Edukacja | II. Region | Kultura i rozrywka | Powiat Zamojski | Szczebrzeszyn | ZamośćDaniel Czubara4 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość/Region: Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Kadr z filmu "Pan Tadeusz"; źródło: YouTube
R E K L A M A    B O A R D

Jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach.

-8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 w naszych miejscowościach wspólnie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Próba bicia rekordu to przedsięwzięcie wymagające współpracy i zaangażowania, gdyż odbywać się będzie w wielu lokalizacjach – każda ze szkół w swojej miejscowości podejmie próbę tańca, którą należy udokumentować i przesłać do koordynatora rekordu. – mówi Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, lokalny koordynator projektu. Tańczenie rekordowego Poloneza będzie odbywać się zarówno w poszczególnych szkołach, jak i lokalnie na rynkach i placach miast w województwie lubelskim.

Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników z ponad 160 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie. 

Do lokalnych prób ustanowienia rekordu zgłoszeni zostali uczestnicy – uczniowie, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele lokalnych władz – m.in.: z Zamościa, Szczebrzeszyna, Tomaszowa Lubelskiego, Zwierzyńca, Hrubieszowa, Biłgoraja, Chełma, Lublina. Wszystkich uczestników Rekordowego Poloneza obowiązują wytyczne Biura Rekordów, które dotyczą m.in.: wymaganego – eleganckiego stroju oraz  układów choreograficznych.

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie, które uczci tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianym wydarzeniem integrującym uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.  Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem i z udziałem Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Przemysława Czarnka – Wojewody Lubelskiego.- dodaje pani Aneta.

Projekt Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zamościak" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 10:46:22 napisał:
  Zastanawiające ... koordynatorka nie zna zasad gramatyki, chyba, że błąd redaktora. Nie "... w ilości par ..." lecz "...liczbie par...".
  R E K L A M A
 • "dobij" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 13:32:36 napisał:
  dyrektorka szkoły ze stolicy języka polskiego :)
 • "nauczyciel" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 0:00:00 napisał:
  Kiedy 20 lat temu zaczynano reformowanie oświaty, motywowano to tym, że nie mamy osiągnięć naukowych na miarę "nobla". Wprawdzie "nobla" w dalszym ciągu nie mamy, ale jeśli wierzyć wilkipedii, jesteśmy drugą na świecie potęgą w "guinnessach". O ile wiem Guinness był piwowarem i z Noblem nie miał nic wspólnego. Proponuję dziennikarzom, żeby, zamiast zachwycać się kolejną głupawką, pojawili się na tej, czy innej tego typu imprezie "ku czci" i przeprowadzili sondę wśród jej uczestników, sprawdzającą ich stan wiedzy na temat okoliczności odzyskania niepodległości.
 • "zamościak" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 11:42:33 napisał:
  Popieram ! Pytanie do omnibusów; czy jest już jakiś odnotowany rekord w/w konkurencji ? Bicie rekordu czy ustanawianie ?
 • "." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 18:43:24 napisał:
  Tylko po co to ten Polonez?
  • "z_boku" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 19:34:44 napisał:
   To taka nowa, świecka tradycja...
 • "KL." dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 20:29:58 napisał:
  Proponuję wypicie 100 butelek wódki Poloneza z okazji 100-lecia. Kto za?

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat