Flesz | Galerie | ZamośćRedakcja9 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Zobacz zebrę w 3D – drugą w Polsce [FOTO]

Przy zamojskiej krytej pływalni pojawiło testowe oznakowanie poziome w 3D. Przejście dla pieszych na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, że na drodze znajduje się przeszkoda. Trójwymiarowa zebra ma sprawić, że kierowcy będą zwalniać przed przejściem.

Podobne przejścia funkcjonują już na świecie m.in. we Francji, Niemczech, na Islandii, w Indiach i w Chinach. W Polsce jest to drugie tego rodzaju przejście. Pierwsze wykonano w Lidzbarku Warmińskim na ścieżce rowerowej przecinającej chodnik dla pieszych. Lidzbark Warmiński lubi niecodzienne rozwiązania, dwa lata temu miasto zasłynęło pierwszą w Polsce świecącą ścieżką rowerową, która oddaje nagromadzone światło słoneczne dzięki czemu jest widoczna w nocy. 

Pomysłodawcą i wykonawcą pasów 3D w Zamościu jest Andrzej Trusek, właściciel szkoły nauki jazdy.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Parafianka" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 13:19:52 napisał:
  Fajne!
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 13:37:14 napisał:
  Beznadziejne i niebezpieczne. Dziś ok godz. 10 -10:30 była pierwsza kolizja z powodu nagłego hamowania.
  • "prq" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 13:49:07 napisał:
   Zgadzam się: taki niespodziewany malunek dezorientuje kierowców i powoduje, że hamują nagle, nawet kiedy nie ma pieszych, sprowadzając zagrożenie. Kiepski pomysł.
 • "wow" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 21:11:33 napisał:
  mi się podoba, kurcze szkoda ze tak długo nad tym myśleli i byliśmy dopiero drudzy w Polsce, mogliśmy być pierwwszenstwo, niech teraz jakies inne 3D malunki zrobią, jakies przepaście itp. :)
  • "Jacob" dnia 10 sierpnia 2018 o godzinie 0:20:00 napisał:
   Oby nie. Z tego co wiem takie przejścia mogą bardziej zaszkodzić nić pomóc. Jeszcze na mało uczęszczanej ulicy, ktoś nagle wyhamuje, przestraszy się odbije w lewo czy prawo i może zbyt wielu szkód nie zrobi. Jednak jeśli ktoś wpadłby na pomysł malować to coś na ruchliwej szosie, wówczas wypadków i kolizji może być znacznie więcej...
  • "Justyna" dnia 10 sierpnia 2018 o godzinie 11:48:31 napisał:
   e tam, przepaście. Lepszy efekt byłby jakby widniał napis "uwaga miny", moze być w 3D :)) wtedy to juz nikt by nie przejechał ;)))) A powaznie- bardzo dobry pomysł. Czy można sameu bez odpowiedniego zezwolenia namalowac sobie na trzeciorzędnej drodze taką zeberkę?
 • "22-400" dnia 10 sierpnia 2018 o godzinie 11:20:57 napisał:
  No to czekamy na pierwszego dowcipnisia co położy pustaki na takich pasach...
 • "z_boku" dnia 10 sierpnia 2018 o godzinie 14:02:52 napisał:
  Wystarczy przed każdym przejściem wymalować napis "uwaga Kulson" i każdy zdejmie nogę z gazu.
 • "Marek" dnia 10 sierpnia 2018 o godzinie 21:51:28 napisał:
  A możne atrapę prawdziwej zebry, nogami do góry....?
 • "roman2" dnia 11 sierpnia 2018 o godzinie 17:29:53 napisał:
  Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy trzyma na słońcu [na krótkim łańcuchu ] .Lepiej zbuduj im kojce .

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tutejszy 4 minuty temu
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja 21 minut temu
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama