Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja23 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość: Zamojski Klaster Energii – czysta energetyka oparta o paliwa lokalne

R E K L A M A    B O A R D

Dzisiaj w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość odbyło się podpisanie umowy Zamojskiego Klastra Energii.

Celem Zamojskiego Klastra Energii jest zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Strategia ta ma uniezależnić część powiatu zamojskiego od zewnętrznych dostaw energii i paliw, a także obniżyć koszty zaopatrzenia w media energetyczne, stymulować rozwój rolnictwa oraz wzrost innowacyjności lokalnej gospodarki.

Zamojski Klaster Energii zamierza przystąpić do konkursu dla klastrów pilotażowych organizowanego przez Ministerstwo Energii, w celu uzyskania certyfikatu klastra, co umożliwi dalszy, rozwój. W poniedziałek 30.07.2018r. dokumenty mają zostać złożone w Ministerstwie.

Koordynatorem klastra jest Spółdzielnia Nasza Energia, która nieprzerwanie od 2014 roku współpracuje z lokalnymi samorządami, podmiotami prywatnymi oraz administracją rządową w zakresie umożliwienia optymalnego wykorzystania zasobów Zamojszczyzny w celu uruchomienia lokalnej produkcji energii. Powołanie Zamojskiego Klastra Energii jest odpowiedzią na aktualne trendy rynkowe, stanowiąc zarazem kolejny krok w procesie odbudowy zamojskiej energetyki.

Poza Spółdzielnią Nasza Energia, współpracę w ramach klastra zadeklarowały takie podmioty jak min.: Veolia Wschód w roli lidera klastra, Miasto Zamość, miejska spółka PGK, gminy Skierbieszów, Komarów-Osada oraz Grabowiec, a także spółki Polenergia, Bioconnect Group czy PGE Dystrybucja.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Szopinkowaspalarnia" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 15:07:58 napisał:
  To teraz czas na przekształcenie Ciepłowni w Szopinku na Spalarnię Śmieci w Szopinku?
  R E K L A M A
 • "KL" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 17:36:25 napisał:
  Tekst nudny, bez korekty. Lepiej napiszcie, jak przebiegają żniwa na Zamojszczyźnie. Czy starczyło sznurka do snopowiązałek, czy magazyny zbożowe gotowe do skupu plonów itp itd?
 • "miejscowy" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 20:15:05 napisał:
  Jak ktoś tu myśli zrobić interesik na spalaniu śmieci w Szopinku to się zdziwi. Ludzie na taczkach wywiozą.
 • "Czesław" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 21:34:25 napisał:
  Będziemy pierdzieć i patrzeć czy bąki się palą. Ot cała energia...
 • "Waldek" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 14:57:05 napisał:
  Dlaczego tak mało mówi się wprost i głośno o SPALARNI ŚMIECI? To nie dotyczy tylko Szopinka i najbliższych okolic ale całego MIASTA i regionu bądź co bądź rolniczego. Być może silni łączą się bez rozgłosu aby całkiem "usadzić" mieszkańców. Może trzeba zacząć krzyczeć i zdecydowanie działać zanim będzie za późno. Tuż przed wyborami będzie po ptokach.
 • "Seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 11:52:22 napisał:
  Paliwa lokalne... Czyli co?
  • "KL." dnia 28 lipca 2018 o godzinie 10:36:31 napisał:
   Torf, krowie placki, słoma, kora z drzew (z kornikami) itp itd.
 • "@seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 12:53:06 napisał:
  Proste. Co ma miasto do zaoferowania jak nie śmieci... Czy w późniejszym terminie p(K)laster przyklei się do Spalarni w Szopinku? Oj naiwni..
  • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 14:12:00 napisał:
   Paliwa lokalne to np. pellet ze słomy, wytwarzany w podstrefie. A ze śmieciami też coś trzeba robić, najprościej wysyłać do chełma i dawać zarabiać miliony tam a tu narzekać, że nie ma pracy.
 • "@seiken" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 14:33:52 napisał:
  Pelet wytwarza firma prywatna chyba że UM i PGK ma tam umowę/udziały i wysyła tam trawę po koszeniu trawników.. ;) Tak więc Miasto kasy z tego nie ma. Co do spalarni w Chełmie to póki co trafiają tam tylko odpady medyczne- więc nie tragizujmy z tymi kosztami czy ew. oszczędnościami. Obłożenie spalarni w Chełmie jak ktoś wspomniał to 50%. Część z nas odpady kompostuje, makulaturę szkło i plastik odstawia do kontenerów / jest z tego kasa dla przetwórców../, a złom sprzedaje. Więc NIE generujemy śmieci za które płacimy! Spodobał się firmom śmieciowy interes ... oj spodobał...Minie kilka lat i dowiemy się, że koszt "ekologicznej" energii ze śmieci jest wyższy bo... cena utylizacji śmieci wzrosła? I tak dmucha nas UE, rząd i samorząd...
  • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 15:07:24 napisał:
   Jak widać, nie masz pojęcia co gdzie i kto dostarcza. Odpady medyczne przechwytuje Rzeszów za cenę 25 tys. zł za tonę. A Chełm spala nasze odpady z oczyszczalni i ze śmieci, których się nie da przetworzyć. Liczy sobie 300 zł za tonę. PGK płaci chełmowi kilka milionów rocznie za to.
 • "Gorever" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 15:09:08 napisał:
  No i najważniejsze - miasto weszło do klastra właśnie po to, żeby lokalne firmy mogły z tego korzystać np. jeśli chodzi o zbyt produktów czy tańsze zakupy energii. Długo by Ci to tłumaczyć i szkoda czasu, bo nie zrozumiesz.
 • "Mexican" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 22:21:52 napisał:
  Czytam właśnie i też nie rozumiem. Veolia wywali spalarnię / być może z dotacji unijnych.../ i z błogosławieństwem Prezydenta Wnuka po to aby śmiecie nie podróżowały do Chełma czy Rzeszowa i nie nabijały kabzy tamtejszym podmiotom. Gdzie tu rachunek ekonomiczny? Wszak za te śmieci Miasto Zamość zapłaci porównywalne kwoty zapewniając Mieszkańcom Zamościa całą tablicę Mendelejewa ! Nie wierzę, że spadnie cena ogrzewania i podgrzania wody! Gdzie tu kwestia społeczna? Chętnie poznam żródła finansowania inwestycji i koszty jej utrzymania. Co z dowozem i składowaniem setek ton śmieci w ZAMOŚCIU? Szczury już się cieszą. Co na to ekolodzy? Coś mi się wydaje że ten Klaster i Spalarnia będą kosztowały Wnuka prezydenturę.
  R E K L A M A
  • "Zawisza" dnia 28 lipca 2018 o godzinie 8:36:09 napisał:
   Hahaha. Wnuk jest przeciwny tej inwestycji, posłuchaj jego wypowiedzi. Papa hejterku
 • "22-400" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 10:13:44 napisał:
  Wnuk jest przeciwny spalarni ?!? To po groma pcha się do klastra pod patronatem Veolii - "lidera klastra"?
 • "22-400" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 8:21:40 napisał:
  Panie Prezydencie ! Co dalej z "eko" spalarnią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018