R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara18 sierpnia 2017

Zamość/Wolica Śniatycka: Święto kawalerii i manewry

Fot. Krzysztof Kamiński

R E K L A M A    B O A R D

Około 300 kawalerzystów i ponad 100 żołnierzy weźmie udział w nadchodzącej rocznicy Bitwy Pod Komarowem. Oprócz rekonstrukcji wydarzeń sprzed prawie stu lat pod Komarowem odbędą się manewry Wojska Polskiego i kawalerii.

O planach wydarzenia poinformowali wczoraj na konferencji prasowej: poseł Sławomir Zawiślak – prezes Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg Zamość, Witold Marucha – sekretarz Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg Zamość, ppłk Tomasz Dudek ze Stowarzyszenia “Bitwa Pod Komarowem, mjr Wojciech Brykner, cz.p.o. dowódcy 25 batalionu lekkiej piechoty (wchodzącego w skład 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej). 

Manewry kawalerii odbędą się w dniach 23-27 sierpnia. Ostatniego dnia zaplanowana jest rekonstrukcja bitwy z 1920 roku oraz pokaz współdziałania oddziałów kawalerii ochotniczej z Wojskiem Polskim. ponadto dla zwiedzających w niedzielę będzie otwarty obóz kawalerzystów.

Jak zapowiadają organizatorzy oprócz widowiska historycznego w ty roku będziemy świadkami manewrów wojskowych z udziałem kawalerii, śmigłowców oraz żołnierzy z 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie i 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To będzie pokaz współdziałania oddziałów kawalerii ochotniczej z Wojskiem Polskim.

Obok ułanów w mundurach prawie sprzed stu lat widzowie będą mogli zobaczyć jak wygląda mundur i wyposażenie ułana XXI wieku. Jak podkreślali przedstawiciele strony wojskowej w wielu europejskich armiach aktualnie wraca się do tworzenia szwadronów kawalerii ze względów praktycznych. Koniem można dotrzeć w wiele miejsc, gdzie trudno poruszać się pojazdom mechanicznym. Więcej w naszym materiale video z konferencji. 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Roman
do "œπæ" trzeba się zapytać czy jak...
œπæ
Na kulturę dali wszędzie, ale na obcho...
antyklerykał
Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w walc...
Prokurator
Nie kasuja, tylko wyłączają, bo sa do...
L11A
Nie wypowiadam się na temat Pana Kwiatk...
michał
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny