R E K L A M A

Z I P

Edukacja | II. Region | Kultura i rozrywka | Powiat Zamojski | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 czerwca 2018 FACEBOOK | 4539 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy ()

Zamość/Region: Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Kadr z filmu "Pan Tadeusz"; źródło: YouTube

Jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach.

-8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 w naszych miejscowościach wspólnie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu. – mówi Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, lokalny koordynator projektu. Tańczenie rekordowego Poloneza będzie odbywać się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i lokalnie na rynkach i placach miast w województwie lubelskim.

Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników z ponad 160 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie. 

Do lokalnych prób ustanowienia rekordu zgłoszeni zostali uczestnicy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele lokalnych władz – m.in.: z Zamościa, Szczebrzeszyna, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca, Hrubieszowa, Biłgoraja, Chełma, Lublina. Wszystkich uczestników Rekordowego Poloneza obowiązują wytyczne Biura Rekordów, które dotyczą m.in.: wymaganego – eleganckiego stroju oraz  układów choreograficznych.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie, które uczci tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianym wydarzeniem integrującym uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.  Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem i z udziałem Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego.- dodaje pani Aneta.

Projekt Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "zamościak" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 10:46:22 napisał:
  Zastanawiające ... koordynatorka nie zna zasad gramatyki, chyba, że błąd redaktora. Nie "... w ilości par ..." lecz "...liczbie par...".
  1
  0
  R E K L A M A
 • "dobij" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 13:32:36 napisał:
  dyrektorka szkoły ze stolicy języka polskiego :)
  1
  0
 • "nauczyciel" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 0:00:00 napisał:
  Kiedy 20 lat temu zaczynano reformowanie oświaty, motywowano to tym, że nie mamy osiągnięć naukowych na miarę "nobla". Wprawdzie "nobla" w dalszym ciągu nie mamy, ale jeśli wierzyć wilkipedii, jesteśmy drugą na świecie potęgą w "guinnessach". O ile wiem Guinness był piwowarem i z Noblem nie miał nic wspólnego. Proponuję dziennikarzom, żeby, zamiast zachwycać się kolejną głupawką, pojawili się na tej, czy innej tego typu imprezie "ku czci" i przeprowadzili sondę wśród jej uczestników, sprawdzającą ich stan wiedzy na temat okoliczności odzyskania niepodległości.
  1
  0
 • "zamościak" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 11:42:33 napisał:
  Popieram ! Pytanie do omnibusów; czy jest już jakiś odnotowany rekord w/w konkurencji ? Bicie rekordu czy ustanawianie ?
  0
  0
 • "." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 18:43:24 napisał:
  Tylko po co to ten Polonez?
  1
  0
  • "z_boku" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 19:34:44 napisał:
   To taka nowa, świecka tradycja...
   0
   0
 • "KL." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 20:29:58 napisał:
  Proponuję wypicie 100 butelek wódki Poloneza z okazji 100-lecia. Kto za?
  3
  0

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny