R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja15 listopada 2017 FACEBOOK | 4065 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: “Życie jest spotkaniem” – wystawa w Centrum “Synagoga”

Centrum "Synagoga" w Zamościu, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Od 18 listopada 2017 do 20 stycznia 2018 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa dedykowana myśli filozoficznej Martina Bubera.

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek, które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie. Wernisaż oraz spotkanie z Artystkami odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godz. 17:00.

Kim jesteśmy my ludzie XXI wieku, dokąd zmierzamy ? Co uczyniliśmy z naszym CZŁOWIECZEŃSTWEM? Czy jest jakaś nadzieja dla ludzkości? Gdzie jej szukać? Może potrzebujemy odkryć i zrozumieć na nowo, że drugi człowiek nie musi być postrzegany jako zagrożenie i konkurencja lecz jako partner dialogu?

Dialog jako komunikacja, wymiana myśli, poglądów, jako dzielenie się doświadczeniem z drugim człowiekiem. Taki dialog jest możliwy pod warunkiem, że jesteśmy gotowi na SPOTKANIE. Spotykając drugiego człowieka otwieramy się na poznanie tego co dotychczas było nam obce. Poznając drugiego, poznajemy jednocześnie siebie.

Martin Buber uważał, że każde prawdziwe życie jest SPOTKANIEM. Od nas samych zależy czy stając twarzą w twarz z drugim człowiekiem, damy nam obojgu szanse na dialog? Czy damy sobie szanse na owo wzajemne poznanie?

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek ,które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie.

Trzy zupełnie odrębne a jednak podobne światy. Odmienne życiorysy, losy i doświadczenia ,ale podobne postawy życiowe i wrażliwość. Wspólna pasja i język dialogu ze światem, który odbywa się poprzez sztukę. Każda z tych trzech kobiet opowiada w swoich pracach o SPOTKANIU z judaizmem jako spotkaniu z człowiekiem, religią, filozofią historią i współczesnością. Posługując się odmiennymi technikami i środkami wyrazu prowadzą ze sobą interesujący, wielowątkowy, dynamiczny artystyczny dialog ,zachęcając jednocześnie odbiorców do uczestnictwa we wspólnym SPOTKANIU ze sztuką, filozofią , człowiekiem.

Ewa Held: Absolwentka Ecole Nationale des Beaux Arts w Paryżu. Jej prace były wystawiane na wystawach indywidualnych w Paryżu i Warszawie. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych we Francji i za granicą: Polska, Litwa, Hiszpania. Jest architektem, zajmuje się malarstwem , rysunkiem , grafiką i fotografią.

Anna Michniewicz: Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Wojciecha Sadleya, aneks z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Zajmuje się tkanina artystyczną i malarstwem ściennym. Wielokrotnie nagradzana, jej prace były prezentowanie na wystawach w Polce, Australii, USA, Niemczech, Francji i Włoszech.

Ewa Pohlke: Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Ważniejsze wystawy indywidualne : Olsztyn, Barczewo, Warszawa, Kraków, Syców, Tykocin, Lipsk, Norymbergia, Dusseldorf, Wilno , Kowno. Uczestniczyła także w kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Organizatorka wystaw, projektów artystycznych, plenerów, warsztatów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i dorosłych. Nauczycielka arteterapii i malarstwa. Działa w Stowarzyszeniu B’Jachad i w Stowarzyszeniu Borussia. Zajmuje się malarstwem , rysunkiem , rzeźbą , grafiką, tkaniną eksperymentalną i fotografią.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

parafianka 6 minut temu
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor 7 minut temu
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic 34 minuty temu
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic 39 minut temu
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
k 46 minut temu
Co za głupota...
Zm 53 minuty temu
Co ze stachyra wiadomo cos ?...
z_boku
Ojtam ojtam, czepiać się o takie byle ...
hmm
urzędy nieużyteczności ???? moze sejm...
XX
A GDZIE BYŁA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA...
Thomas
To sprawa dla Archiwum X...
yhy
Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy l...
oczywista oczyw...
Gdyby nic nie było na rzeczy to prokura...
antyklerykał
Leżało? Tyle, że nie to na co opiewa...
Agnieszka
Tylko kto stoi za fundacją i mobilizacj...
Dirty Harry
Jak zachachmęcone? Kiedy sam prokurator...
observer
No i będzie, będzie zabawa, będzie si...
Dirty Harry
Głupie pierd...enie, a nie mienie....
Thomas
Tak to ten sam. Zdaje się, że jest eks...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny