Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja8 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: ZKO z troską o zdrowie najmłodszych i jakość powietrza

dokumenty, fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Rafał Zwolak poinformował o powołaniu klubu radnych „Zamojska Koalicja Obywatelska”, w którego skład wchodzi 6 radnych: Agnieszka Klimczuk, Janusz Kupczyk, Ireneusz Godzisz, Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak.

Na ręce Prezydenta Miasta Zamościa klub radnych „Zamojska Koalicja Obywatelska” w związku z zanieczyszczeniem powietrza i troską o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta, złożył wniosek dotyczący montażu oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach miejskich.

Wniosek o montaż oczyszczaczy powietrza w publicznych żłobkach i przedszkolach w Zamościu Klub Radnych Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszego miasta zwracamy się z wnioskiem o zakup i umieszczenie w każdym zamojskim publicznym przedszkolu i żłobku oczyszczaczy powietrza – w ramach działań związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem smogu. Oczyszczacz wyłapuje nie tylko zanieczyszczenia, ale również wirusy i bakterie. Pomoc w utrzymaniu zdrowia w fazie rozwojowej dzieci jest niezmiernie ważna, dlatego apelujemy o taką ochronę dzieci przynajmniej na poziomie żłobków i przedszkoli. Wszystkie zaburzenia rozwojowe, które się pojawiają w wyniku działania zanieczyszczeń w wieku rozwojowym, nie są do odrobienia w późniejszym wieku. Montaż oczyszczaczy powietrza w żłobkach i przedszkolach jest uzasadniony, jako że jakość powietrza w Zamościu w sezonie grzewczym ze względu na niską emisję oraz położenie Miasta w Padole Zamojskim nie jest najlepsza. Mając na względzie dobro tych najmniejszych, najsłabszych bardzo prosimy o uwzględnienie powyższego wniosku przez Pana Prezydenta, oraz poparcie go przez całą Radę Miasta Zamość.

Rafał Zwolak został wybrany przez radnych przewodniczącym klubu. – Jesteśmy do dyspozycji dla mieszkańców Zamościa. Numery kontaktowe i adresy mailowe do wszystkich członków klubu dostępne dla mieszkańców miasta są na BIP-ie. – zachęca do kontaktu przewodniczący.

Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.) radni mogą tworzyć kluby radnych, które działają na zasadach określonych w statucie gminy. Od obecnej kadencji ma zastosowanie przepis przewidujący, że klub radnych tworzy co najmniej 3 radnych (art. 23 ust. 3 u.s.g.). Zgodnie z wyjaśnieniami zawartymi w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 12 maja 2017 r. (sygn. II OSK 2216/15, LEX nr 2321536) kluby radnych powinny być instrumentami pomagającymi radnemu kierować się dobrem wspólnoty samorządowej.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ku" dnia 8 lutego 2019 o godzinie 15:09:38 napisał:
  Bardzo dobry pomysł, coraz wiecej kominów i dymu
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 9 lutego 2019 o godzinie 5:56:29 napisał:
  Wystarczyło nie dawać sobie 75% podwyżki i byłoby na urządzenia dla dzieci a tak komu chcecie zabrać? Budżet nie jest z gumy.
 • "observer" dnia 9 lutego 2019 o godzinie 7:20:36 napisał:
  za nieuzasadnione podwyżki diet kupcie sprzęt
 • "." dnia 9 lutego 2019 o godzinie 21:02:22 napisał:
  Co to są te oczyszczacze powietrze? To jakieś filtry zewnętrzne czy wewnętrzne? Co to jest?
  • "albert" dnia 10 lutego 2019 o godzinie 13:40:23 napisał:
   oszyszczacze powinni zamontowac w żłobkach, zwlaszcza tam gdzie zmieniają pieluszki ale w przedszkolach juz chyba tak dzieci nie śmierdzą i nie noszą pieluszek
 • "." dnia 9 lutego 2019 o godzinie 21:27:23 napisał:
  Proponowałbym aby Radni sfinansowali zakup tych urządzeń w 100 % z własnych diet. Tak jak napisali poprzednicy podwyżka, diet była niczym nieuzasadniona. na czynniki pierwsze rozłożył je jeden z mieszkańców - nic dodać nic ująć - materiał można zobaczyć na konkurencyjnym portalu. Uważam, że powinna pójść inicjatywa obywatelska nakazująca radnym obniżki diet.
 • "ernest" dnia 11 lutego 2019 o godzinie 15:00:52 napisał:
  ZKO z troską o zdrowie najmłodszych i jakość powietrza, a w gronie zatroskanych Pan Godzisz ! Czy to aby nie ta sama osoba tak głośno lobbująca za spalarnią śmieci w Zamościu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018