Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara3 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Zawada: Mieszkańcy nie chcą nowego wiaduktu

Fot. Facebook/NIE dla nowego wiaduktu w Zawadzie
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 150 podpisów zebrała grupa mieszkańców Zawady przeciwko budowie nowego wiaduktu. 

-W związku z przebudową łącznicy kolejowej w Zawadzie zaproponowano projekt, który przewiduje dodanie nowej linii torowej przed wiaduktem, łączący linię Zamość z linią Lublin. Przez taki układ konieczne jest przebudowanie obecnej drogi 17- albo wprowadzenie rogatek, albo jak to zostało zaproponowane przez PKP, wybudowanie jeszcze jednego wiaduktu. Projekt ten przedstawiony został na konsultacjach społecznych, które zostały zrobione po cichutku. Słaba informacja doprowadziła do małej frekwencji. Osoby uczestniczące w konsultacjach powiadomiły resztę mieszkańców co nas czeka. My mieszkańcy Zawady i okolicznych miejscowości (Płoskie, Siedliska) nie zgadzamy się na taką inwestycję! – piszą przeciwnicy budowy wiaduktu.

Protestujący wysłali list m.in.  do PKP PLK i do wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.Jego treść publikujemy poniżej.

Kwestia budowy wiaduktu będzie przedmiotem dyskusji podczas spotkania 8 kwietnia o godz. 17 w sali Szkoły Podstawowej w Płoskiem. Swój udział w nim zapowiedzieli wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, parlamentarzyści oraz władze Gminy Zamość.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "BarteS" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 10:50:40 napisał:
  A wystarczyłoby żeby inwestor postarał się o odstępstwa od obowiązującego rozporządzenia w sprawie skrzyżowań dróg i linii kolejowych, które definiuje pod jakim kątem przecinać mają się oba ciągi komunikacyjne. Dzięki temu nie byłoby potrzebne wywłaszczanie działek i robienie "ślimaka" w ciągu DK74. Nowy wiadukt mógłby powstać w jej obecnym śladzie.
  R E K L A M A
  • "djjkgsv" dnia 9 kwietnia 2018 o godzinie 9:59:51 napisał:
   Skąd takie błędne stwierdzenie że budowa wiaduktu w obecnym śladzie nie spowoduje dodatkowej zajętości terenu? A co z obowiązkiem zapewnienia dojazdu do wszystkich działek? GDDKiA oczekuje drogi klasy GP, nie wolno robić zjazdów do każdej posesji, trzeba zrobić drogi serwisowe.
 • "Derek" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 14:05:30 napisał:
  Dajcie spokój, nie chcą niczego. Dalej ludzie będą stąd wyjeżdżać bo bida i nędza. Zero rozwoju.
 • "ad111" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 17:20:00 napisał:
  Żeby niczego nie było, jak mówił pewien znany wszystkim kandydat na prezydenta RP...:)
 • "Anonim" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 21:27:04 napisał:
  i tak będą mieli wiadukt jeszcze większy zbudowany przez GDDKiA przy okazji obwodnicy Zamościa, plany kolei to pikuś.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat