Lifestyle | Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja14 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Znamy program Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

R E K L A M A    B O A R D

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej który za sprawą Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed i współorganizatorów wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń w Zamość, już 23 marca w G.H. Twierdza.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to doskonała okazja do rozmowy na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Dla najmłodszych jest to okazja do wczesnego i niepołączonego z bólem kontaktu dziecka ze stomatologiem, kształtowania nawyków higienicznych i wyrabiania umiejętności szczotkowania zębów. Dorośli mogą uzyskać informacje na temat pełnego spektrum nowoczesnej stomatologii czy poprawy estetyki uśmiechu, samopoczucia i pewności siebie. Widzowie obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej mają natomiast okazję do poszerzenia wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

Program eventu:

  • 11.30 „ZDROWY REPERTUAR” zespołu wokalnego Szkoły YAMAHA
  • 12.00 „ZRÓBMY HAŁAS” perkusyjny korowód Przyjaciół zdrowego uśmiechu MULTIMED
  • 13.00 Potyczki kulinarne – Bitwa na przySMAKI
  • 14.30 „SOS dla uszkodzonego zęba” – „SOS dla zdrowia i życia”
  • 15.00 Czytanie z Misiem Rysiem i prezentacje Zerowiaków z ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH oraz występy muzyczne najmłodszych uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA
  • 16.30 Zespoły wokalno-instrumentalne Szkoły Muzycznej YAMAHA
  • 17.00 Literacko-muzyczna ilustracja promująca zdrowy styl życia w wykonaniu uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH.
  • 17.15 Zespoły wokalno-instrumentalne Szkoły Muzycznej YAMAHA

10.00-18.00 kreatywna zabawa

– ścieżka zdrowego uśmiechu MULTIMED z upominkami,

– zachęcający smakiem gumy balonowej test kontrolny płytki nazębnej,

– warsztaty smaku ze zdrową żywnością,

– galeria zdrowych przysmaków – SMAK STORY,

– tworzenie “etui na pasę i szczoteczkę do zębów” oraz “zębowej słomki”,

– malowanie pt.“Misio spod widelca”,

– fotobudka “bez próchnicy”,

– zdrowe czytanki na “misiowym fotelu”,

– zabawy z Ozobotem (godz. 16.00-18.00),

– wystawa zdjęć z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia”,

– MEGA puzzle podłogowe, piramida żywieniowa i gra interaktywna,

Główne punkty obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej:

1. „Indywidualny trening higieny jamy ustnej”

– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. „Zęby od kuchni” – czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech

– warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.

3. ”Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień”

– mega model jamy ustnej (wymiar 170 cm szerokości) umożliwiający prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, podczas trwania eventu niedoskonałości zaprezentowane na modelu (bakterie, resztki pożywienia) będą wyklejane kuleczkami białej bibuły by powstał piękny, śnieżnobiały uśmiech.

– warsztaty plastyczne, własnoręczne tworzenie etui na szczoteczkę i pastę z materiałów dostępnych na stanowisku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej organizowane są przez Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed przy współpracy ze Szkołą Muzyczną Yamaha, Zespołem Szkół Społecznych, Smak Story oraz Galerią Handlową Twierdza.

W ubiegłych latach Patronat honorowy nad imprezą objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Miasta Zamość, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Rotary Club Zamość Ordynacki.

Działania wspierają firmy: G.H. Twierdza, Ormco, Dentsply Sirona, Kol-Dental, Liberdent, American Orthodontics, Liceum Plastyczne, Listerine, Pierre Fabre, Hager Polonia, Shop Dent, Ars Dent, Blend-a-med, Marrodent, 3M

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018