Prawo i Biznes | Tekst sponsorowanytekst nadesłany6 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zdrowszy styl życia już w 15 minut dziennie

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Każdy z nas ma wiele spraw i zajęć na głowie ze względu na pracę, w dom, rozwijanie swoich zainteresowań czy szkolenie się. Dlatego nie lada wyzwaniem może być osiągniecie swoich celów i dotrzymanie własnych postanowień związanych ze zdrowym stylem życia. Wiele z nas myśli jednak, że należy mieć wiele wolnego czasu oraz odpowiednie finanse, aby ulepszać swoją kondycję fizyczną i zdrowie. Tak naprawdę wystarczy niewiele, aby każdego dnia, małymi krokami poprawiać swoją witalność. Sprawdź, jak to zrobić!

Odpowiednia dieta to podstawa

Szczególnie jeśli prowadzisz stresujący styl życia, dostarczenie odpowiednich witamin i minerałów wraz z jedzeniem jest kluczowe. Gotowe i szybkie, a zarazem niezdrowe dania to częste rozwiązania dla wielu z nas, które są cichym złodziejem naszego zdrowia i zabierają nam energię zamiast nam ją dodawać. Jeśli wylądowałeś w błędnym kole suplementowania się sztucznymi dopalaczami, bo fastfoody zabierają ci energię, musisz jak najszybciej to zmienić. Faktem jest, że takie produkty czy napoje są uzależniające i ciężko zmienić nawyk ich spożywania. Zacznij małymi kroczkami, np. od picia świeżo wyciskanych soków i wprowadzania więcej warzyw do swojej diety. Na rynku są także firmy, które dostarczają codziennie zdrowe obiady, więc na początek to dobra inwestycja. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na ten cel, sprawdź porównywarkę pożyczek Matchbanker.

15 minut więcej na świeżym powietrzu

Badania potwierdzają, że spędzanie więcej czasu na świeżym powietrzu znacząco wpływa na nasze zdrowie i długość naszego życia. Odpowiednia ilość tlenu jest kluczowa dla funkcjonowania naszego organizmu, ponieważ człowiek ewoluował w naturze, więc naturalne dla naszego organizmu jest przebywanie w naturze. Może więc warto przejść się na spacer przed snem albo wysiąść jeden przystanek wcześniej, jadąc do albo z pracy, aby spędzić więcej czasu na powietrzu? Nawet 15 minut dziennie każdego dnia da w miesiącu aż 465 minut! Świetnym pomysłem jest także krótki spacer w ciągu dnia, szczególnie jeśli wykonujesz siedzącą pracę przed komputerem. Spróbuj, a zobaczysz, że będziesz miał więcej pomysłów i energii na kontynuowanie zajęć w pracy.

15 minut dziennie ćwiczeń

Być może wydaje ci się, że należy ćwiczyć godzinami, aby być w dobrej formie i zadbać o swój kręgosłup, ale faktem jest, że nawet po 15 minutach ćwiczeń dziennie poczujesz różnicę! Szczególnie jeśli wykonujesz pracę siedzącą, kilka ćwiczeń co godzinę czy dwie mogą zapobiec bólom kręgosłupa, a nawet poważnym schorzeniom. Mały poranny trening rozbudzi cię i doda ci energii, a ćwiczenia wieczorem pomogą ci się wyciszyć i zrelaksować po dniu pełnym zajęć. Możesz ściągnąć aplikację, która nazywa się 7 min workout. Jest to naukowo udowodniona metoda na szybką aktywność fizyczną, która może zapewnić efekty porównywalne do kilkugodzinnego treningu. Ważnym elementem jest trenowanie z minimalną przerwą (zalecane 10 sekund) i ćwiczyć 12 rodzajów ćwiczeń, każde trwające 30 sekund. Przed snem najlepiej spróbować relaksacyjnych ćwiczeń, np. jogi.

15 minut przerwy

Jedzenie, ćwiczenia i przebywanie na świeżym powietrzu, najlepiej blisko natury to podstawa zdrowia. Jednak odpoczynek, a szczególnie ten psychiczny jest kluczem do balansu w życiu. Czasem nawet głód może być wynikiem zmęczenia. Pozwól sobie odciąć się od wszystkiego. Włącz ulubioną muzykę, zamknij oczy i nie myśl o niczym. Dokładnie, o niczym. W dzisiejszych czasach przez nadmiar informacji i zajęć nie potrafimy odpoczywać i być tu i teraz. Spróbuj wyłączyć się na 10-15 minut każdego dnia i poczuć rytm swojego ciała.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat