Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja24 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Zamość: Znamy termin odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego

R E K L A M A    B O A R D

Dzisiaj na trenie Klubu 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca usytuowania Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. W konferencji wzięli udział: 

 • Zastępca Dowódcy 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego mjr Radosław Krawiec,
 • Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak,
 • Przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Odbudowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu Tomasz Włodarczyk,
 • Architekt Jan Radzik,
 • Szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie płk Krzysztof KOŁB-SIELECKI,
 • Komendant 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego ppłk Jerzy MUZYKA.

Materiał VIDEO z konferencji:

W zamyśle zawiązanego w Zamościu Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego jest odbudowa monumentu Marszałka w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Miejscem jego ulokowania ma być plac przed Klubem 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Wszelkie formalności związane z budową takie jak zbiórka pieniędzy na budowę pomnika, projekt, zgody, pozwolenie na budowę itp. aktualnie prowadzi Obywatelski Komitet Budowy Pomnika.

Jutro (25.07.2018r.) zaplanowano odbiór, odlanej z brązu postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pierwotnie kamienny pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który czterokrotnie odwiedził Zamość, usytuowany był przy ul. M. J. Piłsudskiego, w miejscu istniejącego obecnie Klubu 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, a odsłonięto go 13.08.1933 r. Pomnik pierwotnie miał 11 metrów wysokości. Postać Marszałka, umieszczona na cokole, przedstawiona była w postawie stojącej, z buławą w prawej ręce, z drugą zaś na rękojeści szabli. Pomnik, dar mieszkańców Zamościa i społeczności wojskowej 9 Pułku Piechoty Legionów oraz 3 Dywizjonu Artylerii Lekkiej, został zniszczony przez Niemców w 1942 roku.

Uroczyste odsłonięcie pomnika, wstępnie zaplanowane jest na 4 listopada. Pomnik umieszczony będzie w obrębie zrewitalizowanego placu, przed Klubem 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Pomnik będzie miał ponad 7 metrów wysokości.

Ministerstwo Obrony Narodowej zabezpieczyło środki w kwocie do 2 mln zł na przygotowanie infrastruktury, w szczególności utwardzenie terenu placu. Plac będzie wykonany z płyt granitowych o grubości 5 cm na podbudowie z tłucznia, dzięki czemu będą mogły tam wjeżdżać ciężkie pojazdy wojskowe. Teren ten zostanie również uporządkowany, inicjatorzy starają się też by był otwarty, a nowe nasadzenia na pewno zwiększą jego atrakcyjność, wszystko to sprawi że miejsce to stanie się bliższe mieszkańcom.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "apel" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 17:59:23 napisał:
  Poseł Zawiślak uaktywnił się . Stara się wyjść z cienia po silnym ciosie jaki niedawno zainkasował po komunikacie poparcia PIS dla obecnego Prezydenta Zamościa. Czy mu się to uda - oby nie
  R E K L A M A
 • "Orsay" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 19:00:35 napisał:
  ....a, poseł Zawiślak- marka sama w sobie!
 • "TORRES20400" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 19:50:55 napisał:
  Inicjatywa "u zarania", była pozytywna. Tyle co z tego wyszło? Oryginał robił legionista, piłsudczyk, Juszczyk się nazywał. Kamienne dzieło, wyszło mu jak wyszło. A teraz jakieś metalowe coś, granitowe (tamto było z wapienia), bramy z tymi rycerzami nie ma - ale za to jakiś dziwny plac manewrowy dla ciężkich pojazdów wojskowych (po co to komu?) za „do prawie 2 mln złotych”? To coś w rodzaju „bunkra dla Hitlera” tam pod tym placem ma powstać? Dziwne to wszystko. A na ostatku, gdzie się podział Ostatni z Wiernych „Dziuka” – były radny Zacharow?
 • "KL" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 20:18:26 napisał:
  AK powinno się odpieprzyć od marszałka Piłsudskiego, to nie ta orientacja polityczna.
 • "TORRES20400" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 20:24:08 napisał:
  Tak jeszcze; co ten koleś koło p. Zawiślaka bredzi, że nawierzchnia ma być w szachownicę? Żeby formacje mundurowe mogły się odnaleźć na placu apelowym (sic!)? To podobno jakiś były wojskowy? Co to ma być? Jak już nadszedł czas, "to ci prawdziwi legioniści" ustawili się wtedy kiedy trzeba było czwórkami i "poszli po Polskę". https://www.cossw.pl/szczypiorno/
  • "TORRES20400" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 20:25:25 napisał:
   Facet chce szachownicę w 17:30 materiału....
 • "olek" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 22:22:18 napisał:
  Poseł Zawiślak wrócił do dawnej formy po nokaucie od Wnuka . Dalej bredzi jak potłuczony , w tym mało kto mu dorówna !!!!
 • "Ogórek" dnia 25 lipca 2018 o godzinie 1:09:19 napisał:
  Dlaczego w żadnych innych mediach nie ma nic o tej konferencji? Sprawdziłem kilka stron gazet i portali i cisza. O co chodzi? Media ignorują posła czy poseł ignoruje media?
 • "Ciekawe..." dnia 25 lipca 2018 o godzinie 12:09:59 napisał:
  komu i po co ten pomnik potrzebny? Czy Ziuk stojący na słupie w koszarach wpłynie na poprawę jakości życia w tym mieście? MON miast wydawać miliony na kolejny " koszmar artystyczny" niech doposarzy jednostkę w Zamościu!!! A poseł Sławomir znów na cudzych pomysłach ( dodajmy - mało szczęśliwych) myśli na górkę się wspiąć bez wysiłku?
  • "ad111" dnia 25 lipca 2018 o godzinie 13:37:16 napisał:
   Trudno nie podpisac się pod tymi pytaniami. Pomników przybywa, ludzi ubywa, pensje są głodowe, umowy śmieciowe i żadnych perspektyw dla młodych ludzi. Czyżby to miało pozostać miasto wymarłe po czasach świetności ...?
 • "TORRES20400" dnia 25 lipca 2018 o godzinie 17:31:31 napisał:
  @"Władysław Kardasz". Poseł Sławomir załatwił 2 mln złotych na inwestycję...? 100 metrów drogi w "standardzie ekspresówki" kosztowało ostatnio 3.2 mln. Z pełnymi kosztami pobocznymi. O czym my tu rozmawiamy? O placyku przed dawnym GKO, czy o jakiejś trasie do transportu ciężkiego sprzętu? Czołgi będą jeździć po granitowych płytach na tym placyku? No to powodzenia; "Dwa lata temu średnia cena budowy jednego kilometra drogi ekspresowej wynosiła 32,483 mln zł.". Źródło: https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/za-ile-budowano-drogi-na-przestrzeni-lat-21535.html
 • "estera" dnia 25 lipca 2018 o godzinie 22:06:02 napisał:
  Aż chce się zacytować klasyka: "po co jest ten MIŚ"? Dwie bańki za popiersie na cokole??? Marszałek przewraca się w grobie... Czuję ,że czeka nas zmiana pokoleniowa w polityce. To co jest, to 30 letni beton skaczący ze stołka na stołek z całym szeregiem powiązań, ponad partyjnych zobowiązań i interesów. Pora pokazać czerwoną kartkę pokoleniu 60+.
  R E K L A M A
 • "damian" dnia 27 lipca 2018 o godzinie 1:35:05 napisał:
  tu powinien być Pan Prezydent Wnuk anie Poseł Zawiślak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi... 10 minut temu
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek 56 minut temu
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018