Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany17 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Żdanów: Rekordowa zbiórka krwi

Źródło: Gmina Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Aż 85 osób oddało krew podczas akcji w Żdanowie, organizowanej 13 maja przez Samorząd Gminy Zamość i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość.


Krew jest jednym z największych darów, jakie możemy podarować drugiemu człowiekowi. Ten cenny płyn można było oddać w Szkole Podstawowej w Żdanowie, gdzie odbyła się Wiosenna Akcja Poboru Krwi i Promocji Zdrowia. Była to druga z czterech akcji krwiodawczych przewidzianych w tym roku w Gminie Zamość. Przez sześć godzin trwania poboru zarejestrowało się 98 osób, jednak po wstępnych badaniach nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew. W tym miejscu należy podkreślić duże zaangażowanie wszystkich krwiodawców, którzy chcieli podzielić się cząstką siebie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, także tym, którym nie udało się oddać krwi – następnym razem na pewno się uda!
Ogółem życiodajny płyn w ramach akcji oddało 85 osób, co przełożyło się na pobranie aż 38,25 litrów tego niezastąpionego „surowca”. Wiele spośród osób oddających krew w czasie akcji oddało ją po raz pierwszy – mamy nadzieję, że na stałe włączą się w ideę krwiodawstwa propagowaną tak silnie w Gminie Zamość.
Ta akcja również jest wliczana do konkursu międzysołeckiego pod nazwą “Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Każda osoba, której udało się zakwalifikować jako krwiodawca i oddać 450 ml tego cennego płynu, otrzymała zestaw gadżetów oraz żywe drzewko ozdobne do posadzenia. Dodatkowo każda osoba, która oddała krew wzięła udział w losowaniu atrakcyjnych nagród (zestawy obiadowe i kebabowe, pizza, bilard, kręgle, spływy kajakowe), ufundowane na akcję przez Pizzerię EWA, Klub bilardowy METRO, Kebab BOSFOR, Obiady BOSA, spływy kajakowe PHU RELAKS i Motel WOJTO. Po oddaniu życiodajnego płynu każdy dawca mógł liczyć na pyszny witaminowy i regenerujący koktajl owocowy lub warzywny, własnoręcznie przygotowany i serwowany przez super dziewczyny z naszego klubu HDK – Marysię, Martę i Anetę. Jak na akcję propagującą zdrowie przystało nie zabrakło pokazu pierwszej pomocy, bezpłatnych porad dietetycznych, badań profilaktycznych, testów stanu zdrowia czy relaksacyjnego masażu dłoni.
Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żdanowie Annie Kowalczyk oraz Zespołowi SHOW MEN Szopinek, Gminnemu Ośrodkowi Kultury Gminy Zamość, Zamojskiej Grupie Motocyklowej MOTO ZAMOŚĆ, Kresowemu Bractwu Motocyklowemu BIAŁY KRUK oraz KGW Lipsko za włączenie się i wsparcie naszej akcji.

Serdecznie podziękowania należą się wszystkim, którzy dodatkowo wsparli szczytną akcję, a są to:
• Kinga Stopa – porady dietetyczne
• Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED
• Firma AVON Ewa Kaszucka
• Strefa Studia Zdrowia – Gabinet Terapii Naturalnych

Organizatorami akcji byli: Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, OSP Skokówka i OSP Żdanówek.

Prezes HDK Piotr Kudyk

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman 22 minuty temu
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam 34 minuty temu
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018