R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany3 grudnia 2017

Zamość: Zmarł Waldemar Zakrzewski

Waldemar Zakrzewski; fot. Izabela Winiewicz

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Zmarł Waldemar Zakrzewski.  Reżyser, pedagog, animator kultury.

Waldemar Zakrzewski pochodził z Pabianic. Był absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej im. L. Schillera w Łodzi. Życie zawodowe rozpoczął w Łodzi i Pabianicach. Do Zamościa przeprowadził się w 1961 roku. Przez ponad  50 lat pracował w zamojskiej oświacie i kulturze.

Był nauczycielem w Liceum Ekonomicznym (1961 – 1977), od 1974 wicedyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przez rok (1966 – 1967) kierował Powiatowym Domem Kultury, a w latach 1977 – 1984 był dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury. W 1985 roku został dyrektorem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, pracował na tym stanowisku do 1994 roku.

Wkrótce po przyjeździe do Zamościa Waldemar Zakrzewski założył Młodzieżowy Teatr Aktualności, który później zmienił nazwę na Teatr Młodych. Prowadził Teatr od 1962 do 2013 roku. Był reżyserem, scenarzystą, wychowawcą ponad 2000 uczestników Teatru Młodych. Waldemar Zakrzewski przez młodych nazywany  był Szefem. Pracował nad różnorodnymi formami teatralnymi; reżyserował klasykę, zajmował się pantomimą, przygotowywał wielkie widowiska plenerowe, między innymi na Polach Grunwaldu, czy na budowie centrum Zdrowia Dziecka. Teatr Młodych występował w Niemczech i Belgii. Waldemar Zakrzewski był inicjatorem i organizatorem przez 15 lat Międzynarodowych Spotkań Młodego Teatru, w których uczestniczyły zespoły z Niemiec, Belgii i Austrii.

Współpracował ze spółdzielczością mieszkaniową w Zamościu, a szczególnie Spółdzielnią Mieszkaniową im. W. Łukasińskiego, która użyczyła swoich pomieszczeń i pomagała Teatrowi Młodych w jego działalności wychowawczej.

Waldemar Zakrzewski był też harcerzem, w ZHP działał w Komendzie Hufca, Radzie Chorągwi i Komendzie Chorągwi.

Otrzymał wiele nagród za działalność artystyczną i  pracę pedagogiczną. Został odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi ZHP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem im. Jordana, Medalem „Za zasługi dla województwa zamojskiego”.

 

Waldemar Zakrzewski zostanie pochowany w Pabianicach. Uroczystości pożegnalne w Zamościu odbędą się w poniedziałek 4 grudnia 2017r. o 14.00 w Zamojskim Domu Kultury.

 

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Lucjan" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 10:23:11 napisał:
  Dla przyzwoitości i dla szacunku dla zmarłego, ważną informacją była by informacja o przeżytych latach, a tu nic, zero w tym temacie, tak się nie robi. ŚP Pan Waldemar Zakrzewski, to wybitna postać w historii Zamościa...
  9
  3
 • R E K L A M A
 • "observer" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 15:45:40 napisał:
  odchodzą wspaniali ludzie. Signum temporis - w ostatnich latach o Nim zapomniano. Żegnaj Waldku.
  7
  2
 • "observer" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 15:54:53 napisał:
  I jeszcze jedno z mojej strony - to Jemu należałoby się miejsce w tzw. galerii sław na ul. Grodzkiej.
  8
  6
 • "MDK" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 16:26:31 napisał:
  Zostałam zatrudniona przez p.Zakrzewskiego w MDK na przełomie lat 70/80 w roli nauczyciela dzieci i młodzieży(nieistotne w tej chwili o jakiej specjalności). Pan Zakrzewski był dobrym dyrektorem, wymagającym i jednocześnie szanującym swoich pracowników.Pamiętam jego twórczą działalność z Młodzieżowym Teatrem Aktualności i wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych pod jego kierunkiem. Ale w tej chwili akurat myślami jestem przy jego mamie, ś.p. Cecylii Zakrzewskiej(ur. 05.07.1898, zm.03.05.1985), której opuszczony, zapomniany grób znajduje się na cmentarzu Komunalnym(zob. grobonet zamość). Pani Zakrzewska, już wtedy w podeszłym wieku dzwoniła czasem do MDK i gdy ktoś w sekretariacie odebrał telefon pytała: "jest tam gdzieś mój Waldek, bo nie wiem gdzie on jest". No i wtedy szukało się Waldka i informowało -panie dyrektorze, dzwoni mama...Waldek odwiedzał czasem grób p. Cecylii, ale coraz rzadziej-podobno mieszkał w okolicach Bondyrza. No, cóż, teraz pani Zakrzewska już nie musi dzwonić i pytać-jest tam gdzieś mój Waldek? Bo teraz już wie.
  4
  0
 • "kibic" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:18:39 napisał:
  Był złym, zepsutym człowiekiem, którego występki były skrzętnie tuszowane, chociaż wszyscy wszystko wiedzieli. Nigdy nie powinien pracować z młodzieżą. Niech sobie spokojnie odpoczywa, ale nie przesadzajmy z gloryfikacją. Umieszczenie tej postaci w alei sław byłoby nieporozumieniem. A jeśli już, to czego odcisk miałby się znaleźć, bo chyba nie butów?
  18
  4
 • "observer" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 6:19:40 napisał:
  do kibica - jesteś po prostu żałosnym miałkim dupkiem.
  6
  17
 • "kibic" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:45:02 napisał:
  Nie potrzeba w tej sytuacji złych uczynków wspominać, ale i chwały oddawać nie wypada. Niech w ciszy i spokoju odejdzie w niepamięć. Przyznać jednak muszę, że dobór słów observera jest interesujący w ujęciu psychologicznym. Warto zakończyć dyskusję i ani źle, ani dobrze więcej nie wspominać.
  15
  3
 • "niedoszły członek MTA" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:48:50 napisał:
  Aleja Sław? Ponury żart. @ observer !?! - wyzwiska, a gdzie merytoryczna dyskusja? Zrzucasz kłamstwo "kibicowi"? Połowa wpisów pod tekstem jest Twoja- zmarł przyjaciel , znajomy? O zmarłych w polskiej kulturze zazwyczaj nie mówi się źle, lub milczy. No to starym zwyczajem mta, trzymając się za rączki.. pomilczmy.
  15
  2
 • "niedoszły członek MTA" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:53:04 napisał:
  tiaaa...Szczególnie użycie sformułowania "mały dupek"- Freud miałby się nad czym zastanawiać.
  5
  1
 • "zamościak" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 11:45:45 napisał:
  szkoda człowieka, ale zgadzam się z "kibicem"
  6
  2
 • R E K L A M A
 • "Jolka" dnia 5 grudnia 2017 o godzinie 9:31:36 napisał:
  Odeszła wybitna i bardzo zasłużona dla Zamościa postać. Cześć Jego pamięci!
  2
  5


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Zygi 30 minut temu
Wnuk juz wystarczy! dalej bedzie toczyl ...
an
Niestety Azoty mają tą dobrą sytuacj...
TORRES20400
Ja to już mam "gęsią szyjkę". Jak Pe...
jaa
Miły akcent w okresie adwentu symbolizu...
Lucyna
czy to prawda że nie zaproszono zeszło...
Eryk
gratulacje dla Pani Bogusi Sawy! Wielka,...
Thomas
Ci kandydaci nie mają najmniejszych sza...
brudny Harry
Jeśli ktoś jak STYX nie cierpi PiS-u, ...
Leonard Marczuk - to jest pomyłka delik...
z niesmakiem
Gratulacje za wyróżnienie animatora ro...
ad111
Duszenie kultury we własnym sosie i to ...
water
Thomas- żart to jest ?...
Kundel
Po co roztocze relacjonuje zamknięta im...
Thomas
Kornelia Wróblewska byłaby dobrym kand...
STYX
ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBEL...
brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017