R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja15 listopada 2017

Zamość: “Życie jest spotkaniem” – wystawa w Centrum “Synagoga”

Centrum "Synagoga" w Zamościu, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

Od 18 listopada 2017 do 20 stycznia 2018 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa dedykowana myśli filozoficznej Martina Bubera.

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek, które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie. Wernisaż oraz spotkanie z Artystkami odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godz. 17:00.

Kim jesteśmy my ludzie XXI wieku, dokąd zmierzamy ? Co uczyniliśmy z naszym CZŁOWIECZEŃSTWEM? Czy jest jakaś nadzieja dla ludzkości? Gdzie jej szukać? Może potrzebujemy odkryć i zrozumieć na nowo, że drugi człowiek nie musi być postrzegany jako zagrożenie i konkurencja lecz jako partner dialogu?

Dialog jako komunikacja, wymiana myśli, poglądów, jako dzielenie się doświadczeniem z drugim człowiekiem. Taki dialog jest możliwy pod warunkiem, że jesteśmy gotowi na SPOTKANIE. Spotykając drugiego człowieka otwieramy się na poznanie tego co dotychczas było nam obce. Poznając drugiego, poznajemy jednocześnie siebie.

Martin Buber uważał, że każde prawdziwe życie jest SPOTKANIEM. Od nas samych zależy czy stając twarzą w twarz z drugim człowiekiem, damy nam obojgu szanse na dialog? Czy damy sobie szanse na owo wzajemne poznanie?

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek ,które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie.

Trzy zupełnie odrębne a jednak podobne światy. Odmienne życiorysy, losy i doświadczenia ,ale podobne postawy życiowe i wrażliwość. Wspólna pasja i język dialogu ze światem, który odbywa się poprzez sztukę. Każda z tych trzech kobiet opowiada w swoich pracach o SPOTKANIU z judaizmem jako spotkaniu z człowiekiem, religią, filozofią historią i współczesnością. Posługując się odmiennymi technikami i środkami wyrazu prowadzą ze sobą interesujący, wielowątkowy, dynamiczny artystyczny dialog ,zachęcając jednocześnie odbiorców do uczestnictwa we wspólnym SPOTKANIU ze sztuką, filozofią , człowiekiem.

Ewa Held: Absolwentka Ecole Nationale des Beaux Arts w Paryżu. Jej prace były wystawiane na wystawach indywidualnych w Paryżu i Warszawie. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych we Francji i za granicą: Polska, Litwa, Hiszpania. Jest architektem, zajmuje się malarstwem , rysunkiem , grafiką i fotografią.

Anna Michniewicz: Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Wojciecha Sadleya, aneks z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Zajmuje się tkanina artystyczną i malarstwem ściennym. Wielokrotnie nagradzana, jej prace były prezentowanie na wystawach w Polce, Australii, USA, Niemczech, Francji i Włoszech.

Ewa Pohlke: Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Ważniejsze wystawy indywidualne : Olsztyn, Barczewo, Warszawa, Kraków, Syców, Tykocin, Lipsk, Norymbergia, Dusseldorf, Wilno , Kowno. Uczestniczyła także w kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Organizatorka wystaw, projektów artystycznych, plenerów, warsztatów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i dorosłych. Nauczycielka arteterapii i malarstwa. Działa w Stowarzyszeniu B’Jachad i w Stowarzyszeniu Borussia. Zajmuje się malarstwem , rysunkiem , rzeźbą , grafiką, tkaniną eksperymentalną i fotografią.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ak 20 minut temu
2 mln. na sport a ile na turystykę? Czy...
Ed 43 minuty temu
Ostatnie zdanie artykułu brzmi: „Jest...
Prezes
Agrosu już dawno miasto nie powinno fin...
bobby
Skąd ten wrzask po prostu gówno się s...
do prezes
Każdy, kto by nie przyszedł na stołek...
olo
Ciekawe ile pan dyrektor zarabiał, prze...
od co
Trzeba by zapytać Agros ile kosztuje( z...
.
Ad111 @ gdyby ciąża była faktycznie n...
Przecież przyjeżdża do Zamościa czę...
ad
Po sukcesach też nie specjalnie pojawia...
ad111
Wydaje się, że Wolontariusze mają naj...
Pobożny
Ten kierowca z Passata jest dobrze znany...
wiktor
Czy radnego ze Zwierzyńca ktoś odwióz...
od co
A co Fajdek ma wspólnego z Agrosem? Jak...
fragat
Co interesuje zaglądających tu? kto ni...
ciekawy
faktycznie tez bym posluchal relacji zbi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny