Kraśnik | Radzyń Podlaski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja5 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość/Kraśnik/Radzyń Podlaski: Będą e-usługi w szpitalach np. e-kolejka

R E K L A M A    B O A R D

W ramach działania 2.1 Cyfrowe Lubelskie podpisano kolejne umowy. Ponad 8 mln dofinansowania unijnego trafi do lubelskich szpitali. Dzięki pozyskanym środkom w szybszy i bardziej przyjazny sposób umówimy się na wizytę, odbierzemy e-receptę lub wyniki badań. To tylko niektóre z usług, jakie mają wdrożyć szpitale. Większość pacjentów, jeśli nie wszyscy, czekają na te zmiany, z nadzieją że korzyć dla nich będzie priorytetem.

Na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie e-kolejka oczekujących którą planuje uruchomić Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku. W Zamościu odbierzemy wyniki drogą elektroniczną, a niektórzy pacjenci skorzystają z e-konsultacji.

ZAMOŚĆ:

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.  do końca grudzień 2019 wdroży dwie nowe e-usługi:

  • e-Konsultacje,
  • e-Wyniki.

Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.

Moduł e-Wyniki to funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną.

Obydwie usługi będą dostępne dla osób, które co najmniej raz były już pacjentami Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.

W ramach tej inwestycji zaplanowana jest też wymiana serwerowni oraz budowa drugiej serwerowni wraz z zakupem odpowiedniego oprogramowania, co pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie danych elektronicznych oraz przyspieszy pracę personelu szpitala, a co za tym idzie obsługę pacjentów.

Zamojski Szpital dzięki wdrożonym rozwiązaniom, chce przyspieszyć i uprościć niektóre procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu placówki. Między innymi: przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z pacjentem przewlekle chorym. Dodatkowo, projekt unowocześni informatyczną bazę sprzętową, co przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych (danych medycznych pacjentów).

Całkowita wartość projektu to 3 227 021 zł, z czego dofinansowanie: 2 742 968 zł.

Serwis lubelskie.pl poinformował o podpisaniu w ostatnich dniach przez Zarząd Województwa Lubelskiego dwóch kolejnych umowy o dofinansowanie.

KRAŚNIK:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku wdroży e-usługi takie jak:

  • e-dokumentacja medyczna,
  • e-rejestracja,
  • e-laboratorium,
  • e-komunikacja
  • e-kolejka oczekujących.

Dodatkowo nowy system poprawi dostępność e-usług zewnętrznych poprzez moduł e-recepta, e-wizyta lekarska domowa, e-kontrahent, e-terminarz, e-kolejka, e-ankieta, e-nieobecności, e-kadry, e-interakcje z lekami, e-interakcje leków z żywnością.

Całkowita kwota projektu to 3 688 462, 50 zł. Dzięki staraniom dyrektora, Marka Kosa szpital pozyskał na wdrożenie programu z EFRR, dofinansowanie w wysokości 3 135 193,10 zł.

RADZYŃ PODLASKI:

W SPZOZ w Radzyniu Podlaskim dofinansowanie zostanie wykorzystane na poprawę jakości i dostępności świadczeń udzielanych w zakresie administracji publicznej. W ramach projektu SPZOZ zakupi sprzęt IT wraz z oprogramowaniem oraz uruchomi usługi teleinformatyczne.

Całkowity koszt projektu to 2 641 968,16, z czego 2 245 463, 82 to środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018