R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja23 lipca 2018 FACEBOOK | 5263 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość: Zamojski Klaster Energii – czysta energetyka oparta o paliwa lokalne

Dzisiaj w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość odbyło się podpisanie umowy Zamojskiego Klastra Energii.

Celem Zamojskiego Klastra Energii jest zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Strategia ta ma uniezależnić część powiatu zamojskiego od zewnętrznych dostaw energii i paliw, a także obniżyć koszty zaopatrzenia w media energetyczne, stymulować rozwój rolnictwa oraz wzrost innowacyjności lokalnej gospodarki.

Zamojski Klaster Energii zamierza przystąpić do konkursu dla klastrów pilotażowych organizowanego przez Ministerstwo Energii, w celu uzyskania certyfikatu klastra, co umożliwi dalszy, rozwój. W poniedziałek 30.07.2018r. dokumenty mają zostać złożone w Ministerstwie.

Koordynatorem klastra jest Spółdzielnia Nasza Energia, która nieprzerwanie od 2014 roku współpracuje z lokalnymi samorządami, podmiotami prywatnymi oraz administracją rządową w zakresie umożliwienia optymalnego wykorzystania zasobów Zamojszczyzny w celu uruchomienia lokalnej produkcji energii. Powołanie Zamojskiego Klastra Energii jest odpowiedzią na aktualne trendy rynkowe, stanowiąc zarazem kolejny krok w procesie odbudowy zamojskiej energetyki.

Poza Spółdzielnią Nasza Energia, współpracę w ramach klastra zadeklarowały takie podmioty jak min.: Veolia Wschód w roli lidera klastra, Miasto Zamość, miejska spółka PGK, gminy Skierbieszów, Komarów-Osada oraz Grabowiec, a także spółki Polenergia, Bioconnect Group czy PGE Dystrybucja.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Szopinkowaspalarnia" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 15:07:58 napisał:
  To teraz czas na przekształcenie Ciepłowni w Szopinku na Spalarnię Śmieci w Szopinku?
  R E K L A M A
 • "KL" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 17:36:25 napisał:
  Tekst nudny, bez korekty. Lepiej napiszcie, jak przebiegają żniwa na Zamojszczyźnie. Czy starczyło sznurka do snopowiązałek, czy magazyny zbożowe gotowe do skupu plonów itp itd?
 • "miejscowy" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 20:15:05 napisał:
  Jak ktoś tu myśli zrobić interesik na spalaniu śmieci w Szopinku to się zdziwi. Ludzie na taczkach wywiozą.
 • "Czesław" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 21:34:25 napisał:
  Będziemy pierdzieć i patrzeć czy bąki się palą. Ot cała energia...
 • "Waldek" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 14:57:05 napisał:
  Dlaczego tak mało mówi się wprost i głośno o SPALARNI ŚMIECI? To nie dotyczy tylko Szopinka i najbliższych okolic ale całego MIASTA i regionu bądź co bądź rolniczego. Być może silni łączą się bez rozgłosu aby całkiem "usadzić" mieszkańców. Może trzeba zacząć krzyczeć i zdecydowanie działać zanim będzie za późno. Tuż przed wyborami będzie po ptokach.
 • "Seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 11:52:22 napisał:
  Paliwa lokalne... Czyli co?
  • "KL." dnia 28 lipca 2018 o godzinie 10:36:31 napisał:
   Torf, krowie placki, słoma, kora z drzew (z kornikami) itp itd.
 • "@seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 12:53:06 napisał:
  Proste. Co ma miasto do zaoferowania jak nie śmieci... Czy w późniejszym terminie p(K)laster przyklei się do Spalarni w Szopinku? Oj naiwni..
  • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 14:12:00 napisał:
   Paliwa lokalne to np. pellet ze słomy, wytwarzany w podstrefie. A ze śmieciami też coś trzeba robić, najprościej wysyłać do chełma i dawać zarabiać miliony tam a tu narzekać, że nie ma pracy.
 • "@seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 14:33:52 napisał:
  Pelet wytwarza firma prywatna chyba że UM i PGK ma tam umowę/udziały i wysyła tam trawę po koszeniu trawników.. ;) Tak więc Miasto kasy z tego nie ma. Co do spalarni w Chełmie to póki co trafiają tam tylko odpady medyczne- więc nie tragizujmy z tymi kosztami czy ew. oszczędnościami. Obłożenie spalarni w Chełmie jak ktoś wspomniał to 50%. Część z nas odpady kompostuje, makulaturę szkło i plastik odstawia do kontenerów / jest z tego kasa dla przetwórców../, a złom sprzedaje. Więc NIE generujemy śmieci za które płacimy! Spodobał się firmom śmieciowy interes ... oj spodobał...Minie kilka lat i dowiemy się, że koszt "ekologicznej" energii ze śmieci jest wyższy bo... cena utylizacji śmieci wzrosła? I tak dmucha nas UE, rząd i samorząd...
  • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 15:07:24 napisał:
   Jak widać, nie masz pojęcia co gdzie i kto dostarcza. Odpady medyczne przechwytuje Rzeszów za cenę 25 tys. zł za tonę. A Chełm spala nasze odpady z oczyszczalni i ze śmieci, których się nie da przetworzyć. Liczy sobie 300 zł za tonę. PGK płaci chełmowi kilka milionów rocznie za to.
 • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 15:09:08 napisał:
  No i najważniejsze - miasto weszło do klastra właśnie po to, żeby lokalne firmy mogły z tego korzystać np. jeśli chodzi o zbyt produktów czy tańsze zakupy energii. Długo by Ci to tłumaczyć i szkoda czasu, bo nie zrozumiesz.
 • "Mexican" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 22:21:52 napisał:
  Czytam właśnie i też nie rozumiem. Veolia wywali spalarnię / być może z dotacji unijnych.../ i z błogosławieństwem Prezydenta Wnuka po to aby śmiecie nie podróżowały do Chełma czy Rzeszowa i nie nabijały kabzy tamtejszym podmiotom. Gdzie tu rachunek ekonomiczny? Wszak za te śmieci Miasto Zamość zapłaci porównywalne kwoty zapewniając Mieszkańcom Zamościa całą tablicę Mendelejewa ! Nie wierzę, że spadnie cena ogrzewania i podgrzania wody! Gdzie tu kwestia społeczna? Chętnie poznam żródła finansowania inwestycji i koszty jej utrzymania. Co z dowozem i składowaniem setek ton śmieci w ZAMOŚCIU? Szczury już się cieszą. Co na to ekolodzy? Coś mi się wydaje że ten Klaster i Spalarnia będą kosztowały Wnuka prezydenturę.
  R E K L A M A
  • "Zawisza" dnia 28 lipca 2018 o godzinie 8:36:09 napisał:
   Hahaha. Wnuk jest przeciwny tej inwestycji, posłuchaj jego wypowiedzi. Papa hejterku
 • "22-400" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 10:13:44 napisał:
  Wnuk jest przeciwny spalarni ?!? To po groma pcha się do klastra pod patronatem Veolii - "lidera klastra"?
 • "22-400" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 8:21:40 napisał:
  Panie Prezydencie ! Co dalej z "eko" spalarnią?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny