Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany29 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość/Nielisz: Start remontu drogi Sitaniec – Nielisz

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Z informacji przekazanych nam przez Urząd Gminy Zamość jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za rok z Zamościa nad nieliski Zalew pojedziemy po nowiutkim asfalcie.

Ruszyła generalna przebudowa drogi wojewódzkiej 837 z Sitańca do Nielisza i dalej, co ucieszy nie tylko zamojskich kierowców, ale i rowerzystów, dla których powstanie prawie 12 km trasy na odcinku Sitaniec – Nielisz.

Rozpoczyna się realizacja długo oczekiwanej dużej inwestycji Samorządu Województwa Lubelskiego – gruntownej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku Sitaniec – Nielisz. W Gminie Zamość dotyczy to sołectw Sitaniec, Wysokie, Bortatycze Kolonia, Bortatycze i Białobrzegi. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, stało się to 20 sierpnia 2018 r.

Wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość zadania to aż 144 480 352 zł, ale na tę kwotę składają się środki unijne w wysokości 141 936 118 zł oraz środki województwa 2 544 234 zł.

Termin wykonania prac zaplanowano do 31 sierpnia 2019 r. Efekty rzeczowe tej inwestycji na odcinku Sitaniec – Nielisz to 16 km i 389 metrów nowej nawierzchni drogi, 10 km i 690 metrów chodników, 11 km i 719 metrów ciągów pieszo – rowerowych, a także 4 km i 584 metry bezpiecznej ścieżki rowerowej.

Po zakończeniu prac, o wiele bardziej komfortowo i bezpieczniej będzie można pokonać większość trasy z Zamościa, w pobliże popularnego kąpieliska „Moczydło” w Nieliszu.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eljot 42 minuty temu
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat