R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany14 maja 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Żdanów: Start obchodów niepodległościowych w Gminie Zamość

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Wprawdzie w Gminie Zamość odbyło się już w tym roku kilka wydarzeń z okazji Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, to jednak oficjalny start niepodległościowych akcji zaplanowano na 11 maja 2018 r. w Żdanowie.

W piątek o 11:00 w żdanowskim kościele pw. św. Stanisława odbyła się Msza św., która rozpoczęła uroczystość Inauguracji Gminnych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Datę i miejsce wybrano nieprzypadkowo – patronem żdanowskiej Szkoły Podstawowej jest bowiem najbardziej uznany Ojciec polskiej niepodległości, Józef Piłsudski, a w maju mija 83 lata od śmierci Marszałka.

W uroczystej Inauguracji wzięli udział m.in. wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie z delegaturą w Zamościu Maria Gruszka, radni powiatowi z Gminy Zamość, w tym Konrad Dziuba i Jerzy Bondyra, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zamość Kazimierz Skiba, radni Gminy Zamość, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jarosław Kalbarczyk, proboszcz parafii w Żdanowie ks. Jacek Rak, kierownik Centrum Usług Wspólnych Jadwiga Adamczyk, prezes OSP w Skokówce Mirosław Łasocha, sołtysi Żdanowa, Żdanówka, Zwódnego i Skokówki, dyrekcja szkoły oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po Mszy św. nastąpił przemarsz „biało-czerwonego” korowodu z kościoła pod pobliską szkołę. Większość uczestników korowodu miało biało-czerwone chorągiewki. Delegacja organizatorów i gości wydarzenia złożyła wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego – patrona szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było posadzenie dębu, symbolizującego pamięć o setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wielu znakomitych uczestników tego „ogrodniczego” aktu po kolei pracowało szpadlem. Potem wszyscy obejrzeli część artystyczną, przygotowaną w szkolnej hali sportowej. Dyrektor szkoły Anna Kowalczyk oficjalnie powitała wszystkich obecnych, po czym zabrzmiały tony poloneza, a na parkiecie pojawiły się tańczące pary gimnazjalistów. Potem były wiersze, monodramy, koncerty i pieśni. Uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych przygotowali prawie godzinny występ, w którym przypomnieli historię Polski, postać Józefa Piłsudskiego oraz trudną drogę naszego kraju do niepodległości.  Przedstawiony program wywołał autentyczny zachwyt przybyłych gości, a słowa podziękowania za jego przygotowanie otrzymali z ust Wójta wszyscy organizatorzy i wykonawcy. Nad przepiękną formą uczniowskich występów czuwały w szczególności nauczycielki Ewa Palonka, Anna Łasocha, Monika Łasocha, Halina Konarzewska, Anna Tomaszewska i Dorota Marczuk.

Wydarzenie w Żdanowie oficjalnie rozpoczyna cykl imprez, akcji, konkursów i innych przedsięwzięć w Gminie Zamość, mających na celu upamiętnienie tego wyjątkowego dla Polaków Jubileuszu odzyskania niepodległości.

 

Tekst i foto: SP  Żdanów i GOK

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ad111" dnia 14 maja 2018 o godzinie 12:06:51 napisał:
    Nihil novi sub sole - czyli rozprawa między Panem Wójtem i Plebanem, a tu o Niepodległą chodzi...
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny