R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara16 września 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

“Zawiasy” dla Hetmana i “kara” dla Łady

Derby Hetman Zamość - Łada Biłgoraj 10.09.2016 fot.R.Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Wydział Dyscypliny Lubelskiego ZPN wydał wczoraj “wyroki dla Hetmana Zamość i Łady Biłgoraj za ekscesy podczas derbowego meczu z 10 września.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę rozegrany został mecz IV ligi piłkarskiej pomiędzy Hetmanem Zamość a Ładą Biłgoraj. Hetman wygrał 3:0 i objął po tym meczu fotel lidera lubelskiej grupy IV ligi. Podczas spotkania kibice Łady zapalili w sektorze dla gości race i rzucali nimi na murawę. Z powodu rac na boisku sędzia główny dwukrotnie przerywał spotkanie. Za drugim razem, jedna z nich poparzyła w nogę sędziego bocznego. Ponadto kibice gości w przerwie meczu szarpali bramę od wejścia do sektoru dla przyjezdnych.

Wczoraj zebrał się Wydział Dyscypliny LZPN, który nałożył na oba kluby kary. W tym właśnie miejscu należy zaznaczyć, że nie wiadomo kto bardziej powinien się z nich… cieszyć.

-Po moim długim wystąpieniu i argumentach linii obrony Wydział Dyscypliny przyjął tłumaczenia i nałożył na nas karę finansową w wysokości 500 złotych w zawieszeniu na pół roku próby. W przypadku podobnej sytuacji kara ta zostanie odwieszona i zsumowana z nową karą za ewentualny kolejny incydent. – powiedział nam chwilę po posiedzeniu WD LZPN dyrektor sportowy Hetmana Zamość, Piotr Welcz. Zamojski klub ponadto  zobowiązał się także do wdrożenia kilku zaleceń delegata LZPN, m.in. w kwestii zwiększenia liczby osób, zabezpieczających wyjścia ewakuacyjne ze stadionu oraz sektor gości od strony innych sektorów.

W takiej sytuacji władze Hetmana MOGŁYBY mówić o szczęściu. Race bowiem odpalali i  rzucali na boisko kibice Łady, a nie zamojskiej drużyny, zaś wina organizatorów polegała tylko na tym, że służby porządkowe zbyt późno usunęły płonące race z boiska. Mogłyby, gdyby nie decyzja WD LZPN wobec klubu z Biłgoraja. 

Na Ładę nałożono bezwzględną karę finansową w wysokości 700 złotych. Tak, tak, liczba zer po 7 się zgadza. 700 złotych (!). Nie nam oceniać decyzje władz związkowych,ale sumując grzechy organizatorów i kibiców przyjezdnych to raczej Łada powinna cieszyć się bardziej z decyzji Wydziału Dyscypliny. Kara Hetmana jest bowiem w zawieszeniu na pół roku, a w listopadzie do Zamościa przyjeżdża Chełmianka Chełm, której kibice pałają do Hetmana niemniejszą sympatią, co kibice Łady Biłgoraj.

-Nie rozumiem tej decyzji. Kara jest nieadekwatna do zachowania kibiców Łady. – podsumował Piotr Welcz.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Anonim" dnia 16 września 2016 o godzinie 8:15:11 napisał:
  co za buta p. Welcz. Skąd race na stadionie ? Bohaterscy ochroniarze zrewidowali dzieci i emerytów ?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Uważny" dnia 16 września 2016 o godzinie 8:41:09 napisał:
  @Anonim ty znasz realia sprawy? Gdyby nie wystapienie Welcza na WD LZPN Hetman prawdopodobnie otrzymałby większa karę od Łady, mimo tego iż, to kibice z Biłgoraja odpalali race. Pomyśl dwa razy zanim zaczniesz jechać po ludziach. Brawo panie Welcz! Podejrzewam jednak, że goście z Biłgoraja mogą przyjechać na mecz z Chełianką, a wtedy... Obym się mylił.
  0
  0
 • "lovezmc" dnia 16 września 2016 o godzinie 9:07:45 napisał:
  Czemu dziennikarze w Polsce nazywaja to bydło i bande prostakow kibicami...nazywajmy rzeczy po imieniu PSEUDOKIBICE ktorzy powinni zostac wyłapani i powinny byc wprowadzane zakazy stadionowe...nie mowie ze na całe zycie bo przeciez nawet takie bydło moze sie kiedys z wiekiem zmienic...powinni zrobic tak raz Cie zlapiemy dostajesz 2 lata zakazu stadionowego na "dowolny" mecz piłki noznej zlapiemy Cie drugi raz 5 lat extra za trzecim razem dozywotni zakaz stadionowy jak i powinny byc nakladane kary finansowe według mnie na tych pseudokiboli...ale smieszy mnie kiedy np PZPN nakłada na taka Legie kare 100000 zł...i w czym to ma pomoc moze lepiej nalozyc na klub obowiazki wytyczyc dyrektywy ktore klub bedzie musiał spełnic zeby nastepnym razem było lepiej chociazby wieksza ilosc kamer na tych niebezpiecznych trybunach...no ekspertem nie jestem ale na chlopski rozum skoro problem w Polsce istnieje od kilku lat to zrobic cos trzeba bo nawet nowe stadiony nie pomagaja poki co
  0
  0
 • "Anonim" dnia 16 września 2016 o godzinie 9:37:25 napisał:
  skąd te race ?
  0
  0
 • "Joker" dnia 16 września 2016 o godzinie 9:52:48 napisał:
  Kary finansowe że ja pier.... XD Race wnieśli, a ochrona jak kontroluje? Do roboty a nie się zabawiać ze swoimi pałkami. A i trzeba pomyśleć o większej klatce dla gości. i następnym razem dajcie im plastikowe wiaderko z wodą aby mogli gasić tą swoją pirotechnikę
  0
  0
 • "hm" dnia 16 września 2016 o godzinie 9:55:49 napisał:
  Nie od dziś wiadomo,że Biłgoraj ,,włazi,, bez wazeliny Lublinowi tam gdzie słońce nie dochodzi więc zostali potraktowani bardzo ulgowo.
  0
  0
 • "qwerty" dnia 16 września 2016 o godzinie 10:46:27 napisał:
  Pamiętacie mecz Polska Niemcy na do ME 2016 transmitowany na żywo na Starym Mieście- i skandaliczne zachowanie kibiców przedstawione w materiale filmowym??
  0
  0
 • "ZMC" dnia 16 września 2016 o godzinie 11:31:45 napisał:
  Kara dla Łady jest nierównomierna do zachowania kibiców z Biłgoraja. Jak taka mała kara to następnym razem podpalą stadion nie race. Zdecydowanie przy sektorze gości powinno stać kilku ochroniarzy z gaśnicami. Jak ich parę razy prześwięcą to im się odechce takich wygłupów.
  0
  0
 • "Okiem Eksperta" dnia 16 września 2016 o godzinie 12:34:39 napisał:
  Panowie jakie gaśnice. Przenieść sektor gości centralnie za bramkę i zamknąć go od góry kratami to spadnie na nich gdy spróbują rzucać. Proste tanie i skuteczne.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 16 września 2016 o godzinie 14:17:51 napisał:
  Postawić przy klatce ze dwie armatki wodne, do tego podpisują oświadczenia że zgadzają się na polowanie wodą... Na poważnie to wziąć za 4 litery ochronę. Ktoś tą dzicz wpuścił i pozwolił wnieść pirotechnikę. Odpowiedzialny za całość jest organizator i nie ma co się zastanawiać, grupom przyjezdnym twardo stawiać warunki i egzekwować.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 16 września 2016 o godzinie 15:53:21 napisał:
  Widać, że rodzi się ciekawa drużyna, szkoda aby ciężka praca Pana mecenasa (osoby odpowiedzialnej za postawienie Hetmana na nogi) i jego zespołu poszła na marne) zakłócana przez nieodpowiedzialnych pseudokibiców. Przede wszystkim ochrona i służby porządkowe mają monitoring? Gdzie jest monitoring?? Czy wyłapano już delikwentów?? Wnoszenie rac, jak również czapki bandytki są zakazane zwłaszcza te drugie z uwagi na możliwość identyfikacji. Jestem przeciwnikiem bezwzględnego karania, dlatego że to oznacza dla mnie odpowiedzialność zbiorową, a bez wyłapania tych 22 delikwentów odpowiedzialność się rozmywa na zasadzie to nie ja to on, nie ma winnego czyli wszyscy są niewinni. Wysokość kar pieniężnych na oba kluby jest niska, i jeszcze to zawieszenie kary. Jednakże skandalicznie niska jest wysokość kar dla pseudokibiców - po protu tych kar nie ma. Co do samego wymiaru kar, każdy kto jest kierowcą przez chwilę nieuwagi, nie zdjęcie nogi z gazu czy złe zaparkowanie może słono zapłacić, nie mówiąc o czasowej utracie prawa jazdy. Górny mandat dla kierowcy to 5000 zł, dla zawodowego 15 000 i krotność tej sumy - na dodatek nie ma zmiłuj się, nie chcesz płacić nie musisz przyjmować mandatu, ale wtedy o winie i niewianie zadecyduje sąd i to na jednego człowieka. Na zdjęciu wyżej zauważyłem, a raczej naliczyłem 22 palące się race. Ile dymiących rac zebrano z płyty stadionu to nie wiem. Za te 22 race odpowiada co najmniej 22 kibiców - czy to trudno jest ich zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności. Nawet gdyby ich karać najwyższą grzywną czy mandatem - to ściągalność takiego mandatu może być problematyczna, tak jak napisał jeden mój adwersarz, że jest bezrobotny i wyższe ceny biletów dla niego to za drogo. Polskie prawo ma instytucję zakazu stadionowego - który zasądza sąd od 2 do 6 lat - i faktycznie to w wielu przypadkach działa, dlatego że złamanie tego zakazu ma przykre konsekwencje. Uważam, że kluby czy służby porządkowe powinny częściej po ten środek występować, jeżeli chuligaństwa nie będzie się tępić to nie będzie kibiców, a Hetman będzie balansować na obecnym poziomie jak nie lepiej.
  0
  0
 • "lovezmc" dnia 16 września 2016 o godzinie 18:06:48 napisał:
  Jak fajnie sie czyta tego typu komentarze nikt nikomu nie bluzni kazdy podaje fajne przykłady jak sie pozbyc problemu...w tym kraju musi sie cos zmienic bo "przecietny" Kowalski ma duzo lepsze pomysły od całej bandy urzednikow.Tylko nikt nas nie słucha.Mam nadzieje doczekac dnia kiedy w koncu cały narod zrozumie ze PIS PO SLD PSL i długo by wymieniac to od wielu lat teatr tych samych aktorow tylko zmieniaja sie maski jak i główni bohaterowie.I moze kiedys wyjdziemy wspolnie na ulice wszysycy razem wymusimy reformy przejmiemy wladze i madrze zorganizujemy sobie kraj gdzie pewnie nigdy nie bedziemy potega na skale Niemiec ale Polska posiada potezny rynek wewnetrzny i dzialajac razem mozemy stworzyc fajny kraj w ktorym bedziemy zyc na poziomie.Jak mowil śp.Andrzej Lepper wladza nie musi nam pomagac wystarczy ze przestanie nam przeszkadzac.Np bardzo mozliwe ze Legia rozegra swoj mecz z Realem przy pustych trybunach i teraz np prawdziwy kibic nie bedzie mogl pojsc na mecz z Realem.Tysiace kibicow ktorzy w piekny sposob z miłosci do klubu chciałoby zobaczyc na zywo i dopingowac wlasna druzyne grajaca z wielkim Realem na swoim stadionie nie bedzie mogła tego uczynic.A czemu?Przez mała grupe pseudobezmozgich kiboli.Tysiace fanow poniesie kare w imie zbiorowej odpowiedzialnosci przez powtarzam mała grupe chuliganow...tak jak mowili przedmowcy nie mozna postawic dodatkowej ochrony armatek czy zamontowac dodatkowych kamer jesli wiemy ze ta grupa a nie inna odpowiada za burdy?
  0
  0
 • "tomi" dnia 16 września 2016 o godzinie 20:07:15 napisał:
  Swego czasu mój kolega za wypicie piwa na stadionie dostał 2 lata zakazu-nic nikomu nie zrobił tylko wypił sobie piwo.A za obrzucanie sędziego racami i przerwanie meczu klub dostaje 700 zł.To jest k...a masakra.
  0
  0
 • "qwertty" dnia 18 września 2016 o godzinie 0:31:45 napisał:
  tomi@ tomi nie tylko nie rozumie winy kolegi, ale na dodatek ma poczucie krzywdy
  0
  0
 • "qwertty" dnia 18 września 2016 o godzinie 0:33:06 napisał:
  Dlaczego godło Polski powieszono w takim miejscu - to profanacja
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 29 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny