Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany17 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Żdanów: Rekordowa zbiórka krwi

Źródło: Gmina Zamość

Aż 85 osób oddało krew podczas akcji w Żdanowie, organizowanej 13 maja przez Samorząd Gminy Zamość i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość.


Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. Ten cenny płyn można było oddać w Szkole Podstawowej w Żdanowie, gdzie odbyła się Wiosenna Akcja Poboru Krwi i Promocji Zdrowia. Była to druga z czterech akcji krwiodawczych przewidzianych w tym roku w Gminie Zamość. Przez sześć godzin trwania poboru zarejestrowało się 98 osób, jednak po wstępnych badaniach nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew. W tym miejscu należy podkreślić duże zaangażowanie wszystkich krwiodawców, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, także tym, którym nie udało się oddać krwi – następnym razem na pewno się uda!
Ogółem życiodajny płyn w ramach akcji oddało 85 osób, co przełożyło się na pobranie aż 38,25 litrów tego niezastąpionego „surowca”. Wiele spośród osób oddających krew w czasie akcji oddało ją po raz pierwszy – mamy nadzieję, że na stałe włączą się w ideę krwiodawstwa propagowaną tak silnie w Gminie Zamość.
Ta akcja również jest wliczana do konkursu międzysołeckiego pod nazwą “Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Każda osoba, której udało się zakwalifikować jako krwiodawca i oddać 450 ml tego cennego płynu, otrzymała zestaw gadżetów oraz żywe drzewko ozdobne do posadzenia. Dodatkowo każda osoba, która oddała krew wzięła udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (zestawy obiadowe i kebabowe, pizza, bilard, kręgle, spływy kajakowe), ufundowane na akcję przez Pizzerię EWA, Klub bilardowy METRO, Kebab BOSFOR, Obiady BOSA, spływy kajakowe PHU RELAKS i Motel WOJTO. Po oddaniu życiodajnego płynu każdy dawca mógł liczyć na pyszny witaminowy i regenerujący koktajl owocowy lub warzywny, własnoręcznie przygotowany i serwowany przez super dziewczyny z naszego klubu HDK – Marysię, Martę i Anetę. Jak na akcję propagującą zdrowie przystało nie zabrakło pokazu pierwszej pomocy, bezpłatnych porad dietetycznych, badań profilaktycznych, testów stanu zdrowia czy relaksacyjnego masażu dłoni.
Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żdanowie Annie Kowalczyk oraz Zespołowi SHOW MEN Szopinek, Gminnemu Ośrodkowi Kultury Gminy Zamość, Zamojskiej Grupie Motocyklowej MOTO ZAMOŚĆ, Kresowemu Bractwu Motocyklowemu BIAŁY KRUK oraz KGW Lipsko za włączenie się i wsparcie naszej akcji.

Serdecznie podziękowania należą się wszystkim, którzy dodatkowo wsparli szczytną akcję, a są to:
• Kinga Stopa – porady dietetyczne
• Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED
• Firma AVON Ewa Kaszucka
• Strefa Studia Zdrowia – Gabinet Terapii Naturalnych

Organizatorami akcji byli: Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, OSP Skokówka i OSP Żdanówek.

Prezes HDK Piotr Kudyk

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama