R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara27 listopada 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Zamość/Region: Sprawa tzw. antypodsłuchu trafiła do janowskiej prokuratury

Rynek Wielki. Zamość. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Śledztwo w sprawie urządzenia cyfrowego zakupionego przez zamojski magistrat śledczy z tutejszej prokuratury przekazali do Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim.

Obszernie o sprawie tzw. antypodsłuchu pisaliśmy już na łamach roztocze.net TUTAJ. W efekcie zbyt wielu niejasności i rozbieżności sprawa trafiła do prokuratury. Stało się tak za sprawą wniosku złożonego przez radnego Rafała Zwolaka (Nowoczesna).

Wszczęliśmy postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji i przekroczenia uprawnień oraz zebraliśmy materiał dowodowy w kierunku ewentualnych nieprawidłowości. Kiedy zastanawialiśmy się już nad wnioskami końcowymi, czyli nad tym, czy postawić zarzuty, czy też sprawę umorzyć uznaliśmy, że nie powinniśmy podjąć żadnej decyzji. – powiedział “Dziennikowi Wschodniemu” Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Jak dodał śledczy współpracujący w wielu sprawach z zamojskim magistratem chcąc uniknąć podejrzenia o stronniczość zdecydowali się przekazać sprawę do Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim.

Rzeczywiście potwierdziłem na fakturze, że otrzymaliśmy zakupione urządzenie, ale w żadnej mierze nie było to poświadczenie nieprawdy, bo taki aparat został przysłany. Widziało go mnóstwo osób. Wykorzystywaliśmy go wielokrotnie do pomiaru natężenia hałasu. To, że być może były na nim jakieś niewłaściwe oznaczenia, albo zostało ono źle opisane w internecie, nie jest w żaden sposób naszą winą. Takie urządzenie dostaliśmy i z takiego korzystaliśmy.– powiedział – z kolei “DzW” prezydent Zamościa Andrzej Wnuk pytany o kwestię urządzenia. Sam włodarz Hetmańskiego Grodu nie był w tej sprawie przesłuchiwany.

Ostateczna decyzja prokuratury ma być wydana jeszcze w tym miesiącu.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Q
K. status prawny kamienic jest raczej ur...
K. 21 minut temu
Znacjonalizować, doprowadzić do ruiny,...
Marian 25 minut temu
Oj Marta... Zamoyski sprzedał pięć ra...
K.
A co na to prawowici właściciele kamie...
tylko sprzedać
Sprzedać, zadłużyć i koncerty i konc...
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
maria
A w tle podczas wypowiedzi wojewody to j...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny