R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja8 września 2016 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Zarząd KS Hetman Zamość o wejściach na mecze i Kartach Kibica

Kibice Hetmana; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

W związku z pojawiającymi się w ostatnim okresie licznymi i nieprecyzyjnymi informacjami w zakresie konieczności gromadzenia danych Kibiców, chcących uczestniczyć w meczach piłki nożnej Hetmana Zamość, rozgrywanych na stadionie OSiR w Zamościu oraz konieczności posiadania przez Kibiców kart „Hetman Cashback”, Zarząd Klubu Sportowego „Hetman” Zamość wydał stosowny komunikat.

Treść komunikatu publikujemy poniżej:

“W związku z pojawiającymi się w ostatnim okresie licznymi i nieprecyzyjnymi informacjami w zakresie konieczności gromadzenia danych Kibiców, chcących uczestniczyć w meczach piłki nożnej Hetmana Zamość, rozgrywanych na stadionie OSiR w Zamościu oraz konieczności posiadania przez Kibiców kart „Hetman Cashback”, Zarząd Klubu Sportowego „Hetman” Zamość uprzejmie informuje, iż:

z uwagi na duże i wzrastające zainteresowanie meczami piłki nożnej rozgrywanymi przez drużynę KS Hetman Zamość, jako organizatorzy – nie chcąc ograniczać liczby kibiców obecnych na meczach KS Hetman Zamość – podjęliśmy decyzję, iż spotkania te będą organizowane jako imprezy masowe (a więc może w nich uczestniczyć w roli widzów ponad 1000 osób).

W konsekwencji powyższego jako organizatorzy musimy spełnić wymogi, wynikające z ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (tekst jednolity Dz. U. 2015.2139), a wśród bardzo licznych wymogów wyżej wymienionej ustawy jest – w zakresie bezpieczeństwa meczów piłki nożnej – wymóg określony w artykule 15 (cytat): „ Art. 15. 1. Sprzedaż biletu wstępu na mecz piłki nożnej lub przekazanie innego dokumentu uprawniającego do przebywania na nim określonej osoby następuje po uzyskaniu danych, o których mowa w art. 13 ust. 4, zgodnych z dokumentem potwierdzającym tożsamość”.

A artykuł 13, ustęp 4 wyżej wymienionej ustawy wprost stwierdza, iż (cytat): „4. Zakres przetwarzanych danych identyfikujących osoby uczestniczące w meczu piłki nożnej obejmuje:
1) imię i nazwisko;
2) (uchylony)
3) numer PESEL, a w razie gdy nie został on nadany – rodzaj, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość”.

Z powyższego jasno wynika, iż jako organizatorzy MUSIMY – zgodnie z zapisami ustawy – od Kibiców, chcących uczestniczyć w meczach, żądać danych w zakresie imienia, nazwiska i numeru PESEL oraz okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Nadmieniamy, iż tylko uczestnictwo w imprezach masowych w postaci meczów piłki nożnej zostało obwarowane koniecznością udostępniania wyżej wymienionych danych, gdyż zgodnie z art. 9 ustawy w zakresie innych imprez masowych takiego obowiązku nie ma (cytat): ” Art. 9. Organizator lub podmiot przez niego uprawniony podczas sprzedaży biletów wstępu na imprezę masową może zażądać od kupującego okazania dokumentu potwierdzającego jego tożsamość, z zastrzeżeniem art. 15 ust. 1”.

Oczywiście jako organizator i w konsekwencji podmiot gromadzący dane osobowe realizujemy wszelkie (liczne) wymogi określone w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (teks jednolity Dz.U. 2016.922). W szczególności klub, dbając o bezpieczeństwo danych osobowych Kibiców, powołał już w sierpniu – zgodnie z w/w ustawą – w tym celu tzw. ABI – Administratora Bezpieczeństwa Informacji (informacja o tym, w ustawowym terminie zostanie wysłana do tzw. GIODO – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych).

Zarząd KS Hetman Zamość nie przewiduje na chwilę obecną bezwzględnego powiązania pomiędzy posiadaniem obecnie wyrabianych kart „Hetman Cashback”, a możliwością zakupu biletu i wstępu na mecz piłki nożnej drużyny KS Hetman Zamość – informacje i artykuły, które pojawiły się w tym zakresie nie były konsultowane z Zarządem KS Hetman Zamość (w tym zakresie podejmiemy stosowne działania, by w przyszłości pojawiające się informacje dotyczące klubu były rzetelne i zgodne z zamierzeniami zarządu, a za obecną pewną „dezinformację” – gorąco przepraszamy).

Oczywiście gorąco zachęcamy do udziału w programie „Hetman Cashback”, gdyż jest to jeden ze sposobów wspierania naszego klubu, ale podkreślamy, iż na chwilę obecną nie widzimy możliwości bezwzględnego powiązania pomiędzy posiadaniem obecnie wyrabianych kart „Hetman Cashback” a możliwością zakupu biletu i wstępu na mecz piłki nożnej drużyny KS Hetman Zamość.

Chcąc usprawnić możliwość wstępu na mecze piłki nożnej drużyny KS Hetman Zamość, pracujemy nad systemem jak najbardziej korzystnym dla Kibiców – rozważamy bądź wprowadzenie najprostszego systemu przydzielenia Kibicom konkretnego, indywidualnego numeru, na który Kibic powoływałby się, kupując bilet (przy spełnieniu obowiązku wcześniejszego wskazania danych, o czym napisaliśmy wyżej, i okazania dokumentu tożsamości), bądź wprowadzenia odrębnych Kart Kibica KS Hetman Zamość (raczej nie powiązanych z żadnym systemem).

Podkreślamy, iż nawet w przypadku wprowadzenia jakichkolwiek kart kibica, każda osoba, która nie będzie posiadała takiej karty, będzie mogła indywidualnie nabyć bilet na każdy mecz (przy spełnieniu wyżej wymienionych wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych).

Jeszcze raz gorąco przepraszamy za powstałą w przedmiotowym zakresie pewną „dezinformację”, gorąco zachęcamy do uczestnictwa w meczach KS Hetman Zamość (zapraszamy na derby z Ładą Biłgoraj – sobota, 10 września, godz. 16.30). Prosimy nadto o wcześniejsze przybywanie na stadion przed meczem (w sobotę przed meczem z Ładą kasy będą czynne już od godz. 15), gdyż obecna procedura może spowodować spowolnienie na bramkach wejściowych. Wychodząc naprzeciw tym niedogodnościom i w związku z bardzo dużym zainteresowaniem najbliższym meczem, uruchomiliśmy przedsprzedaż biletów w kasie OSiR w czwartek i piątek, 8 i 9 września w godzinach od 7 do 15 (kasa umiejscowiona jest w przejściu pomiędzy holem głównym a dużą halą OSiR, tuż przed siłownią). W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy je kierować na adres mailowy klubu: sekretariat@kshetman.zamosc.pl.”

Zarząd Klubu Sportowego „Hetman” Zamość
czwartek, 8 sierpnia 2016

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "on" dnia 8 września 2016 o godzinie 13:39:37 napisał:
  no nareszcie ...i o to chodziło, zebym wiedział czy wejde na mecz ten i kolejne tylko z dowodem czy nie. teraz ok. do zobaczenia na derbach
  0
  0
  R E K L A M A
 • "KS" dnia 8 września 2016 o godzinie 13:54:27 napisał:
  To dobry znak, to znaczy że włodarze czytają komentarze. Dodajcie goalsong. Aby było jak za dawnych lat... :)
  0
  0
 • "kibic" dnia 8 września 2016 o godzinie 15:15:01 napisał:
  Dezinformacja? Haha! Niech i tak będzie. Jak widać kropla drąży skałę i warto jasno protestować przeciwko bezsensownym pomysłom.
  0
  0
 • "jesion" dnia 8 września 2016 o godzinie 17:38:00 napisał:
  JAK zaczyna się od kombinowania to się szybko przeprasza . Ale i tak robicie spęd bydła .Kibic to intruz .
  0
  0
 • "Jasiu" dnia 8 września 2016 o godzinie 20:08:55 napisał:
  na Legię łatwiej kupić bilet. No ale to 5 liga to i wymogi jak na stolicę powiatu przystało. A gazetę dają czy trzeba przynieść swoją ? Bo inaczej się nie da usiąść. A miejsc stojących zgodnie z przepisami nie ma.
  0
  0
 • "Ryfu" dnia 8 września 2016 o godzinie 21:16:37 napisał:
  To na ch** było robić zamieszanie z jakimiś kartami?
  0
  0
 • "M.M." dnia 11 września 2016 o godzinie 13:01:36 napisał:
  Nabyłem karte cash back HZ a mimo to dalej musze podawac swoje dane osobowe ktore przy rejestracji karty podałem, gość ktory zapewniał mnie ze po okazaniu karty nie bede musiał legitymowac sie dowodem osobistym sciemniał bo przy zakupie biletu w przedsprzedaży i tak musialem podac swoje dane osobowe ktore pani sprzedajaca bilet zapisala na kartce z zeszytu mowiac ze nie wie o co chodzi, a po zatelefonowwaniu do przełozonego zostala zbyta i i tak dane musiałem podac mimo posiadania karty cash back HZ, osobiscie chciałbym posaiadac karte kibica z personalnym osobistym numerem bo karta którą posiadam narazie jest nic nie warta.
  0
  0
 • "on" dnia 12 września 2016 o godzinie 18:28:44 napisał:
  a co sie dzieje z kartkami na których panie z kasy zapisują dane osobowe z PESELem,trzymane są w szafach pancernych czy innych pudłach?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny