nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Motoryzacja | ZamośćDaniel Czubara8 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy

Zamość/Region: Internet nie wybacza „miszczom kierownicy”

foto: freeimages.com

Zajmowanie dwóch pasów podczas jazdy, skręcanie w prawo z pasa do skrętu w lewo, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – to tylko niektóre sytuacje zarejestrowane przez internautów z Zamościa i okolicy.

jeszcze do niedawna o takich sytuacjach mogliśmy tylko słyszeć od znajomych kierowców. Dziś, w dobie postępu technologicznego większość takich sytuacji jest rejestrowanych przez specjalne kamerki samochodowe. Potem autorzy wrzucają je np. na serwis YouTube, a bohaterom nagrań pozostaje jedynie wstyd, gdy rozpozna ich ktoś znajomy. Może udało im się akurat trafić w sytuacje, gdy policja zajęta była innymi sprawami. Internet im jednak nie podarował. 

Tak jest w przypadku zyskującego coraz większą popularność kanału na serwisie YouTube „Co tu się od*ebało?”, na którym prezentowane są „wyczyny” niektórych kierowców z Zamojszczyzny. Przed Wami kolejna kompilacja takich sytuacji.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "do kamerzysty" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 9:53:37 napisał:
  od kiedy to się wyprzedza z prawej strony gdy nie ma namalowanej linii przerywanej ?
  R E K L A M A
 • "Zamość" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 9:58:18 napisał:
  Są sprzeczne opinie prawników dot. ujawniania numerów tablic rejestracyjnych w filmikach w sieci. Natomiast nie budzi wątpliwości, sytuacja, że osoba, która z tego powodu mogłaby być wyśmiewana, szykanowana lub piętnowana przez otoczenie, może pozwać osobę rozpowszechniającą film o naruszenie dóbr osobistych.No i ten tytuł, i komentarze.Jeżeli autor filmu, uważa, ze popełniono wykroczenie powinien udać się na posterunek policji.Natomiast publiczne naśmiewanie się ze stylu jazdy jest niedopuszczalne. http://www.giodo.gov.pl/pl/1520001/8125
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 13:47:06 napisał:
  Aha, najważniejsze jest nieujawnianie występów ludzi, którzy nie wiedzą prawie nic o Kodeksie drogowym i którzy stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników rychu drogowego...
 • "^_^" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 14:48:28 napisał:
  jakie dwa pasy? tam chyba nie ma linii przerywanej wiec to jest jeden pas ? :) moze pierwszy raz tamtedy jechal :D i nie wiedzial gdzie ma skrecic :D
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:13:30 napisał:
  Jak jesteś kierowcą i czegoś nie wiesz, to warto zajrzeć do prawa co by się nie ośmieszać i nie stwarzać zagrożenia na drodze dla siebie i innych...: " art.2 pkt. 7 ustawy - Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 roku z późn. zm. stanowi spójnik rozłączny. Definicja: „Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: (…) 7) pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;”
 • "do ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:30:08 napisał:
  Kolego przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Tam jest jeden pas w stronę Tomaszowa i jeden w stronę Nowego Miasta. To co cytujesz dotyczy sytuacji gdy nie ma linii wogóle. Oczywiście nie usprawiedliwia to faktu jazdy środkiem, gdyż inny przepis mówi o tym by jeździć jak najbliżej prawej krawędzi. Miłego dnia :)
 • "Anonim" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 15:59:59 napisał:
  tam są dwa pasy bez linii
 • "K" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 16:36:51 napisał:
  Nie akceptuję brawurowej i nonszalanckiej jazdy, ale dwaj ostatni kierowcy-widać wyraźnie,że nie znają miasta i się pogubili.Z czego tu się naśmiewać.Rozumiem, że autor zna wszystkie drogi i skrzyżowania świata .
 • "aQuila" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 17:32:32 napisał:
  Po pierwsze, szanującemu się serwisowi informacyjnemu nie przystoi publikować materiałów zawierających wulgaryzmy, nawet jeśli są wykropkowane lub zastąpione gwiazdkami. Autor zarówno wrzucił wideo z jakże piękną nazwą i w dodatku wymienił ją w treści newsa. Halo redakcja czy Wy się szanujecie? Po drugie, w judykaturze istnieje spór co do publikowania numerów rejestracyjnych. Jednak przeważa głos twierdzący - publikuj zdjęcia, filmiki ale z zamazanymi tablicami rejestracyjnymi, a także z zasłoniętymi wizerunkami kierujących. Nie wiem czym kierowali się autorzy tego filmu, ale na pewno nie znajomością prawa. Dodatkowo każdy kto poczuł się pokrzywdzony powyższym materiałem może złożyć pozew w sądzie w wydziale cywilnym o naruszenie dóbr osobistych. To nie tylko sprzeczne z ustawą kodeks cywilny, ale i również z ustawą o ochronie danych osobowych. Ponadto osoba nagrywająca, powinna wiedzieć, że wchodząc w posiadanie dowodów przestępstw lub wykroczeń ma nie tylko powinność ale również i obowiązek poinformować o tym odpowiedzialne organy ścigania - Policję. Jak widać autorzy mają ten obowiązek w poważaniu, a w zamian za to chcą po prostu zabłysnąć w internetach. Pokrzywdzonym przypominam, że mogą również zgłaszać roszczenia praw w serwisach w których krzywdzący ich materiał został opublikowany np. YouTube. Po takim roszczeniu materiał zostanie zablokowany i po ewentualnym przeanalizowaniu sprawy usunięty z serwisu, zaś autor pozbawiony zarobku ze swoich materiałów (o ile taki posiada). Po trzecie, odnosząc się do sytuacji w materialne. Przykład kiedy kierowca jadąc od strony Tomaszowa lubelskiego zajmuje pas prawy i skręca w lewo. Był to manewr dopuszczalny do momentu nieprzekroczenia przez kierującego linii ciągłej. Niestety kierowca po zatrzymaniu ruszył lekko do przodu i przekroczył ciągłą linię. Gdyby tego nie zrobił byłby to manewr dopuszczalny. Proszę o tym pamiętać, bo mamy tutaj przekroczenie linii o jakiś metr zaledwie. Kierujący w chwili kiedy zatrzymał się, powinien cierpliwie poczekać na zwolnienie się lewego pasa i dokonać jego zmiany bez przekraczania linii. Po czwarte, sprawa z jazdą ulica lwowską z nowego miasta. Kierujący nie popełnił wykroczenia, ponieważ w tym miejscu nie ma dwóch pasów ruchu w jednym kierunku. Fakt, że jezdnia jest szeroka nie stanowi, że mogą poruszać się po nim kierujący zarówno lewą i prawą stroną jednocześnie w tym samym kierunku. Fakt dwóch pasów ruchu byłby wówczas oznakowany znakami pionowymi - w przypadku braku oznaczeń poziomych. Pasy zaczynają się dopiero na skrzyżowaniu i dopiero wówczas kierujący ma obowiązek zająć właściwy. Autorom materiału radzę zająć się czymś na czym się znają, albo jeżeli już koniecznie marzy im się filmowanie - to polecam filmowanie martwej natury.
 • "aQuila" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 17:43:03 napisał:
  Dodatkowo radzę zerknąć do ustawa o ruchu drogowym art. 16. p 4 "Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa. " To oznacza, że w tym przypadku kierowca z ostatniej wspomnianej sytuacji nie popełnił wykroczenia, bo pas ruchu nie był wyznaczony.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 17:54:50 napisał:
  Jednak nie znacie prawa o ruchu drogowym i dalej brniecie. Szkoda i jednocześnie strach wyjechać w Zamościu na ulicę. Pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi. Słowa klucze "OZNACZONY lub NIEOZNACZONY" oraz "wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych". Taki przypadek jest na filmie na ul. Lwowskiej. Gość, który jechał lewym pasem (przy środku jezdni), a później zajechał drogę i skręcił na prawy pas bez patrzenia do tyłu złamał przepisy i nawet o tym nie wiedział zapewne, jak i część tutaj zabierających głos.
 • "Miszczowie kierownicy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 17:56:46 napisał:
  Dwaj ostatni kierowcy ewidentnie są z powiatu Zamojskiego więc znają raczej miasto. A ostatni kierowca ewidentnie z pośpiechem wyjechał z pod Carrefoura nie upewniając się że ma prawy pas wolny, więc zamiast wymusić pierwszeństwo na samochodach jadących prawym pasem postanowił przeczekać na lewym jednocześnie go blokując.
 • "ad111" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 17:57:54 napisał:
  Tutaj jest to wyjaśnione : https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ekspert-wyjasnia/robert-dorosz-w-kwestii-nieoznaczonego-pasa-ruchu
 • "Miszczowie kierownicy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 18:04:18 napisał:
  @aQuila - Pan od Tomaszowa celowo wyjechał z pod Carrefoura nie upewniając się że ma lewy pas wolny, postanowił przyblokować prawy. Co do 2 pasów ruchu też się mylisz ale nie będę się powtarzał bo już tu zostały zacytowane przepisy. Numery rej. zostały zamazane (fakt mój błąd) Ewidentne (drastyczne) wykroczenia wysyłam na policyjną skrzynkę "Stop Agresji Drogowej". Filmy na moim kanale nie służą wyśmiewaniu kogokolwiek, ale celom edukacyjnym. Pozdrawiam.
 • "cóż za łosie" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 19:02:14 napisał:
  oczywiście, że są dwa pasy, podobnie jak na Peowiaków. Ale co się później dziwić jak królowie pól buraczanych nie znają przepisów
 • "LZ" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 20:11:41 napisał:
  Debile co piszą, że koło Carrefoura jest jeden pas powinni udać się na kurs prawa jazdy, tam są dwa niewyznaczone pasy ruchu ale jak buraki nie potrafią jeździć to i dyrdymały wypisują na forum. Fakt z prawej wyprzedzać wtedy nie wolno.
 • "Zamość" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 21:20:33 napisał:
  Na ul.Lwowskiej pomiędzy pasami o przeciwnych kierunkach jest linia przerywana umożliwiająca wyprzedzanie, więc w kierunku Carrefoura jest 1 pas ruchu.Jeżeli byłyby umowne 2 pasy, umożliwiające swobodną równoległa jazdę 2 pojazdom wielośladowym pasy w przeciwnych kierunkach byłyby oddzielone linią uniemożliwiającą wyprzedzanie. Poza tym co to za edukacja?-wulgarny tytuł i bezsensowne komentarze?
 • "Miszczowie kierownicy" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 22:44:42 napisał:
  @Zamość - Gdzie tu jest napisane o linii, o której piszesz? Definicja: „Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: (…) 7) pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;”
 • "Zamość" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 22:59:45 napisał:
  To moze obrazowo Tobie wytłumaczę-czy w kierunku Carrefoura moga jechac swobodnie równolegle(tzn.czy starcza im szerokości) 2 rzędy pojazdów,np. 2 auta osobowe, lub 2 ciagniki siodłowe,badz 2 autobusy, badź mix -jak tam chcesz?Mogą?, chyba trochę karkołomne bez przekraczania osi jezdni.To ile jest tam pasów?
 • "sergi" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 23:33:21 napisał:
  Hej @"Miszczowie kierownicy". Ja pozwolę sobie przytoczyć kilka przepisów. "Art. 16. 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa." To oznacza, że jeżeli pasy ruchu nie są oznaczone, to za jazdę nawet po środku nie można otrzymać mandatu bo czyn nie jest wówczas wykroczeniem. Będzie wykroczeniem kiedy pasy zostaną oznaczone. W naszej sytuacji na ulicy lwowskiej nie są. Dodatkowo poprę tutaj wpis @"Zamość", który powołał się na brak podwójnej ciągłej rozdzielającej przeciwne kierunki jazdy. Otóż moim zdaniem ma rację. Zgodnie z "ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, załącznik nr. 2" wskazuje, że podwójna linią ciągła rozdziela przeciwne kierunki jazdy w przypadku kiedy na drodze znajdują się co najmniej trzy pasy. Jeżeli iść waszym tropem i przyjąć, że lwowska ma po dwa pasy niewyznaczona w każdym kierunku, wówczas na drodze będziemy mieć ich 4. Co powoduje, że na środku powinna znajdować się podwójna ciągła linia rozdzielające pasy ruchu w przeciwnych kierunkach - a jak wiecie jej tam nie ma. Jest za to przerywana linia. Przykład |pas1|pas2 || |pas3|pas4| - w tym przypadku mielibyśmy dwa pasy, ale jak widzicie u nas nie ma podwójnej ciągłej. Co stanowi zagwozdkę.
  R E K L A M A
 • "Zamość" dnia 8 listopada 2017 o godzinie 23:46:18 napisał:
  Proponuję "miszczom"przestudiowanie SZCZEGÓ¸OWE WARUNKI TECHNICZNE DLA ZNAKÓW I SYGNA¸ÓW DROGOWYCH ORAZ URZÑDZE¡ BEZPIECZE¡STWA RUCHU DROGOWEGO I WARUNKI ICH UMIESZCZANIA NA DROGACH Za∏àczniki nr 1—4 do rozporzàdzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegó∏owych warunków technicznych dla znaków i sygna∏ów drogowych oraz urzàdzeƒ bezpieczeƒstwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach I moze zrozumieją co znaczy, ze pas jezdni moze byc oznaczony lub nieoznaczony-podpowiem-na jezdniach o szerokosci do 6 m nie wyznacza sie pasow ruchu.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama