R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara29 września 2016

Zielony Rynek (w końcu) sprzedany

Dawne targowisko miejskie (2013), foto: Piotr Rogalski

R E K L A M A    B O A R D

Wydawało się to mission impossible, a jednak…

Obiekt u zbiegu ulic Bazyliańskiej i Łukasińskiego sprzedano za prawie 2,1 mln złotych, czyli o ponad pół miliona więcej od ceny wywoławczej. Nowy właściciel to BD Sp. z o.o. z siedzibą w Sabaudii.

Przypomnijmy, że miasto chciało sprzedać nieruchomość od 2014 roku. Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu 2014 r., potem drugi w lutym tego roku i trzeci w czerwcu b.r.

Rynek od lat 50. co by nie mówić, ubiegłego wieku, do 2012 r. służył drobnym handlowcom. Cztery lata temu ówczesne władze miasta zdecydowały o zamknięciu obiektu.

Przyczyn zamknięcia było wiele m. in. zły stan techniczny budynków i infrastruktury (z tego powodu wyburzono część budynków w 2015 roku), odchodzący sprzedawcy (podaż) czy malejący popyt z powodu konkurencji marketów czy rynku na osiedlu Orzeszkowej-Reymonta.

Obecna ekipa próbowała reaktywować rynek poprzez organizację w tym miejscu targów śniadaniowych i innych imprez mających przyciągnąć tam ludzi i handlujących. Ci, którzy zdecydowali  się tam handlować zwalniani byli nawet z opłaty handlowej. Zamierzenia były, pomysły były, efekt… każdy mógł obejrzeć odwiedzając „Zielony Rynek”. Wobec czego obiekt znowu trafił pod młotek.

W czerwcu tego roku ogłoszono kolejny przetarg. Cena wywoławcza „Zielonego Rynku” wynosiła 1,6 mln złotych, w tym: cena gruntu  –  1.359.150 zł  (w tym należny podatek VAT),  cena znajdujących się na gruncie  składników budowlanych – 240.850 zł (VAT zwolniony).

-W wyniku ogłoszonego przetargu wadium zostało wpłacone przez trzy osoby. Teren do sprzedaży działki został uprzątnięty i przygotowany do sprzedaży co znacznie  uatrakcyjniło wartość rynkową obiektu. Przetarg, przeprowadzony dnia 20 września br., zakończył się wynikiem pozytywnym. – poinformował nas Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa.

Przetarg wygrała firma BD Sp. z o.o. Sp. komandytowa, z siedzibą w Sabaudii, gm. Tomaszów Lubelski, z ceną 2 096 000,00 zł, w tym cena gruntu 1 780 486,50 zł i cena składników budowlanych 315 513,50 zł. Pozostałym podmiotami, które brały udział w przetargu były:

– WIKANA PROPERTY Sp. z o.o. SALIX Sp. komandytowo-akcyjna, z siedzibą w Lublinie;             

– Pan Wojciech Dudek, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą POLSTAL Zakład Produkcyjny Materiałów Budowlanych z siedzibą w Warszawie.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "oneb" dnia 29 września 2016 o godzinie 9:56:52 napisał:
  90 tys. wydano na remont. 500 tysięcy na górkę. Niektórzy właśnie stracili okazję do zadania jednego pytania na sesji z listy "głupie pytania".
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "nie licz na to" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:12:28 napisał:
  nic z tego. Bezradna coś wykombinuje.
  0
  0
 • "mizeria" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:38:01 napisał:
  pierwszy sukces na 2 lata trochę za mało
  0
  0
 • "Ogórek" dnia 29 września 2016 o godzinie 10:53:07 napisał:
  No nie pierwszy, tylko setny, a morandówka, drogi, boiska, ławeczki, hale?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 29 września 2016 o godzinie 11:01:20 napisał:
  Dokładniejsza informacja brzmi trochę inaczej. 315,5 tys. za budynki (które i tak trzeba wyburzyć) wpływa gotówką do kasy Miasta. Z ceny gruntu 25% tj. 445 tys. nabywca wpłaca gotówką a następnie co roku płacił będzie 3% od wartości gruntu, tj. na chwilę obecną ok. 53,5 tys. rocznie, netto zostanie 42 tys. Teraz Miasto dostanie 760 tys. PLN czyli 1/3 podanej kwoty ponieważ grunt jest w użytkowaniu wieczystym. Z tego w kasie Miasta zostanie ok. 670 tys. bo cena za grunt obejmuje 23% VAT, który trzeba oddać fiskusowi. Ale to i tak dobra informacja, że w końcu ktoś kupił i może teren sensownie zagospodaruje.
  0
  0
 • "Czytelnik" dnia 29 września 2016 o godzinie 12:52:26 napisał:
  Gdzie była korekta przed publikacją tego tekstu? 1. Źle sformatowany tekst. 2. Brak odstępów między akapitami. 3. Liczne błędy: - "Rynek od lat 50. co by nie mówi, ubiegłego wieku"; - "Przyczyn zamknięcia było wiele m. in." (interpunkcja); - "Ci, którzy zdecydowali zdecydowali"; - "Ci, którzy zdecydowali zdecydowali się tam handlować zwalniano nawet z opłaty handlowej." - to zdanie nie ma sensu, powinno być "Tych, którzy zdecydowali się się tam handlować zwalniano z opłaty handlowej."; - "Wobec czego obiekt znowu trafił pod młotek." - Wobec tego/Z tego powodu... - "Cena wywoławcza „Zielonego Rynku” wynosi" - skąd nagły przeskok w czas teraźniejszy skoro wciąż mowa o przeszłości? - ", cena znajdujących się na gruncie składników" - dwa razy podwójna spacja; - " uatrakcyjniło" - niepotrzebna spacja; - I- poinformował nas Marek Gajewski, doradca prezydenta Zamościa." - Skąd to "I"? I pewnie coś jeszcze przegapiłem.
  0
  0
 • "Szarlej" dnia 29 września 2016 o godzinie 13:14:17 napisał:
  A co nowy właściciel planuje tam zrobić?
  0
  0
 • "spec" dnia 30 września 2016 o godzinie 8:21:21 napisał:
  @Oneb Na remont wydano ponad 170 tys, nie 90 - szczegół :-) Dodaj jeszcze to co wydano na organizację imprez na ryneczku. A kiedy ci od "głupich pytań" mówili, że to bez sensu, że trzeba to zrobić inaczej nikt nie słuchał bo to opozycja. A opozycja z reguły jest zła i złośliwa. Tak więc od tych 500 tys na górkę odejmij sobie 170 plus pozostałe koszty. Dodatkowo kwestię użytkowania wieczystego, a nie czysta kasa do budżetu. Mam nadzieję, że ktoś wykorzysta ten teren w końcu tak, aby przyciągał mieszkańców i turystów. Jak widać gra w lotki i babki z piasku spaliły na panewce... A nie mówiłem :-)
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Marek
Zabrać prawo jazdy na pół roku , egza...
ad111
Chodzi o to, że nie zmieniam zdania pra...
Twój anioł st...
do ''ad111'' - powiedz ilu używasz nick...
ad111
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny