R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara5 marca 2017 FACEBOOK | 4422 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zmalało ubóstwo wśród dzieci

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację Programu „Rodzina500+” oraz zagadnień dotyczących polityki senioralnej.

W wydarzeniu udział wziął sekretarz stanu w Ministerstwie Polityki Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Spotkanie skierowane było do pracowników zajmujących się realizacją świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+” oraz problematyką senioralną, w szczególności do przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej  z terenu województwa lubelskiego.
 
Spotkanie z pracownikami socjalnymi i samorządowymi poprzedziła konferencja prasowa, w której oprócz wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza udział wzięli pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha, dyrektor biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Mirosław Przewoźnik oraz dyrektor wydziału polityki społecznej LUW Albin Mazurek.
Wiceminister Michałkiewicz omówił rezultaty wprowadzenia programu 500+ w kontekście województwa lubelskiego a także przedstawił założenia innych działań podejmowanych przez rząd w obrębie szeroko rozumianej polityki rodzinnej.

Odwiedzamy różne województwa żeby zrobić przegląd polityki którą realizujemy, w naszych działaniach priorytetowy i najważniejszy jest oczywiście program 500+, ale w ramach polityki rodzinnej którą realizuje rząd pani premier Beaty Szydło, tych programów i projektów jest dużo więcej. Rozmawiamy o programie Maluch+ ; Senior+ ; programu Za Życiem. Programów, które wszystkie służą wspieraniu polskich rodzin. W takich województwach jak lubelskie te programy mają szczególne znaczenie – zaznaczył wiceminister Michałkiewicz. W Polsce z programu 500+ skorzystało 55% dzieci, natomiast w województwie lubelskim to jest ponad 60%.

Cieszę się ogromnie, że faktycznie programy, które wprowadziliśmy przyczyniają się do tego żeby rzeczy ,które były wstydliwe w Polsce znikły. Takim celem, który osiągnęliśmy i z którego jesteśmy szczególnie dumni to jest to, że według ekspertów zagrożenie biedą polskich dzieci zmalało w sposób zdecydowany, że liczba dzieci, które żyły na granicy, czy w skrajnym ubóstwie diametralnie się zmieniła. Eksperci mówią, że o 94% zmieniła się ilość dzieci żyjąca poniżej granicy skrajnego ubóstwa – mówił wiceminister Michałkiewicz.
 
Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha przedstawił podsumowanie realizacji programu w naszym regionie.

Program 500+ jest najważniejszym programem wojewody w terenie. Lubelszczyzna jest jednym z tych województw, które najwięcej skorzystały z 500+. W liczbach jest to ponad 150,5 tysiąca rodzin i 234 tysiące dzieci, które są beneficjentami tego programu. Widać, że skala działania tego programu w naszym województwie jest bardzo duża a wskaźniki pokazują, że ta pomoc dla naszych rodzin jest bardzo potrzebna – zaznaczył Pitucha.
 
Sprawne wprowadzenie programu przyczyniło się  podniesienia standardu życia rodzin, zwiększenie poczucia ich bezpieczeństwa finansowego, zmniejszenia liczby osób korzystających  ze świadczeń pomocy społecznej. Z terenu województwa lubelskiego programem objętych zostało 234 tys. dzieci (61% wszystkich dzieci do 18 r.ż.) Z budżetu wojewody na realizację zadania został przeznaczony 1mld. zł.
 
Program „Rodzina 500+” wszedł w życie 1 kwietnia 2016r. Świadczenie obejmuje na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz na pierwsze jeśli dochód rodziny nie przekracza 800zł netto na osobę lub 1200zł netto, jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "beretka" dnia 6 marca 2017 o godzinie 22:56:23 napisał:
    Czy wnioski, które przedstawiło urzędnicze gremium wynikają z badań środowiska najniżej zarabiających, czy tak się panowie domyślają ?
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku 32 minuty temu
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra... 33 minuty temu
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd 44 minuty temu
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny