Sport | Zamośćtekst nadesłany1 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość/Janów Lubelski: III runda wojewódzkiej ligi dzieci, młodzików i juniorów

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

W ostatni weekend września rozegrano trzecie rundy Wojewódzkich Lig w pływaniu. Najmłodsi pływacy (10-12 lat) rywalizowali w sobotę w Janowie Lubelskim, a starsi (13 lat i więcej) w niedzielę w Zamościu.

W Janowie Lubelskim Orka zdobywając jeden złoty i jeden srebrny medal uplasowała się na 5 miejscu w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji drużynowej młodzi zamojscy pływacy z 73 punktami uplasowali się na miejscu 7 wśród 14 punktujących klubów. Po rozegraniu trzech rund UKS Orka z 221 punktami zajmuje 5 miejsce na 19 sklasyfikowanych klubów. Złoty medal dla Orki wywalczył w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów Olaf Lupa a srebrny sztafeta mieszana 4×50 metrów stylem zmiennym w składzie: Aleksandra Szaluś(grzbiet), Olaf Lupa( żaba), Michał Kropornicki (delfin) i Aleksandra Poździk (kraul). Poza wymienionymi na zawodach startowali: Martyna Niedźwiedź, Natalia Hauzner, Nina Leszkowicz, Emilia Ulanicka, Kasjana Wyłupek, Igor Baniak, Krzysztof Charkot, Michał i Kacper Dziura, Karol Kopciowski, Michał Magryta i Wiktor Sawicki.

Znacznie lepiej w Zamościu wypadli ich starsi koledzy i koleżanki. Orka broniła wysokiej 2 lokaty, którą zajmowała po drugiej rundzie. W Zamościu w klasyfikacji drużynowej Orka zajęła 4 miejsce.

  • 1 – Olimpia Lublin
  • 2 – AZS UMCS Lublin
  • 3 – Fala Kraśnik, która wyprzedziła zamojski klub o 1 punkt.

Orka ostatecznie obroniła swoją pozycję a klasyfikacja klubowa pierwszej piątki po trzech rundach prezentuje się następująco:

  • 1 – KS Olimpia Lublin-597 pkt.,
  • 2 – UKS Orka Zamość-399 pkt.,
  • 3 – UKP Fala Kraśnik-352 pkt.,
  • 4 – AZS UMCS Lublin-349 pkt.,
  • 5 – AZS AWF Biała Podlaska-269 pkt.

W klasyfikacji tej figuruje 21 klubów województwa lubelskiego. W zamojskiej drużynie medale indywidualne zdobyli: Julia Malinoś-srebrny na 50 m stylem dowolnym (27,91) a brąz Katarzyna Szuper (28,10). Srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył z czasem 32,31 Filip Łagoźny. Srebrny medal na 50 m stylem motylkowym wywalczyła Katarzyna Szuper (30,59). Ostatni medal koloru brązowego zdobył mieszany zespół sztafetowy 4x50m stylem zmiennym w składzie: Rafał Chyrchała – grzbiet, Klaudia Malec-żaba, Filip Łagoźny – delfin i Julia Malinoś – kraul.

Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy po wakacyjnej przerwie, po zaledwie 3 tygodniach treningów w większości poprawiali swoje ,,życiówki”. Klaudia Malec dwukrotnie nawet ustanawiała nowe Rekordy Klubu w kategorii 14 lat, najpierw na 50 metrów stylem klasycznym-34,72 a następnie na 100 m stylem grzbietowym-1:08.60 Skład drużyny Orki uzupełniali: Julia Poździk, Klaudia Wróblewska, Zuzanna Sioma, Agnieszka Denys, Julia Bednarz, Jakub Rymarz i Filip Sałamacha.
Najlepszą zawodniczką zawodów za dwa starty została Ewa Osiniak-AZS UMCS Lublin a wśród panów Adam Szerba-AZS UMCS Lublin. Zwycięscy otrzymali z rąk sponsora zawodów Krzysztofa Kolanusa-jednego z czołowych na świecie zawodników high diving (skoki do wody z wysokości 27 metrów) stroje pływackie marki Mad Hoppers, których jest producentem. Do zakończenia rozgrywek w obydwu kategoriach wiekowych pozostały 2 rundy.

Organizatorami zawodów wspieranych finansowo przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, na zlecenie LOZP byli UKS Orka Zamość i OSiR Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018