R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara22 listopada 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 27 komentarzy

Zamość: Zmiana warty w SLD

Od lewej: Roman Podświadek, Włodzimierz Czarzasty, Adam Kutyla, Wiesław Nowakowski, Marcin Kulasek; fot. Facebook/Wiesław Nowakowski

Roman Podświadek został nowym szefem Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Zamościu.

Nowy przewodniczący zamojskich struktur Sojuszu jest z zawodu radcą prawnym. Ma 71 lat i jest współwłaścicielem kancelarii prawnej R.Podświadek&Wspólnicy. Przed założeniem kancelarii Roman Podświadek był dyrektorem Przedsiębiorstwa Konserwacji Zabytków (PKZ) w Zamościu. Największe przedsięwzięcia PKZ w tamtym czasie to: rewaloryzacja Starego Miasta w Zamościu, prace konserwatorsko budowlane i konserwatorskie w Rydze, Poczdamie, Moskwie i Petersburgu. Był współinicjatorem pierwszej polsko-niemieckiej umowy o partnerstwie miast Zamość – Schwäbisch Hall. Ponadto był sędzią Sądu Polubownego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej.

Nowy szef zamojskiego SLD schedę obejmuje po trwającym nieco czasu bezkrólewiu. Poprzednim przewodniczącym był bowiem Łukasz Kwiatkowski, który w 2015 roku, po słabym wyniku Magdaleny Ogórek w krajowych wyborach prezydenckich oraz braku porozumienia z ówczesnym liderem partii – Leszkiem Millerem – złożył partyjną legitymację. Aktualnie Kwiatkowski jest przewodniczącym stowarzyszenia “Zamość – nasz wspólny dom”.

Zamojskie SLD ma również nowego sekretarza. Został nim Janusz Kupczyk. Przed nowymi władzami Sojuszu w Hetmańskim Grodzie czas wytężonej pracy.

W tej chwili skupiamy się na przygotowaniu kampanii do wyborów samorządowych. Jest jednak zbyt wcześnie by mówić o kandydacie na prezydenta. Drugim ważnym zadaniem jest wzmocnienie organizacji partyjnej i jej rozwój. Ostatnio przyjęliśmy dziewięciu nowych członków. – powiedział nam Roman Podświadek, nowy szef zamojskiego SLD.

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:18:52 napisał:
  "bezkrólewiu" w kontekście lewaków to trochę śmieszne
  R E K L A M A
 • "Tak jest" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:21:09 napisał:
  Same "leśne dziadki" . Personalnie nic nie mam do tych ludzi ale nie przesadzajmy . Czy faktycznie pan Czarzasty myśli , ze w tym składzie osobowym SLD będzie cokolwiek znaczyło w Zamościu. Z całym szacunkiem ale czy 71 latek ma jeszcze siłę i wystarczający entuzjazm do tego aby podnieść z kolan lokalną organizację . Przykre to ale właśnie pan przewodniczący Czarzasty skazał zamojskie struktury SLD na polityczną śmierć.
 • "emeryt" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:30:39 napisał:
  Co to za cyrk?
 • "por.zUbek" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:39:24 napisał:
  Scheda? a może zachowek lub darowizna? Towarzysze, trzymajcie się stołków dożywotnio to LSD zniknie.. zgodnie z prawami natury! Tylko kto schedę przejmie..? Stawiam na zetesel ;DD mają wprawę.
 • "Roman" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:42:04 napisał:
  Dobiega końca kadencja RM w Zamościu więc powoli możemy podsumowywać pracę radnych w tym SLD. Co przez 3 lata zrobili? Jakie uchwały zostały przez nich złożone przez radnych SLD? Niestety żadne, co więcej zazwyczaj głosują razem z PiSem. Więc z czym do ludzi?
 • "Anonim" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 10:57:04 napisał:
  Nie zapominajmy , że przedstawicielem SLD w RM jest pan Nizioł , który nie dość , że jest wice Przewodniczącym RM to jeszcze pierwszym przybocznym pana Prezydenta. Już nawet ten fakt świadczy , że SLD w Zamościu jest bardzo aktywne i zapewne dlatego znowu poprze pana Nizioła w kolejnych wyborach samorządowych. To się nazywa "strategia twardego betonu"
 • "Radek" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:03:49 napisał:
  do Anonim Chłopie co Ty piep.. Nizioł nie jest przedstawicielem SLD w RM. Startował ze swojego komitetu i jeżeli mnie pamięć nie myli to z Kwiatkowskim założyli stowarzyszenie Zamość nasz wspólny dom. Przedstawicielami SLD są: Nowakoski i Kutyła.
 • "magnar" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:10:38 napisał:
  Jakby nie patrzeć partią Wolność kieruje Janusz Korwin-Mikke, też po 70.
 • "por.zUbek" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:13:51 napisał:
  średnia wieku LSD? w nowym świetle ukazała mi się KARTa SENIORA ..
 • "Anonim" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:15:40 napisał:
  Do @Radek. To chyba ty piep...... . Zarówno Kutyła jak i Nowakowski startowali z KWW Jerzego Nizioła "Zamość nasz wspólny dom" popieranego przez SLD. Dziwne natomiast jest to jak bardzo SLD chce zapomnieć o tym fakcie. Ale my pamiętamy
  R E K L A M A
 • "abc" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:27:56 napisał:
  do Anonim Tak samo PiS popierał Wnuka na urząd Prezydenta jak SLD popierało Nizioła. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku są bezpartyjni.
 • "kashmir" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 11:54:42 napisał:
  Czy radny Nowakowski dalej "naucza"?
 • "Horn" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 12:10:09 napisał:
  Ciekawe jaki będzie stosunek nowego kierownictwa SLD do stowarzyszenia Łukasza Kwiatkowskiego i Diany Sawickiej?
 • "@Horn" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 12:35:57 napisał:
  No jak jaki? Dzadki zepną poślady i rozjadą gówniarzy jak walec.
 • "@Horn" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 12:40:50 napisał:
  Zapomniałem dodać że rozjadą tez PO, PIS i Nowoczesnych uzyskując 110% poparcia.
 • "Horn" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 12:50:17 napisał:
  Taki optymizm przez Ciebie przemawia, że normalnie prawie uwierzyłem :) A na serio jak się nie dogadają to moze sie to skończyć jak w przypadku wyborów krajowych vide sytuacja Zjednoczonej Lewicy i partii Razem, które poszły osobno. Obie są na aucie.
 • "z_boku" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:03:16 napisał:
  Jeszcze jednego ogórka im potrzeba i może znikną że sceny...
 • "observer" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:09:19 napisał:
  zanim zaleje mnie fala hejtu - trzymam kciuki za Pana Romana P. (nie jestem w SLD ani LSD).
 • "staruszek" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 13:50:04 napisał:
  Wesołe jest życie staruszka - komuszka.
 • "Zamościanin" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 14:17:36 napisał:
  PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!!!!!!
  R E K L A M A
 • "Konor" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 14:38:23 napisał:
  Niezły kabaret, średnia wieku 80, kompromitacja totalna... Ciekawe czy młodzi do nich dołączą, pewnie nie bo już się na nich poznali... Swoją drogą niektórzy z nich jako byli wojskowi (Kutyła i Kupczyk) z wypasionymi emeryturami mogą się bawić w SLD no i mają za co chwalić komunę...
 • "ł_obok" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 16:38:20 napisał:
  Precz z komunistami
 • "Nieporozumienie" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 17:34:58 napisał:
  Fanem lewicy nie jestem ale jak mam juz wybierac to z dwójki złego wole SLD niż Razem.
 • "Porozumienie" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 17:56:47 napisał:
  Ja zdecydowanie wolę partię Razem niż komuchów. Uśmiechnięte miny to będą Panowie mieć po wyborach samorządowych gdzie SLD w Zamościu zdobędzie 0 mandatów.
 • "Nie zaklinaj" dnia 22 listopada 2017 o godzinie 19:42:09 napisał:
  Razem to komuchy
 • "iwona" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 7:28:30 napisał:
  Jeżeli SLD ma duzo większe szsnse na mandaty w radzie niz stowarzyszenie. Jezeli wspólna opozycja sie zjednoczy tomają szanse pokonac pisiorow
 • "do czlonkow SLD" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 7:32:27 napisał:
  Wiecie dlaczego takie komentarze na tym portslu? Boją się was i szczekaja. Spokojnie nie ugyza bo maja male zabki ;) pozdrawiamy pisiorki

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny