Społeczeństwo i patriotyzmOliwia Bojar29 kwietnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Zatańczyli i zaśpiewali dla Adasia

VOX podczas koncertu dla Adasia 28.04.2016r. Foto: R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Uczniowie ZS nr 5, tancerze Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis”, Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz Szkoły Tańca Magdaleny i Janusza Myków, a także gwiazda zespół VOX wystąpili podczas wczorajszego (28 kwietnia) koncertu charytatywnego zorganizowanego w Zespole Szkół nr 5 dla małego Adasia chorego na hemofilię.

Adaś Mazurek, który ma niespełna dwa latka, urodził się z ciężką postacią hemofilii. Poziom czynnika VIII umożliwiającego prawidłowy proces krzepnięcia krwi u zdrowego dziecka wynosi 30%, u Adasia zaledwie 1%. Skutkuje to tym, że nawet najdrobniejsze skaleczenie grozi długotrwałym krwawieniem, a lekkie uderzenie skutkuje bolesnymi wylewami do stawów czy narządów wewnętrznych.
Chłopiec w listopadzie ubiegłego roku poddany został operacyjnemu wszczepieniu specjalnego portu, który umożliwia łatwiejsze wkłuwanie się do żyły w celu podania czynnika krzepnięcia nawet w domowych warunkach.

Podczas koncertu zbierano środki na specjalistyczną opiekę i rehabilitację Adasia oraz umożliwienie chłopcu przebywania w środowisku zabezpieczonym w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko urazów.
W tym celu prowadzono zbiórkę do puszek oraz zorganizowano kiermasz ciastek i ciasteczek przygotowanych przez rodziców. Także my będziemy mieli swój skromy wkład w zbiórkę – przekazaliśmy do licytacji dwie koszulki ze zdjęciem i autografem młociarza zamojskiego Klubu Sportowego Agros, Pawła Fajdka. Licytację do 2 maja prowadzić będzie szkoła także poprzez swoją stronę internetową.

Podczas koncertu z interpretacją znanych, nastrojowych i wzruszających utworów wystąpili uczniowie ZS nr 5: Łukasz Belina, Paulina Czugała, Maciej Duda, Dorota Kleban, Zuzanna Tadeusz, oraz nauczycielka języka angielskiego Justyna Babiarz-Furmanek. Tanecznie zaprezentował się Zespół Tańca Nowoczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury „Raptis” prowadzony przez Annę Antoszczak, a także pary taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz para ze Szkoły Tańca Magdaleny i Janusza Myków.

Gwiazdą koncertu był zespół VOX, który nawiązał świetną relację z publicznością.

Koncert swoją obecnością zaszczyciła dyrektor wydziału Oświaty Agnieszka Kowal oraz przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk.

Imprezę przygotowały Agnieszka Frykowska oraz Monika Paska.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 18 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018