R E K L A M A

26 marca 2017

roztocze.net

AKTUALNE TEMATY :    BUDŻET OBYWATELSKI |   LOOKALNY INFORMATOR EDUKACYJNY - aktualnie o edukacji  

R E K L A M A

Wydawało się to mission impossible, a jednak…

Obiekt u zbiegu ulic Bazyliańskiej i Łukasińskiego sprzedano za prawie 2,1 mln złotych, czyli o ponad pół miliona więcej od ceny wywoławczej. Nowy właściciel to BD Sp. z o.o. z siedzibą w Sabaudii.

Przypomnijmy, że miasto chciało sprzedać nieruchomość od 2014 roku. Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu 2014 r., potem drugi w lutym tego roku i trzeci w czerwcu b.r.

Rynek od lat 50. co by nie mówić, ubiegłego wieku, do 2012 r. służył drobnym handlowcom. Cztery lata temu ówczesne władze miasta zdecydowały o zamknięciu obiektu.

Przyczyn zamknięcia było wiele m. in. zły stan techniczny budynków i infrastruktury (z tego powodu wyburzono część budynków w 2015 roku), odchodzący sprzedawcy (podaż) czy malejący popyt z powodu konkurencji marketów czy rynku na osiedlu Orzeszkowej-Reymonta.

Obecna ekipa próbowała reaktywować rynek poprzez organizację w tym miejscu targów śniadaniowych i innych imprez mających przyciągnąć tam ludzi i handlujących. Ci, którzy zdecydowali  się tam handlować zwalniani byli nawet z opłaty handlowej. Zamierzenia były, pomysły były, efekt… każdy mógł obejrzeć odwiedzając „Zielony Rynek”. Wobec czego obiekt znowu trafił pod młotek.

W czerwcu tego roku ogłoszono kolejny przetarg. Cena wywoławcza „Zielonego Rynku” wynosiła 1,6 mln złotych, w tym: cena gruntu  –  1.359.150 zł  (w tym należny podatek VAT),  cena znajdujących się na gruncie  składników budowlanych – 240.850 zł (VAT zwolniony).

-W wyniku ogłoszonego przetargu wadium zostało wpłacone przez trzy osoby. Teren do sprzedaży działki został uprzątnięty i przygotowany do sprzedaży co znacznie  uatrakcyjniło wartość rynkową obiektu. Przetarg, przeprowadzony dnia 20 września br., zakończył się wynikiem pozytywnym. – poinformował nas Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Przetarg wygrała firma BD Sp. z o.o. Sp. komandytowa, z siedzibą w Sabaudii, gm. Tomaszów Lubelski, z ceną 2 096 000,00 zł, w tym cena gruntu 1 780 486,50 zł i cena składników budowlanych 315 513,50 zł. Pozostałym podmiotami, które brały udział w przetargu były:

– WIKANA PROPERTY Sp. z o.o. SALIX Sp. komandytowo-akcyjna, z siedzibą w Lublinie;             

– Pan Wojciech Dudek, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą POLSTAL Zakład Produkcyjny Materiałów Budowlanych z siedzibą w Warszawie.

 

29 września 2016
Autor:
Polityka i Samorząd | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!

Liczba ocen: 6

R E K L A M A

    8 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "oneb" dnia 29 września 2016 o godzinie 9:56:52 napisał:
  90 tys. wydano na remont. 500 tysięcy na górkę. Niektórzy właśnie stracili okazję do zadania jednego pytania na sesji z listy "głupie pytania".
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "nie licz na to" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:12:28 napisał:
  nic z tego. Bezradna coś wykombinuje.
  0
  0
 4. "mizeria" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:38:01 napisał:
  pierwszy sukces na 2 lata trochę za mało
  0
  0
 5. "Ogórek" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:53:07 napisał:
  No nie pierwszy, tylko setny, a morandówka, drogi, boiska, ławeczki, hale?
  0
  0
 6. "lawyer" dnia 29 września 2016 o godzinie 11:01:20 napisał:
  Dokładniejsza informacja brzmi trochę inaczej. 315,5 tys. za budynki (które i tak trzeba wyburzyć) wpływa gotówką do kasy Miasta. Z ceny gruntu 25% tj. 445 tys. nabywca wpłaca gotówką a następnie co roku płacił będzie 3% od wartości gruntu, tj. na chwilę obecną ok. 53,5 tys. rocznie, netto zostanie 42 tys. Teraz Miasto dostanie 760 tys. PLN czyli 1/3 podanej kwoty ponieważ grunt jest w użytkowaniu wieczystym. Z tego w kasie Miasta zostanie ok. 670 tys. bo cena za grunt obejmuje 23% VAT, który trzeba oddać fiskusowi. Ale to i tak dobra informacja, że w końcu ktoś kupił i może teren sensownie zagospodaruje.
  0
  0
 7. "Czytelnik" dnia 29 września 2016 o godzinie 12:52:26 napisał:
  Gdzie była korekta przed publikacją tego tekstu? 1. Źle sformatowany tekst. 2. Brak odstępów między akapitami. 3. Liczne błędy: - "Rynek od lat 50. co by nie mówi, ubiegłego wieku"; - "Przyczyn zamknięcia było wiele m. in." (interpunkcja); - "Ci, którzy zdecydowali zdecydowali"; - "Ci, którzy zdecydowali zdecydowali się tam handlować zwalniano nawet z opłaty handlowej." - to zdanie nie ma sensu, powinno być "Tych, którzy zdecydowali się się tam handlować zwalniano z opłaty handlowej."; - "Wobec czego obiekt znowu trafił pod młotek." - Wobec tego/Z tego powodu... - "Cena wywoławcza „Zielonego Rynku” wynosi" - skąd nagły przeskok w czas teraźniejszy skoro wciąż mowa o przeszłości? - ", cena znajdujących się na gruncie składników" - dwa razy podwójna spacja; - " uatrakcyjniło" - niepotrzebna spacja; - I- poinformował nas Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa." - Skąd to "I"? I pewnie coś jeszcze przegapiłem.
  0
  0
 8. "Szarlej" dnia 29 września 2016 o godzinie 13:14:17 napisał:
  A co nowy właściciel planuje tam zrobić?
  0
  0
 9. "spec" dnia 30 września 2016 o godzinie 8:21:21 napisał:
  @Oneb Na remont wydano ponad 170 tys, nie 90 - szczegół :-) Dodaj jeszcze to co wydano na organizację imprez na ryneczku. A kiedy ci od "głupich pytań" mówili, że to bez sensu, że trzeba to zrobić inaczej nikt nie słuchał bo to opozycja. A opozycja z reguły jest zła i złośliwa. Tak więc od tych 500 tys na górkę odejmij sobie 170 plus pozostałe koszty. Dodatkowo kwestię użytkowania wieczystego, a nie czysta kasa do budżetu. Mam nadzieję, że ktoś wykorzysta ten teren w końcu tak, aby przyciągał mieszkańców i turystów. Jak widać gra w lotki i babki z piasku spaliły na panewce... A nie mówiłem :-)
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A