Kraśnik | Radzyń Podlaski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja5 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość/Kraśnik/Radzyń Podlaski: Będą e-usługi w szpitalach np. e-kolejka

R E K L A M A    B O A R D

W ramach działania 2.1 Cyfrowe Lubelskie podpisano kolejne umowy. Ponad 8 mln dofinansowania unijnego trafi do lubelskich szpitali. Dzięki pozyskanym środkom w szybszy i bardziej przyjazny sposób umówimy się na wizytę, odbierzemy e-receptę lub wyniki badań. To tylko niektóre z usług, jakie mają wdrożyć szpitale. Większość pacjentów, jeśli nie wszyscy, czekają na te zmiany, z nadzieją że korzyć dla nich będzie priorytetem.

Na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie e-kolejka oczekujących którą planuje uruchomić Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku. W Zamościu odbierzemy wyniki drogą elektroniczną, a niektórzy pacjenci skorzystają z e-konsultacji.

ZAMOŚĆ:

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.  do końca grudzień 2019 wdroży dwie nowe e-usługi:

  • e-Konsultacje,
  • e-Wyniki.

Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.

Moduł e-Wyniki to funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną.

Obydwie usługi będą dostępne dla osób, które co najmniej raz były już pacjentami Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.

W ramach tej inwestycji zaplanowana jest też wymiana serwerowni oraz budowa drugiej serwerowni wraz z zakupem odpowiedniego oprogramowania, co pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie danych elektronicznych oraz przyspieszy pracę personelu szpitala, a co za tym idzie obsługę pacjentów.

Zamojski Szpital dzięki wdrożonym rozwiązaniom, chce przyspieszyć i uprościć niektóre procesy zachodzące w codziennym funkcjonowaniu placówki. Między innymi: przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z pacjentem przewlekle chorym. Dodatkowo, projekt unowocześni informatyczną bazę sprzętową, co przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych (danych medycznych pacjentów).

Całkowita wartość projektu to 3 227 021 zł, z czego dofinansowanie: 2 742 968 zł.

Serwis lubelskie.pl poinformował o podpisaniu w ostatnich dniach przez Zarząd Województwa Lubelskiego dwóch kolejnych umowy o dofinansowanie.

KRAŚNIK:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kraśniku wdroży e-usługi takie jak:

  • e-dokumentacja medyczna,
  • e-rejestracja,
  • e-laboratorium,
  • e-komunikacja
  • e-kolejka oczekujących.

Dodatkowo nowy system poprawi dostępność e-usług zewnętrznych poprzez moduł e-recepta, e-wizyta lekarska domowa, e-kontrahent, e-terminarz, e-kolejka, e-ankieta, e-nieobecności, e-kadry, e-interakcje z lekami, e-interakcje leków z żywnością.

Całkowita kwota projektu to 3 688 462, 50 zł. Dzięki staraniom dyrektora, Marka Kosa szpital pozyskał na wdrożenie programu z EFRR, dofinansowanie w wysokości 3 135 193,10 zł.

RADZYŃ PODLASKI:

W SPZOZ w Radzyniu Podlaskim dofinansowanie zostanie wykorzystane na poprawę jakości i dostępności świadczeń udzielanych w zakresie administracji publicznej. W ramach projektu SPZOZ zakupi sprzęt IT wraz z oprogramowaniem oraz uruchomi usługi teleinformatyczne.

Całkowity koszt projektu to 2 641 968,16, z czego 2 245 463, 82 to środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat