Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja8 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: ZKO z troską o zdrowie najmłodszych i jakość powietrza

dokumenty, fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Rafał Zwolak poinformował o powołaniu klubu radnych „Zamojska Koalicja Obywatelska”, w którego skład wchodzi 6 radnych: Agnieszka Klimczuk, Janusz Kupczyk, Ireneusz Godzisz, Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak.

Na ręce Prezydenta Miasta Zamościa klub radnych „Zamojska Koalicja Obywatelska” w związku z zanieczyszczeniem powietrza i troską o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta, złożył wniosek dotyczący montażu oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach miejskich.

Wniosek o montaż oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach w Zamościu Klub Radnych Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszego miasta zwracamy się z wnioskiem o zakup i umieszczenie w każdym zamojskim publicznym przedszkolu i żłobku oczyszczaczy powietrza – w ramach działań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem smogu. Oczyszczacz wyłapuje nie tylko zanieczyszczenia, ale również wirusy i bakterie. Pomoc w utrzymaniu zdrowia w fazie rozwojowej dzieci jest niezmiernie ważna, dlatego apelujemy o taką ochronę dzieci przynajmniej na poziomie żłobków i przedszkoli. Wszystkie zaburzenia rozwojowe, które się pojawiają w wyniku działania zanieczyszczeń w wieku rozwojowym, nie są do odrobienia w późniejszym wieku. Montaż oczyszczaczy powietrza w żłobkach i przedszkolach jest uzasadniony, jako że jakość powietrza w Zamościu w sezonie grzewczym ze względu na niską emisję oraz położenie Miasta w Padole Zamojskim nie jest najlepsza. Mając na względzie dobro tych najmniejszych, najsłabszych bardzo prosimy o uwzględnienie powyższego wniosku przez Pana Prezydenta, oraz poparcie go przez całą Radę Miasta Zamość.

Rafał Zwolak został wybrany przez radnych przewodniczącym klubu. – Jesteśmy do dyspozycji dla mieszkańców Zamościa. Numery kontaktowe i adresy mailowe do wszystkich członków klubu dostępne dla mieszkańców miasta są na BIP-ie. – zachęca do kontaktu przewodniczący.

Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.) radni mogą tworzyć kluby radnych, które działają na zasadach określonych w statucie gminy. Od obecnej kadencji ma zastosowanie przepis przewidujący, że klub radnych tworzy co najmniej 3 radnych (art. 23 ust. 3 u.s.g.). Zgodnie z wyjaśnieniami zawartymi w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 12 maja 2017 r. (sygn. II OSK 2216/15, LEX nr 2321536) kluby radnych powinny być instrumentami pomagającymi radnemu kierować się dobrem wspólnoty samorządowej.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ku" dnia 8 lutego 2019 o godzinie 15:09:38 napisał:
  Bardzo dobry pomysł, coraz wiecej kominów i dymu
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 9 lutego 2019 o godzinie 5:56:29 napisał:
  Wystarczyło nie dawać sobie 75% podwyżki i byłoby na urządzenia dla dzieci a tak komu chcecie zabrać? Budżet nie jest z gumy.
 • "observer" dnia 9 lutego 2019 o godzinie 7:20:36 napisał:
  za nieuzasadnione podwyżki diet kupcie sprzęt
 • "." dnia 9 lutego 2019 o godzinie 21:02:22 napisał:
  Co to są te oczyszczacze powietrze? To jakieś filtry zewnętrzne czy wewnętrzne? Co to jest?
  • "albert" dnia 10 lutego 2019 o godzinie 13:40:23 napisał:
   oszyszczacze powinni zamontowac w żłobkach, zwlaszcza tam gdzie zmieniają pieluszki ale w przedszkolach juz chyba tak dzieci nie śmierdzą i nie noszą pieluszek
 • "." dnia 9 lutego 2019 o godzinie 21:27:23 napisał:
  Proponowałbym aby Radni sfinansowali zakup tych urządzeń w 100 % z własnych diet. Tak jak napisali poprzednicy podwyżka, diet była niczym nieuzasadniona. na czynniki pierwsze rozłożył je jeden z mieszkańców - nic dodać nic ująć - materiał można zobaczyć na konkurencyjnym portalu. Uważam, że powinna pójść inicjatywa obywatelska nakazująca radnym obniżki diet.
 • "ernest" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 15:00:52 napisał:
  ZKO z troską o zdrowie najmłodszych i jakość powietrza, a w gronie zatroskanych Pan Godzisz ! Czy to aby nie ta sama osoba tak głośno lobbująca za spalarnią śmieci w Zamościu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018