R E K L A M A

Z I P

SportMarcin Łyś8 maja 2017 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 31 komentarzy ()

„Zero litości – połamcie tej k… kości!!!” [18+]

Derby Hetman Zamość - Łada Biłgoraj 10.09.2016 fot.R.Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Gdyby mecze piłkarskie były kwalifikowane do oglądania według tych samych kryteriów co filmy w kinie, to niektóre „widowiska” otrzymywałyby kategorię wiekową 18+.

„… za BKS pójdziemy aż po życia kres. Hetman – kur…a, tak jest!”

Taka przyśpiewka i jej podobne rozbrzmiewały na stadionie biłgorajskiego OSiR jeszcze przed gwizdkiem rozpoczynającym derby Zamojszczyzny z majowego weekendu. Ta „sielankowa” atmosfera towarzyszyła meczowi aż po końcowy gwizdek sędziego Piotra Kasperskiego z Lublina. Wrzawa czyniona na krytej trybunie biłgorajskiego stadionu przez zorganizowaną grupę „kibiców” Łady skutecznie zagłuszała wszelkie rozmowy, nieśmiało proszącego o kulturalny doping spikera oraz zamkniętych w odległej klatce „fanów” Hetmana. Ekipa, która przyjechała z Zamościa, praktycznie nie była słyszana na biłgorajskim stadionie (akustyka stojącej na odkrytym terenie „klatki” nie dorównuje zadaszonej trybunie) i niektórzy mogli mieć nadzieję – że w odpowiedzi na skandowanie miejscowych – śpiewała psalmy i odmawiała Zdrowaśki.  Zamieszczony poniżej materiał filmowy rozwiewa te złudzenia.

Uwaga materiał zawiera wulgaryzmy. Dla osób dorosłych. Źródło: youtube.com

W swoich zachowaniach pseudokibice bardzo często zasłania się „walką” o klubową dumę, honor i tradycję. Jednak prawdziwa historia Hetmana i Łady ma wielu wspólnych bohaterów, którzy występowali w barwach obydwu klubów. Trochę to się kłóci z lansowanym przez stadionowe chuligaństwo obrazem „świętej wojny”, jaka niby to panuje pomiędzy obydwoma klubami.

Jan Cios (były zawodnik Łady i Hetmana, w sezonie 1997/98)

Cóż można o tym powiedzieć – typowe zachowanie grupki pseudokibiców. Za czasów mojej gry w Hetmanie i Ładzie nigdy się z tym nie spotkałem. Z Hetmana przeszedłem do Łady. Grałem tam  i nikt nie miał do mnie pretensji o to, że wcześniej byłem w Hetmanie. Wręcz przeciwnie! Potem wróciłem do Hetmana i nikt nie rozliczał mnie z tego, że byłem w Ładzie. To co się ostatnio dzieje, to zachowanie typu: “wieś tańczy i śpiewa”. Kiedyś na trybunach było kibicowanie, teraz mamy chamstwo i agresję. Byłem, jestem i będę temu przeciwny. Nie wiem co ktoś chce w taki sposób osiągnąć. Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Otóż Marek Motyka obejmując zespół Hetmana stwierdził, że zamierza tutaj zrobić tutaj drugi Ajax Amsterdam, oparty o pozyskanych z regionu zawodników. Ciekaw jestem jak ma to zrobić, gdy kadrę zaczną mu ustalać “kibole”, którym chłopak z tego czy innego klubu się nie spodoba?

 

Jarosław Czarniecki (wychowanek Hetmana, zawodnik Łady w latach 1996-97)

Nie powinno tak być – ja grałem i w Hetmanie i w Ładzie i  nigdy nie miałem z tym problemu. Ani ja ani ci, którzy kibicowali wtedy obydwu klubom. Ostatnio z Hetmana do Łady przechodził mój syn i także nie spotkało się to z jakimiś niezdrowymi reakcjami w Ładzie lub Hetmanie. To co obecnie wyprawiają kibice nie wynika z  jakichś wcześniejszych czy obecnych zachowań piłkarzy, trenerów czy działaczy. Kiedyś, za czasów mojej kariery też były na meczach zorganizowane grupy kibiców, ale teraz jest zdecydowanie więcej agresji. Skąd to się bierze? Nie wiem. Myślę, że piłkarze też są teraz inni. Myślę, że wcześniejsze nakręcanie się faktem, że zbliżają się derby z Hetmana z Ładą też może wyzwalać niezdrowe emocje. Chciałbym aby to właśnie piłkarze potępiali wprost takie zachowania pseudokibiców.

 

Wojciech Rycak (wychowanek Hetmana, zawodnik Łady w sezonie 1997/98)

Za moich czasów Łada i Hetman występowały w innej klasie rozgrywkowej, wiec bezpośrednio na boisku się nie zetknęliśmy. Zorganizowane kluby kibica już funkcjonowały ale z takim poziomem chamstwa i agresji jak obecnie, wówczas się nie spotykałem. Na mecze przychodziły całe rodziny. Jeżeli chcemy aby nadal się tak działo, to tego typu zachowania jak podczas niedzielnego meczu Łady i Hetmana są niedopuszczalne. Być może jest to skutkiem bezmyślnego naśladowania tego co się widzi w telewizji – często na ekranach telewizorów można zobaczyć jak się zachowują pseudokibice. Może to właśnie inspiruje tych naszych. Poza tym prawdopodobnie istnieją jakieś animozje pomiędzy tymi grupami z Biłgoraja i Zamościa o których nic nie wiemy. Na pewno nie jest to pokłosie wcześniejszych zachowań piłkarzy czy innych przedstawicieli klubów. Piłkarze przechodzili z Łady do Hetmana i z Hetmana do Łady i takie fakty nie wzbudzały sensacji ani niezdrowych emocji. Powiem więcej – piłkarze z mojego pokolenia nadal utrzymują kontakty, wspólnie uczestniczą w turniejach oldbojów i nie dają się wciągnąć w czyjeś chore uprzedzenia.

 

Krzysztof Surma (zawodnik Łady i Hetmana w latach 80-tych i 90-tych, samorządowiec, były Przewodniczący Rady Gminy Biłgoraj)

 Nie wiem skąd się to wszystko wzięło. Za moich czasów nie było takich animozji. W czasach swojej gry w Hetmanie nigdy nie spotkałem się z jakimiś negatywnymi reakcjami zawodników czy kibiców w stosunku do mnie. Po powrocie z Hetmana do Łady odczuwałem co prawda ze strony chłopaków w szatni lekki dystans (śmiech) ale wynikało to raczej z faktu, ze grałem w innym klubie a nie konkretnie w Hetmanie. Jako samorządowiec dostrzegam pewną rywalizację pomiędzy Biłgorajem a Zamościem. Może wynika to z tego, że kiedyś Zamość stał się miastem wojewódzkim a Biłgoraj nie. Obecnym zachowaniem kibiców jestem niemile zaskoczony. Kiedyś pracowałem w Ładzie jako kierownik klubu i nigdy wśród zawodników – czy to juniorów czy seniorów – nie zauważyłem jakiejś szczególnej antypatii do Hetmana. Jest to zjawisko stosunkowo nowe i zupełnie dla mnie niezrozumiałe. To są chyba jakieś uprzedzenia młodszej generacji kibiców. Podejrzewam, że to oni wymyślili sobie, że Łada i Hetman to wrogowie. Młodzież pod wpływem różnych, niekoniecznie właściwych impulsów może sobie wmawiać, że kogoś lubi bądź nie. Uważam jednak, że te niezdrowe relacje powinni stanowczo tonować – a już na pewno nie podsycać – działacze obydwu klubów. To jest właśnie ich rola.

 

Andrzej Wachowicz (wychowanek Łady, zawodnik Hetmana w latach 2004 – 2009)

 Na linii Łada – Hetman zawsze wymieniało się zawodników czy trenerów i nigdy nie było z tym problemu. Pamiętam jak z wieloma chłopakami z Zamościa grało się w kadrze województwa zamojskiego, zawierało się znajomości i przyjaźnie a teraz jakaś grupka próbuje wywoływać, pogłębiać i utrwalać jakieś chore konflikty. Sam doświadczyłem skutków tej patologii. To było już jakiś czas temu, ale przez parę lat nie mogłem spokojnie wyjść z rodziną na miasto. Epitety typu “zdrajca”, “sprzedawczyk”, “ten co poszedł do Hetmana” itp. Nie wiem skąd to się bierze. Może i narażę się niektórym ludziom ale w mojej ocenie ci tzw. “kibice” Łady czy Hetmana prawdopodobnie nie wiedzą nawet w jakim składzie gra ich zespół, bo interesuje ich tylko wyzywanie się nawzajem. Nie zdziwiłbym się gdyby niektórzy myśleli, że Irek Zarczuk jest jeszcze czynnym zawodnikiem. Sam byłem świadkiem sytuacji gdy jeden taki “kibic” po strzelonym golu pytał sąsiada: “Ty, to nasi strzelili?”. Z gry w Hetmanie pamiętam mecz pucharowy z Ładą sprzed bodaj dziesięciu lat, który z powodu awantur pseudokibiców został przerwany i zakończył się obustronnym walkowerem. Jako zawodnik zawsze lubiłem, gdy na trybunach było wielu ludzi, śpiewy, normalny doping, ale obecne bluzgi i wyzwiska, wszystko co się teraz dzieje jest po prostu chore. Mecz ma być wydarzeniem piłkarskim a nie “ustawką”. Tymczasem, praktycznie normą jest, że”kibice” przez cały sezon nie przychodzą na stadion a na jednym meczu, z konkretnym przeciwnikiem tłumnie się pojawiają. Nie po to jednak by dopingować swój zespół, tylko po to by się wyzywać z innymi “kibicami”. Dopóki nie zmienią się przepisy i nie wprowadzi się dotkliwych kar dla takich “kibiców”, będzie tylko gorzej. Takimi “wzorcami” odstraszają dzieci i młodzież, których chcielibyśmy przyciągnąć do piłki. Zresztą, nie chodzi tylko o zachęcanie do gry w piłkę. Jak normalny kibic ma pójść na taki mecz z dziećmi, z rodziną? A przecież teraz – gdy w Biłgoraju mamy taki piękny stadion – to aż się prosi, żeby z niego korzystać.

Cytowani powyżej  to nieliczni przedstawiciele sporej grupy zawodników, którzy grali zarówno w Hetmanie jak i Ładzie. Wśród nich są też tak znani gracze jak:  Mariusz Hadam, Robert Kulik, Krzysztof Łuszczak, Andrzej Pidek, Grzegorz Płoszaj czy Wiktor Pyszniak.  Bezsporne dla obydwu klubów są też dokonania trenera Wiesława Wieczerzaka.  Wielu obserwatorów piłkarskich zmagań wskazuje na jedno: dzisiejsze chamstwo i agresja na trybunach, to zjawisko nowe, co najwyżej kilkunastoletnie. I nie wywodzi się z zachowań piłkarzy, trenerów, działaczy czy  sportową historią Łady czy Hetmana.

Kto więc nakręca tą tą spiralę chamstwa i nienawiści, jaka panuje na trybunach podczas meczów obydwu klubów? Na pewno nikt spośród prawdziwych ludzi sportu. Bardzo trafne jest spostrzeżenie Jarosława Czarnieckiego, który stwierdził, że czytelny przekaz, potępiający takie „kibicowanie” powinien wyjść przede wszystkim od piłkarzy. Być może były zawodnik a obecnie członek Rady Wspierającej Fundację Klub Sportowy Hetman Zamość, będzie umiał wpłynąć na właściwą postawę zawodników.  Czy są to tylko słowa rzucone na wiatr, czy władze Hetmana mają moc na tyle dużą by zmieniać zachowanie kibiców poprzez kształtowanie postaw pośród piłkarzy?

Autor: Marcin Łyś
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "lawyer" dnia 8 maja 2017 o godzinie 8:26:35 napisał:
  Bardzo dobry tekst i bardzo mądre wypowiedzi rozmówców.
  15
  23
  R E K L A M A
 • "XYZ" dnia 8 maja 2017 o godzinie 8:59:13 napisał:
  O Boże Marcin, aż tydzień Ci zajęło pisanie tych wypocin... Czego Ty nie napiszesz, żeby nie skrytykować władz KS, albo kogokolwiek innego nie związanego z AMSPN.
  25
  16
 • "AMMPN" dnia 8 maja 2017 o godzinie 10:00:30 napisał:
  nie nabijaj się z "miszcza" intelektu. Widzisz jak cierpi
  17
  11
 • "SPOT" dnia 8 maja 2017 o godzinie 10:02:23 napisał:
  Panie Marcinie całkowicie nie jest to tak jak Pan usiłuje przedstawić Niestety o pewnych sprawach nie ma Pan bladego pojęcia. Pan chce aby władze Hetmana za co odpowiadały? Aby miał Pan szerszy obraz to polecam zapoznać się z materiałem dotyczącym kibiców i wydarzeń sprzed paru dni przy autostradzie A4 . Proponuję też poszukać pewnych błędów a może zaniedbań na początku lat 90 i nie w Hetmanie ale w szerszym aspekcie tego zagadnienia.
  19
  10
 • "g4" dnia 8 maja 2017 o godzinie 10:49:27 napisał:
  Zdelegalizować chuligaństwo,kibolstwo i ONR i od razu będzie żyło się spokojniej.
  15
  23
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 11:03:52 napisał:
  Marcin daj sobie spokój z dziennikarstwem,bo marnie Ci to wychodzi. Tak samo jak ta kampania anty-Hetmanowska, którą próbujesz uprawiać od lat. Wszyscy w lokalnym środowisku piłkarskim wiedzą jaki jesteś fałszywy i co sobą reprezentujesz. PS Lepiej na Twoim miejscu siedzieć cicho, bo jeszcze ktoś Cie rozliczy z pieniędzy za czasów AMSPNu i będzie klops. Jak to mówią ciszej będziesz, dalej zajdziesz.
  25
  12
 • "knot z irchy" dnia 8 maja 2017 o godzinie 12:07:19 napisał:
  Zapytajcie Prezydenta lub Jego Palladyna z wydziału oświaty na jakie formy edukacji sportowej stawiają w nowym roku szkolnym? Wypisz wymaluj po najmniejszej linii oporu pozostanie piłka nożna czyli "hodowla" przyszłych ew. kiboli i ew. wyborców...Zapomnijcie o lekkiej atletyce, badmintonie, pływaniu czy koszykówce! Rodzice świadomi zmian?
  10
  14
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 12:56:07 napisał:
  Szanowny knocie. W takim razie podaj mi liczby widzów z lekkoatletyki, badmintona, pływania czy koszykówki. Jeśli choć trochę zbliżą się do tych z piłki nożnej (np. 3tys na derbach we wrześniu co jest ewenementem na skalę Polski - 5 poziom rozgrywkowy) to wtedy możemy mówić o pieniądzach. Logicznym jest, że dyscyplina z największym zainteresowaniem, przyciągająca widzów, powinna dostawać największe pieniądze bo cieszy się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców Zamościa. Poza tym Hetman to jeden ze znaków rozpoznawczych Zamościa, obok starówki i zoo. Zapytaj w Polsce np. o Hetmana Zamość i Orkę Zamość to będziesz wiedział dlaczego Hetman powinien dostawać więcej pieniędzy. A te teksty o kibolach i wyborcach zostawię bez komentarza. Oj boli was lewaki, że młodzież w Zamościu (jak i w całej Polsce) jest po prawej stronie. Tej fali już nie powstrzymacie, a wasze układy i układziki rodem z prl-u (jak np. ten wokół Zamoyskiego) wymrą razem z wami. Amen
  19
  10
 • "zamościak" dnia 8 maja 2017 o godzinie 13:31:52 napisał:
  Jeśli zachowanie kiboli-debili ma być wizytówką Zamościa to gratuluję poziomu inteligencji. p.s. wyobrażacie sobie na zawodach w pływaniu zachowania typu pseudo kibiców piłkarskich ?
  11
  15
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 13:42:16 napisał:
  zamościak: Tobie niestety poziomu inteligencji nie mogę pogratulować, tak jak i umiejętności czytania ze zrozumieniem. "Poza tym Hetman to jeden ze znaków rozpoznawczych Zamościa, obok starówki i zoo." przeczytaj sobie to 10 razy i sam odpowiedz na swój wpis.
  14
  7
  R E K L A M A
 • "Andrea Gail" dnia 8 maja 2017 o godzinie 14:33:43 napisał:
  Nie wiem który z redaktorów podał info na temat sponsorów Hetmana. Czy ktoś by mógł przedstawić sytuację finansową tego klubu od strony przychodów, to znaczy z czego ten klub utrzymuje się? Ile procent budżetu klubu wynoszą wpływy ze sprzedaży biletów i karnetów?
  2
  2
 • "Ujadam" dnia 8 maja 2017 o godzinie 14:41:52 napisał:
  Marcin, Marcin, pamiętasz sezon ze snu, Kiedy grałeś w trzeciej lidze? Radni kochali Ciebie, dawali hajs. Nie doceniłeś tego, o nie... Twój przyjaciel Zamoyski upadł na dno. Twój twór rzęził ostatkiem sił! Andrzej wygrał wybory, był nowy cel Zrobić wszystko, by dogadać się z nim... Wymyślili fundację, a niech to czart! Niechaj Bóg pokrzyżuje ten plan! Marzyłeś o posadzie, dostał ją Welcz. Obiecałeś, że zemścisz się wnet...
  15
  7
 • "wolny słuchacz" dnia 8 maja 2017 o godzinie 14:53:51 napisał:
  autentycznie widać jak bije prostactwo, wstyd dla miasta. Nie mam nic przeciwko kibicowaniu ale powinna być jakaś kultura i klasa spotkań.
  8
  11
 • "zamościak" dnia 8 maja 2017 o godzinie 14:54:17 napisał:
  do "obserwatora" : "uderz w stół,a nożyce się odezwą" :) nie bierz opinii do siebie tylko konkretnych zachowań, poczytaj 20 razy :)
  5
  9
 • "Zamość" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:00:30 napisał:
  nie no Wachowicz ty to aż się prosisz o rozmowę
  2
  8
 • "Mu" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:14:05 napisał:
  Do obserwatora Hetman jest ważny, ale uważam, że nie można w niego pompować w nieskończoność miejskich pieniędzy. Na start reaktywacji owszem, ale potem powinien się utrzymywać, że środków od sponsorów. A samo miasto powinno właśnie postawić na sporty niszowe jak piłka ręczna, judo, zapasy, badminton, są to mniej popularne dyscypliny, przez co przy odpowiednim finansowaniu "łatwiej o sukces" w pewnym sensie a efekt marketingowy też jest dobry. Najlepszym tego przykładem są właśnie drużyny piłki ręcznej Azoty Puławy i MKS Lublin dawny Montex.
  6
  11
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:20:11 napisał:
  Nie dość, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz to jeszcze i pisać: "nie bierz opinii do siebie tylko konkretnych zachowań" sorry ale nie odpowiem Ci, bo nie wiem nawet o co Ci chodzi. Napisałem, że Hetman jest jedną z wizytówek Zamościa, a Ty zrozumiałeś że to "zachowanie kiboli-debili" jest wizytówką. Wielu mieszkańców miasta i okolic jest w mniejszym bądź większym stopniu związana z tym klubem. Hetman to wieloletnia tradycja, marka rozpoznawana w kraju, dlatego właśnie jest wizytówką Zamościa. Kibice Hetmana też są doceniani w Polsce i znani z niekoniecznie krytykowanych zachowań, ale skąd Ty to możesz wiedzieć jak szanowny redaktor Łyś Ci o tym nie napisał, tylko skupia się na ciągłym szkalowaniu dobrego imienia. Na potwierdzenie moich słów wkleję np te 2 linki: https://www.facebook.com/HetmanZamosc/photos/a.203550039662908.54721.201563063194939/1549609625056936/?type=3&theater http://weszlo.com/2016/05/26/sciana-wschodnia-glodna-pilki-jakakolwiek-ona-jest/
  12
  6
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:27:34 napisał:
  Mu - owszem po części podzielam Twoją opinię, ale zauważ że miasto nie wykłada pieniędzy tylko na Hetmana, a na wiele klubów co roku, przy ustalaniu budżetu. Cały ten kwik wszelkiej maści malkontentów jest właśnie o pieniądze. Każdy by chciał dla siebie jak najwięcej. Więc klub z największym zainteresowaniem wśród mieszkańców powinien dostawać tych pieniędzy najwięcej - chcieliście demokracji to ją macie, jakby powiedział to Korwin hehe.
  10
  4
 • "zamościak" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:39:53 napisał:
  "obserwatorze" ty jesteś jakiś nawiedzony albo powalony, nakręcasz się swoimi słowami, nie pal więcej tego co palisz lub wciągasz
  3
  11
 • "Anonim" dnia 8 maja 2017 o godzinie 15:43:30 napisał:
  Do obserwator/pseudoekspert/stódęt: weź chłopino przestań pisać pod różnymi nickami, bo i tak po słomie w butach, która zaśmieca to forum wszyscy cię rozpoznają. Chyba tylko tobie się wydaje że taki chytry i przebiegły jesteś
  7
  12
  R E K L A M A
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 17:15:43 napisał:
  zamościak: nie nakręcam się swoimi słowami, tylko udowodniłem Ci, że piszesz wierutne bzdury bez jakiegoś sensu, albo z sensem znanym tylko Tobie. Anonim: pierwszy raz udzielam się na tej stronie, pseudoekspertem nie jestem, tak jak i ekspertem zresztą. Na studiach też nigdy nie byłem, najwidoczniej mnie chyba z kimś pomyliłeś. Nie znasz mnie więc nie obrażaj mnie jakąś słomą w butach. Napisałem kilka rzeczowych postów, a patrząc na Twój, to Ty raczej to forum zaśmieciłeś. No chyba, że tu panują takie standardy. A poza tym to we dwóch mnie przekonaliście swoimi argumentami :)
  13
  6
 • "zamościak" dnia 8 maja 2017 o godzinie 20:18:44 napisał:
  Czyli jesteśmy kwita :) ja piszę bez sensu, Ty palisz dalej.
  2
  10
 • "obserwator" dnia 8 maja 2017 o godzinie 20:39:43 napisał:
  Szkoda mi czasu na jakieś przekomarzanie się z Tobą, skoro nie masz nic do powiedzenia a jedynymi Twoimi argumentami jest jakaś bzdura o rzekomym paleniu. Chciałeś błysnąć, nie wyszło, więc daj już sobie spokój.
  9
  2
 • "zamościak" dnia 8 maja 2017 o godzinie 20:50:29 napisał:
  Ok. Faktycznie to nie na temat.
  1
  9
 • "Ujadam" dnia 9 maja 2017 o godzinie 0:03:48 napisał:
  Wypisywałem! Komenty, z Adamem! Nikt nie chciał słuchać, łapek dodawałem... Dane nam było Hetmanem rządzenie. Następne będzie w piekle za sto lat...
  4
  6
 • "LZ" dnia 9 maja 2017 o godzinie 11:22:58 napisał:
  Kwestia poziomu kibicowania nie zależy od formalnej sytuacji klubu. Nie ma najmniejszego znaczenia czy będzie to KS, Fundacja, AMSPN czy cokolwiek innego. To stan umysłu. Wieśniakiem można być mieszkając w mieście od wielu pokoleń. Skoro są np. "mecze przyjaźni", w których grają sympatyzujące ze sobą kluby i wspieranie swoich odbywa się bez ku*&^%nia i je#@nia przeciwników i ich kibiców to znaczy, że można. W większości jednak (niestety) "kibice/kibole" to półgłówki. Szkoda.
  5
  7
 • "hetman" dnia 9 maja 2017 o godzinie 14:28:40 napisał:
  nie wiem czy się zgadzacie ale oprawa łady chyba jest lepsza ogólnie od tej hetmana!!!!!
  1
  9
 • "normalny człowiek" dnia 9 maja 2017 o godzinie 15:13:39 napisał:
  Nigdy nie puszczę swojego dziecka pomiędzy tę dzicz. Bo jak posłuchałam tych "przyśpiewek" to jest to zakapturzona dzicz a nie normalni ludzie. Kto daje na to pieniądze ?
  4
  8
 • "zamościak" dnia 9 maja 2017 o godzinie 17:04:52 napisał:
  Tak właśnie kibole zrażają normalnych kibiców (np.rodzice z dziećmi) do oglądania na żywo meczy/zawodów. Powinni ich zamykać w sektorach dźwiękoszczelnych to może zoo by się nam powiększyło :) - ale kogo to obchodzi! na co dzień w krawacie i z laptopem, a jak się okazja nadarzy to pokazują słomę.
  4
  10
 • "ot taka prawda o marcinach" dnia 9 maja 2017 o godzinie 17:49:09 napisał:
  najśmieszniejsze jest to, że to są ci sami ludzie co chodzili na AMSPN i krzyczeli Hetman. Ci sami. Wtedy było dobrze a teraz źle ? Dureń
  8
  5
  R E K L A M A
 • "ddd" dnia 9 maja 2017 o godzinie 18:00:11 napisał:
  wieśniaki, debile i tyle ( w temacie)
  2
  9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
antyklerykał
Nowak ciągle epatuje swoją wiarą, pom...
Jagoda Wątroba
Miasto jest na dnie. Nie zgadzam się na...
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny