R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja15 listopada 2017 FACEBOOK | 5217 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: “Życie jest spotkaniem” – wystawa w Centrum “Synagoga”

Centrum "Synagoga" w Zamościu, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Od 18 listopada 2017 do 20 stycznia 2018 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa dedykowana myśli filozoficznej Martina Bubera.

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek, które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie. Wernisaż oraz spotkanie z Artystkami odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godz. 17:00.

Kim jesteśmy my ludzie XXI wieku, dokąd zmierzamy ? Co uczyniliśmy z naszym CZŁOWIECZEŃSTWEM? Czy jest jakaś nadzieja dla ludzkości? Gdzie jej szukać? Może potrzebujemy odkryć i zrozumieć na nowo, że drugi człowiek nie musi być postrzegany jako zagrożenie i konkurencja lecz jako partner dialogu?

Dialog jako komunikacja, wymiana myśli, poglądów, jako dzielenie się doświadczeniem z drugim człowiekiem. Taki dialog jest możliwy pod warunkiem, że jesteśmy gotowi na SPOTKANIE. Spotykając drugiego człowieka otwieramy się na poznanie tego co dotychczas było nam obce. Poznając drugiego, poznajemy jednocześnie siebie.

Martin Buber uważał, że każde prawdziwe życie jest SPOTKANIEM. Od nas samych zależy czy stając twarzą w twarz z drugim człowiekiem, damy nam obojgu szanse na dialog? Czy damy sobie szanse na owo wzajemne poznanie?

Wystawa: ,,Życie jest spotkaniem’’ to prezentacja prac trzech artystek ,które na co dzień żyją i tworzą w 3 różnych krajach. Ewa Held we Francji, Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Pohlke na Litwie.

Trzy zupełnie odrębne a jednak podobne światy. Odmienne życiorysy, losy i doświadczenia ,ale podobne postawy życiowe i wrażliwość. Wspólna pasja i język dialogu ze światem, który odbywa się poprzez sztukę. Każda z tych trzech kobiet opowiada w swoich pracach o SPOTKANIU z judaizmem jako spotkaniu z człowiekiem, religią, filozofią historią i współczesnością. Posługując się odmiennymi technikami i środkami wyrazu prowadzą ze sobą interesujący, wielowątkowy, dynamiczny artystyczny dialog ,zachęcając jednocześnie odbiorców do uczestnictwa we wspólnym SPOTKANIU ze sztuką, filozofią , człowiekiem.

Ewa Held: Absolwentka Ecole Nationale des Beaux Arts w Paryżu. Jej prace były wystawiane na wystawach indywidualnych w Paryżu i Warszawie. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych we Francji i za granicą: Polska, Litwa, Hiszpania. Jest architektem, zajmuje się malarstwem , rysunkiem , grafiką i fotografią.

Anna Michniewicz: Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Wojciecha Sadleya, aneks z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Zajmuje się tkanina artystyczną i malarstwem ściennym. Wielokrotnie nagradzana, jej prace były prezentowanie na wystawach w Polce, Australii, USA, Niemczech, Francji i Włoszech.

Ewa Pohlke: Absolwentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie. Ważniejsze wystawy indywidualne : Olsztyn, Barczewo, Warszawa, Kraków, Syców, Tykocin, Lipsk, Norymbergia, Dusseldorf, Wilno , Kowno. Uczestniczyła także w kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Organizatorka wystaw, projektów artystycznych, plenerów, warsztatów edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i dorosłych. Nauczycielka arteterapii i malarstwa. Działa w Stowarzyszeniu B’Jachad i w Stowarzyszeniu Borussia. Zajmuje się malarstwem , rysunkiem , rzeźbą , grafiką, tkaniną eksperymentalną i fotografią.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny