R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja10 maja 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Żdanów: Gminna Inauguracja Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Herb Gminy Zamość
R E K L A M A    B O A R D

W piątek, 11 maja o godzinie 11:00 w Żdanowie k/Zamościa, odbędzie się oficjalna Gminna Inauguracja Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpocznie Msza Św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Żdanowie. Dalsza część wydarzenia odbędzie się w pobliskiej Szkole Podstawowej. Tę żdanowską placówkę wybrano nieprzypadkowo, jej patronem jest Marszałek Józef Piłsudski – jeden z ojców odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918, a na terenie szkoły stoi pomnik Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, represjonowanego w latach 50-tych przez władze komunistyczne.

W piątkowe południe (ok. 12:00) zaplanowano złożenie kwiatów pod szkolną tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie posadzenie pamiątkowego dębu. Na godzinę 12:30 zaplanowano w szkolnej hali sportowej uroczystą Akademię w wykonaniu młodzieży SP w Żdanowie.

W Gminnej Inauguracji Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę będą uczestniczyć m.in. Wójt Gminy Zamość oraz delegacje wielu instytucji i placówek.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "antyklerykał" dnia 10 maja 2018 o godzinie 18:01:57 napisał:
    Stasio zwany biskupem był zdrajcą, skazanym przez Króla Polski, ale sukienkowi słynący z odwracania kota ogonem zrobili z niego tzw. patrona Polski. Ot, fundament dla kondominium watykańskiego gotowy. A, i jeszcze jedno, nawet w Biblii zapisano rozdział państwa od religii, ale jak widać w kondominium się na tym nie rozeznają...
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny