nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Edukacja | II. Region | Kultura i rozrywka | Powiat Zamojski | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość/Region: Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Kadr z filmu "Pan Tadeusz"; źródło: YouTube

Jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach.

-8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 w naszych miejscowościach wspólnie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu. – mówi Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, lokalny koordynator projektu. Tańczenie rekordowego Poloneza będzie odbywać się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i lokalnie na rynkach i placach miast w województwie lubelskim.

Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników z ponad 160 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie. 

Do lokalnych prób ustanowienia rekordu zgłoszeni zostali uczestnicy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele lokalnych władz – m.in.: z Zamościa, Szczebrzeszyna, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca, Hrubieszowa, Biłgoraja, Chełma, Lublina. Wszystkich uczestników Rekordowego Poloneza obowiązują wytyczne Biura Rekordów, które dotyczą m.in.: wymaganego – eleganckiego stroju oraz  układów choreograficznych.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie, które uczci tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianym wydarzeniem integrującym uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.  Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem i z udziałem Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego.- dodaje pani Aneta.

Projekt Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zamościak" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 10:46:22 napisał:
  Zastanawiające ... koordynatorka nie zna zasad gramatyki, chyba, że błąd redaktora. Nie "... w ilości par ..." lecz "...liczbie par...".
  R E K L A M A
 • "dobij" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 13:32:36 napisał:
  dyrektorka szkoły ze stolicy języka polskiego :)
 • "nauczyciel" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 0:00:00 napisał:
  Kiedy 20 lat temu zaczynano reformowanie oświaty, motywowano to tym, że nie mamy osiągnięć naukowych na miarę "nobla". Wprawdzie "nobla" w dalszym ciągu nie mamy, ale jeśli wierzyć wilkipedii, jesteśmy drugą na świecie potęgą w "guinnessach". O ile wiem Guinness był piwowarem i z Noblem nie miał nic wspólnego. Proponuję dziennikarzom, żeby, zamiast zachwycać się kolejną głupawką, pojawili się na tej, czy innej tego typu imprezie "ku czci" i przeprowadzili sondę wśród jej uczestników, sprawdzającą ich stan wiedzy na temat okoliczności odzyskania niepodległości.
 • "zamościak" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 11:42:33 napisał:
  Popieram ! Pytanie do omnibusów; czy jest już jakiś odnotowany rekord w/w konkurencji ? Bicie rekordu czy ustanawianie ?
 • "." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 18:43:24 napisał:
  Tylko po co to ten Polonez?
  • "z_boku" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 19:34:44 napisał:
   To taka nowa, świecka tradycja...
 • "KL." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 20:29:58 napisał:
  Proponuję wypicie 100 butelek wódki Poloneza z okazji 100-lecia. Kto za?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama