Sport | Zamośćtekst nadesłany17 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zryw to za mało

Piłka ręczna. Fot. Wikipedia
R E K L A M A    B O A R D

Z dziewięciobramkową stratą wrócili do Zamościa zawodnicy Padwy. Ich wyprawę do Przemyśla na mecz z Czuwajem należy uznać zdecydowanie za nieudaną. Mały zryw na początku drugiej połowie to stanowczo za mało na wicelidera pierwszej ligi (26:35).

W tygodniu poprzedzającym mecz z Czuwajem Przemyśl trener żółto-czerwonych Marcin Czerwonka miał sporo powodów do zmartwień. W pełni sił nie byli Tomasz Fugiel (zmaga się z urazem łydki już od trzech tygodni), a także Jakub Kłoda i Adrian Adamczuk. Wspomniana trójka nie zdołała wyleczyć kontuzji i na parkiecie w Przemyślu nie wystąpiła.
– To oczywiste, że brak tych trzech zawodników mocno osłabił nasz potencjał. Powtarzam jednak moim zawodnikom, że pech jednego jest szansą drugiego. Inna kwestia czy zawodnik rezerwowy jest w stanie wykorzystać tę szansę – powiedział Marcin Czerwonka, trener MKS Padwa Zamość.
Wystarczył rzut okiem na tabelę, aby wskazać faworyta sobotniego spotkania. Przemyślanie w dotychczasowych 13 spotkaniach jedynie dwukrotnie uznawali wyższość rywali. Przed pierwszym gwizdkiem podopieczni trenera Piotra Kroczka ustępowali jedynie SPR PWSZ Tarnów.
Właściwie od pierwszego gwizdka przewagę na parkiecie osiągnęli zawodnicy z Podkarpacia. Na pierwszą połowę zeszli z sześciobramkową przewagą. Promyk nadziei dla zamojskich kibiców rozbłysnął dopiero na początku drugiej połowy. Dobre parady w bramce Wojciecha Wnuka plus skuteczne rzuty Szymona Fugiela z rzutu karnego i kontry Łukasza Szymańskiego przyczyniły się do zmniejszenia straty do dwóch zaledwie goli (19:21).
– W tym momencie przestój przytrafił się zarówno jednym jak i drugim. Nie wykorzystaliśmy tego fragmentu. To była nasza szansa. Potem nastąpił „odjazd” gospodarzy – powiedział Szymon Fugiel, kapitan Padwy.
Końcówka meczu przebiegała już pod dyktando miejscowych.
W najbliższą sobotę, 23 lutego zamościanie zmierzą się na własnym parkiecie z KS Uniwersytet Radom. Początek spotkania o godz. 18.

Czuwaj Przemyśl – MKS Padwa Zamość 35:26 (18:12)
Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Michał Kubisztal 9, Kroczek 7, Kulka 7, Maciej Kubisztal 5, Stołowski 3, Nowak 2, Biernat 1, Bajwoluk 1, Wacek, Kubik.
Padwa: Drabik, Wnuk – Sz. Fugiel 11, Szymański 4, Sałach 3, Mroczek 2, Pomiankiewicz 2, Puszkarski 2, Gałaszkiewicz 1, Bigos 1, Radwański, Misalski, Samoszczuk, T. Fugiel.
Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów), Marcin Wrona (Wierzchosławice). Widzów: 400. Kary: Czuwaj – 6 min, Padwa – 2 min.

źródło: MKS Padwa Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018