Flesz | Zamośćtekst nadesłany16 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zimowa pomoc osobom narażonym na wychłodzenie

R E K L A M A    B O A R D

Zima to piękna pora roku, jednak dla niektórych trudna do przetrwania i niebezpieczna. Wśród nas są osoby bez dachu nad głową, które aby przetrwać zimową porę, potrzebują naszej pomocy. Policjanci podczas codziennych służb sprawdzają pustostany, piwnice bloków, altany ogródków działkowych, miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Pamiętajmy jednak, że każdy może pomóc. Wystarczy jeden telefon lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby uratować czyjeś życie.

Kiedy panują na zewnątrz niskie temperatury, policjanci z zamojskiej komendy każdego dnia podejmują działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Dzielnicowi zaglądają do pustostanów, odwiedzają ogródki działkowe, kontrolują klatki schodowe i piwnice, parki i skwery, miejsca rzadko uczęszczane. Sprawdzają również miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przeciwdziałając tragicznym zdarzeniom, jakim są śmiertelne wychłodzenia, starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Policjanci monitorują sytuację tych osób i oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując osoby narażone na wychłodzenie proponują przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Policjanci współpracują w tym zakresie z innymi służbami oraz ośrodkami pomocy społecznej. Również mieszkańcy naszego powiatu nie są obojętni na losy osób potrzebujących pomocy, które z uwagi na niskie temperatury z różnych przyczyn znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Bardzo szybko reagują powiadamiając dyżurnego zamojskiej komendy o osobach nietrzeźwych siedzących na ławce, przewracających się na chodniku czy ulicy, nie mogących iść o własnych siłach. Każdą taką informację policjanci natychmiast sprawdzają i podejmują odpowiednie działania.

Jedynie wspólne działania policjantów, służb, instytucji oraz mieszkańców będą skuteczne i pomogą dotrzeć do osób, które aby przetrwać zimową porę potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Pamiętajmy o osobach starszych, samotnych, chorych, które nie są w stanie o własnych siłach wykonać podstawowych codziennych czynności. Zapukajmy do nich pytając, czy dobrze się czują, czy w mieszkaniu jest ciepło, czy mają za co kupić opał i czy jest ktoś kto pomaga im chociażby napalić w piecu.

Reagujmy również na człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie. Takie informacje można także przekazać policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podając miejsce pobytu osób zagrożonych wychłodzeniem. – przypomina asp. Dorota Krukowska – Bubiło, Oficer prasowy KMP w Zamościu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018