R E K L A M A

Z I P

II. Region | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja3 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Zamość/Region: Offroadowcy będą sprzątać lasy

Czyste lasy Zamojszczyzny – to akcja organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Zamość 4×4. Skierowana jest ona do całego środowiska offroadowego (ale i nie tylko), któremu nie jest obojętne piękno naszej rodzimej przyrody.

Przedsięwzięcie to ma na celu zorganizowane uprzątnięcie lasów, szlaków turystycznych ze śmieci wyrzucanych przez turystów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości.

-Organizując tę akcję, zaangażowaliśmy również w dużej mierze środowisko leśne, gdzie będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony 4-ech nadleśnictw: Tomaszów, Zwierzyniec, Krasnystaw oraz Strzelce. W tę świetną inicjatywę włączyła się również Gmina Zamość, która przekaże nam worki jak również odbierze od nas zgromadzone śmieci. Chcemy aby przed sezonem turystycznym oczyścić główne szlaki i ścieżki turystyczne oraz uzmysłowić społeczeństwu, że zaśmiecanie naszej przyrody to czynność naganna i wymagająca potępienia.– mówi Jarek Kuchta ze stowarzyszenia Zamość 4×4 i dodaje:
-Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy posiadają autka z napędem 4×4. Chcielibyśmy aby do akcji zaangażowały się środowiska turystyczne, myśliwskie oraz wszyscy pasjonaci przyrody. Do tej akcji możecie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do tego, żebyśmy mieszkali w najczystszym regionie Polski. Niektóre miejsca nie będą wymagały dotarcia do nich autami terenowymi. Na miejscu zbiórki podzielimy się na mniejsze biogrupy, zaopatrzone w worki, przyczepki samochodowe i wyruszymy w miejsca najbardziej zanieczyszczone. Prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wpis pod wydarzeniem: Imię i nazwisko, marka auta, przyczepka, ilość osób w aucie.
Chętni powinni zabrać ze sobą: twarde obuwie, rękawiczki, przyczepki samochodowe.

Wstępnie harmonogram wyglądać będzie następująco:
8.30 – zbiórka na piaskowni w Mokrem i podział na 2/3 załogowe grupy
9.00 – wyjazd w teren
14.30 – powrót na piaskownię w Mokrem
14.30 – …. – wspólne biesiadowanie przy ognisku

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 11:41:45 napisał:
  To chyba jakaś kpina. Banda meneli z chorymi potrzebami zaprasza turystów i miłośników przyrody do sprzątania lasu. Naprawcie najpierw te rozjeżdżone drogi.
  R E K L A M A
 • "kompleks łosia" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 19:21:40 napisał:
  Jeżeli akcja ta ma ma poprawić wizerunek wszego środowiska to chociaż nie jedźcie tam swoimi 4x4.. Uwielbiam las, przyrodę.. i współczuję właścicielom łąk i pól do których ciężko dojechać po "wizycie" dużych chłopców z kompleksami 12latka lub ich połówek wypadających przy wysiadaniu z wywindowanych cziroki..
 • "Axial" dnia 3 kwietnia 2018 o godzinie 22:15:52 napisał:
  O wiele lepszym wizerunkowo była by akcja naprawy dróg gruntowych przez was roz(....)ch!
 • "jaro" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 1:02:52 napisał:
  Pamiętam ich niedawną akcję. Przejechali się autkami i odjechali. Fajna zabawa? Może ale zostało po nich tylko błoto na odcinku kilku kilometrów, a drogi gruntowe, nazywane przez niektórych polnymi zostały tak rozjechane, że przez długi czas nie będzie można po nich pojechać czy to rowerem czy samochodem osobowym. Rolnicy sobie pewnie dadzą radę, ale i dla nich to nie przyjemność jechać do swoich pól po bagnie 2km na godzinę. Chociaż jak jakiś ma niewielki traktor to i tak może mieć trudności przejechać. Tamtędy się już nawet pieszo nie da iść. Dlatego mości panowie, zamiast robić sobie kampanię promocyjną i pewnie sępić - "te sponsor, dej no na prowiant na ognicho po sprzątaniu lasu"... Brać się za łopaty, szufle oraz siadać na wały i paszoł naprawiać drogi, które zniszczyliście. Osobiście nic do was nie mam i nie zabraniam wam jeździć drogami gruntowymi, ale ludzie nie o tej porze roku, nie zaraz po roztopach... Ja wiem, że niektórych "jara" taplanie się w błocie, ale jak już tak bardzo chcecie się w tym błocie taplać to proponuję zajrzeć do chlewa i się ze świnkami za miejsce zamienić - w końcu ze świni chociaż jakiś pożytek jest, a z was? Kolejnym razem jak zobaczę wesołe miasteczko niszczące drogi gruntowe, to nie zawaham się powiadomić Policję. Ja wiem jak mnie nazwiecie, konfident, kapuś itp... ale zrozumcie drogi stworzono po to aby z nich korzystali wszyscy, a w szczególności okoliczni mieszkańcy, a nie po to aby były niszczone przez kogoś dla zabawy.
  • "NoName" dnia 4 kwietnia 2018 o godzinie 12:36:42 napisał:
   w 10-tkę! Widzę czasem tych "ekologów" jak myją swoje auta na myjni... raz zapytałem się nawet gdzie takie błoto w maju znaleźli... "Tajemnica zawodowa" usłyszałem i śmiech.I nie zdziwiłem się, że tajemnica bo patrząc po błocie komuś łąkę rozjechali...

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny