Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja2 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zostań mistrzem świata w dobroci! Kilometry dobra wystartowały [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

1 marca w Zamościu rozpoczęła się 5. edycja kampanii dobroczynnej “Kilometry Dobra”.

Już po raz piąty Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra. Kampania trwać będzie od 1 marca do 2 czerwca 2019 roku, a polegać będzie jak co roku na zbieraniu złotówek – w postaci darowizn, oraz zbiórek publicznych do specjalnie przygotowanych puszek. Cel Kampanii to wsparcie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którymi PSONI Koło w Zamościu zajmuje się już od ponad 27 lat.

W roku 2019 cel przyświecający Kampanii w Zamościu to zebranie środków niezbędnych do przeprowadzenia adaptacji i remontu budynku, przekazanego Stowarzyszeniu przez Prezydenta Zamościa, Pana Andrzeja Wnuka. Jest to działanie szczególnie ważne z uwagi na zwiększające się potrzeby lokalowe Stowarzyszenia. Jak mówi Pani Jadwiga Stromkie, Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Zamościu: “W chwili obecnej Stowarzyszenie intensywnie pracuje nad zwiększeniem bazy lokalowej, co jest konieczne dla polepszenia jakości naszych działań. Nasz cel w roku 2019, to zapewnienia jeszcze lepszych warunków terapii, rehabilitacji i edukacji Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, których przybywa w naszych placówkach. Otwarcie nowego budynku będzie krokiem milowym w działalności PSONI Koło w Zamościu.

Piąta edycja Kilometrów Dobra w Zamościu, to okazja do zrzeszenia jeszcze większej liczby darczyńców prywatnych, oraz instytucjonalnych. Siła tej kampanii to wspólnota, jaką tworzą członkowie społeczności lokalnej, wspierając Organizację Pozarządową. “Podczas kolejnych edycji zwiększała się ilość zebranych złotówek, w roku 2018 uzbieraliśmy 80 376, 82 zł – z tego ułożyliśmy 1827 metrów. Jest to namacalny dowód na to, jak wielką siłą może być wspólne, społeczne wsparcie. Środki te pomogły nam między innymi dofinansować działania i remont Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej, oraz zostały wykorzystane przy zakupie Busa do przewozu Osób Niepełnosprawnych. Będą też istotnym wkładem w planowane remonty i adaptacje budynków Stowarzyszenia.”- dodaje Jadwiga Stromkie.

Kilometry Dobra to również zawody o tytuł Mistrza Świata w Dobroci i próby pobicia Rekordu Guinessa w układaniu szeregów z monet. Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty Kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. W Zamościu po raz kolejny Kampanię wspierają Ambasadorzy, w tym roku są to: Beata Ścibakówna, Witold Paszt, Waldemar Barwiński, Wiktoria Gąsiewska, Ewa Pacuła, Kuba Dmochowski. Swoje poparcie wyrażają między innymi udziałem w spocie reklamującym Kampanię. Kilometry Dobra 2019 w Zamościu objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość.

Od 1 marca na stronie kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki Kampanii. Informacje o wydarzeniach lokalnych i zbiórkach dostępne będą również pod adresem www.psonizamosc.org.pl. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do Kampanii, oferując wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Jednocześnie zastrzegają wiarygodność zbiórki, która winna być w odpowiedni sposób oznaczona.


POLSKI INSTYTUT FILANTROPII – Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko. Kampania udowadnia, że Polacy umieją współdziałać, a dzięki współpracy lepiej pomagają potrzebującym. Przez 5 lat sfinansowano tą metodą już 180 projektów wartych ponad 4,5 mln zł.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu to Organizacja, której misją jest działanie na rzecz wyrównania szans Osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin. Stowarzyszenie prowadzi:
Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy
Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka
Warsztat Terapii Zajęciowej
Świetlicę Rehabilitacyjno – Rewalidacyjną
Mieszkania Treningowe

Więcej informacji:
www.psonizamosc.org.pl
www.facebook.com/psonizamosc

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018