liczbach jest to ponad 150,5 tysiąca rodzin i 234 tysiące dzieci, które są beneficjentami tego programu. Widać, że skala działania tego programu w naszym województwie jest bardzo duża a wskaźniki pokazują, że ta pomoc dla naszych rodzin jest bardzo potrzebna – zaznaczył Pitucha.
 
Sprawne wprowadzenie programu przyczyniło się  podniesienia standardu życia rodzin, zwiększenie poczucia ich bezpieczeństwa finansowego, zmniejszenia liczby osób korzystających  ze świadczeń pomocy społecznej. Z terenu województwa lubelskiego programem objętych zostało 234 tys. dzieci (61% wszystkich dzieci do 18 r.ż.) Z budżetu wojewody na realizację zadania został przeznaczony 1mld. zł.
 
Program „Rodzina 500+” wszedł w życie 1 kwietnia 2016r. Świadczenie obejmuje na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz na pierwsze jeśli dochód rodziny nie przekracza 800zł netto na osobę lub 1200zł netto, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "beretka" dnia 6 marca 2017 o godzinie 22:56:23 napisał:
    Czy wnioski, które przedstawiło urzędnicze gremium wynikają z badań środowiska najniżej zarabiających, czy tak się panowie domyślają ?
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

no_name
bazgroły to malują dzieci w przedszkol...
...... 55 minut temu
Wychowankowie to grają tam gdzie się i...
...
Chcą coś robić dla ludzi to im jeszcz...
z_boku
Żeby za kilka lat nie okazało się że...
cyanide3
Wszystkich bierzcie, mnie nie ruszajcie ...
Gość
Przez Wielączę nie przebiega Dk17....
Wara od mojej o...
Prosimy o rozważenie innego miejsca pod...
SC
Dokładnie. Nie takie inwestycje się wy...
Thomas
Pytanie ile to rondo będzie kosztowało...
antyklerykał
Analiza moja jest taka, że w mieście n...
ad111
Protestować każdemu wolno i walczyć o...
observer
POPIERAM, chociaż żałuję, że sam ni...
BarteS
Tak, caly region liczacy ze 170 tys. lud...
Zamość
Patrząc na szkic to zmian wpłynie na k...
L..
ZAWADA, jak wskazuje sama nazwa, jest za...
Name
A może one mają statystykę wypadków ...
Ktoś
Słabe - my mieszkańcy Zamościa jeste...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny