R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara28 listopada 2017 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 74 komentarze

Zamość: Zarzuty dla prezydenta Andrzeja Wnuka

Andrzej Wnuk. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim przedstawiła prezydentowi Zamościa, Andrzejowi Wnukowi dwa zarzuty.

Sprawa dotyczy tzw. antypodsłuchu, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Sprawę od niedawna prowadzi Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim.

– Pierwszy zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień poprzez poświadczenie nieprawdy. Chodzi o urządzenie do wykrywania podsłuchów, zakupione przez magistrat. Faktury jakie otrzymał prezydent jest ono pisane jako urządzenie do mierzenia głośności w związku z mającą się odbyć w 2014 r. zabawą sylwestrową. Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia mienia powierzonego. Chodzi o to, że prezydent po zakupie urządzenia przywłaszczył je sobie i od grudnia 2014 r. do czerwca 2016 roku trzymał u siebie w gabinecie, nikomu go nie wydawał. Gdy okazał już radnym urządzenie, okazało się, że jest to już inny aparat, służący do pomiarów dźwięku. Urządzenie do wykrywania podsłuchów warte jest ok. 1800 złotych, zaś do pomiaru dźwięków kilkaset złotych. – mówił nam Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Oba czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Andrzej W. nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień.

AKTUALIZACJA (28.11.2017r. godz. 11.50):

Oświadczenie prezydenta Andrzeja Wnuka:

Wczoraj, tj. 27 listopada 2017 r. prokuratura przedstawiła mi dwa zarzuty – poświadczenia nieprawdy w dwóch fakturach oraz przywłaszczenia mienia. Wstrzymałem się ze złożeniem wyjaśnień do czasu pisemnego uzasadnienia zarzutów, na które nadal czekam. Podkreślam, że jestem niewinny, co w mojej ocenie znajduje odzwierciedlenie w zebranym materiale dowodowym, w żadnej mierze nie wskazującym na mnie jako na sprawcę wymienionych czynów. Dlatego ze spokojem czekam na orzeczenie prokuratury lub niezawisłego sądu. W nawiązaniu do wypowiedzi rzecznika prokuratury oraz doniesień medialnych oświadczam, iż nie musicie Państwo posługiwać się moimi inicjałami, czy zakrywać mi czarnym paskiem oczu, bo jako osoba publiczna liczę się z takimi działaniami opozycji i prokuratury.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Obserwator" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 11:32:10 napisał:
  No i mamy kampanię wyborczą pełną gębą :) Szukanie czegokolwiek byle by zniszczyć drugiego nawet najmniejszej pierdoły
  R E K L A M A
 • "Paweł" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 11:36:50 napisał:
  E tam, gdyby ośmiorniczki żarł to by się było czego czepiać, a tak, zwykłe a'la pisowskie poświadczenie nieprawdy. Też mi njus...
 • "abc" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 11:37:09 napisał:
  Powtórka z historii, w poprzedniej kampanii CBA atakowało Zamoyskiego i Nizioła.
 • "josef" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 11:39:02 napisał:
  Jak należy tę sprawę traktować bomba czy kapiszon? nie mam zdania, nie znam się na tym.Proszę o merytoryczną opinię.
 • "cleeo32" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 11:51:50 napisał:
  To żaden wyskok w celu zniszczenia przed kampanią. Sprawa ciągnie się od 2014 roku - dziś mamy 2017. Tak więc "obrońcy" sprawdźcie najpierw, a potem do ataku.
 • "Bart" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 12:01:30 napisał:
  1. Nie "dla" tylko "wobec". To nie Podlasie. Przy całym szacunku dla Podlasia. 2. Pan Rafał kiepsko rozpoczyna kampanię... PAW realizuje obietnice i merytorycznie góruje nad konkurencją. Dlatego trzeba się czepiać takich kwestii jak zakup tego typu urządzeń.
 • "luźny stolec" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 12:28:19 napisał:
  Grubo
 • "observer" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 13:01:16 napisał:
  chciałem komentować, ale ręce opadają - ŻENADA. Ale się go boicie
 • "zamościak" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 13:52:04 napisał:
  mianowicie kogo się boimy ? nie ma co komentować, dla mnie to bzdura i szukanie dziury w całym, prokuratura to niech się weźmie za inne przekręty, "lepsza kasa poszła w p...u"
 • "o..." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 14:17:34 napisał:
  Panie Bart ta zabawke to gostek kupił nie jak realizuje swoje obietnice tylko jak objął urząd a co do wyborczych obietnic to dostał pan ławeczki, śmietniczki i kredyty do spłacenia za kilka uliczek
  R E K L A M A
 • "Miś" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 14:37:36 napisał:
  o, nie kłam. Żadnych kredytów Wnuk jeszcze nie wziął, spłacił 10 mln po Zamoyskim. A w tym czasie zrobił szereg inwestycji, dwa mosty, dwa ronda, halę sportową, trzy boiska i chyba z 48 inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego na osiedlach. Kłamczuch.
 • "fircyk w zalotach" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 14:38:18 napisał:
  Komin niech przytuli na klatę tyle z niego korzyści.
 • "Bart" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:05:11 napisał:
  Do "o...". Nie kredyt tylko obligacje, a to bardzo duża różnica. Tak się składa, że w mojej poprzedniej pracy byłem odpowiedzialny m.in. za emisję ponad 48 mln zł dla kilkunastu JST w Polsce. To bardzo dobre rozwiązanie dla JST w takiej sytuacji jak Zamość, czyli spełniających wymogi art 243 ustawy o finansach publicznych (polecam poczytać artykuły Mariusza Gołaszewskiego na ten temat) z dużym zapasem a mimo wszystko inwestujące i spłacające dług. A słusznie prawie "Miś". Inwestycje widać gołym okiem. Czekamy na więcej.
 • "Miś" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:11:11 napisał:
  A tak swoją drogą... pamiętam ten hejt, jak prezydent Wnuk usiłował zlikwidować targowisko w Mokrem i wystąpił o teren lotniska do wojewody. W TZ pisali wtedy, że Wnukowi zamarzyło się lotnisko. Po lini partyjnej lotnisko dostał wójt, który miał tam zrobić pas startowy. Mijają trzy lata, obiecanego pasa nie ma, a w projekcie budżetu na przyszły rok próżno szukać takiego wydatku. Czyżby nie było lotniska? To co, miasto w końcu dostanie teren i zlikwiduje ten bajzel? http://ugzamosc.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//0projekt_budzetu_na_2018b.pdf
 • "hmm" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:12:56 napisał:
  generalnie trzeba by wiedziec kto ów przyrzad faktycznie zamowil, moze nie zamawial go prezydent tylko ktos inny a przezydent W.W. tylko podpisal fakture nie patrzac ani nie porownujac opisu ze sprzetem jaki faktycznie pozyskano, zatem to moze byc zwykle niedopatrzenie lub zaniedbanie mniejszej wagi a jesli juz karac kogos to tego kto kupil ten sprzet i nieprawidlowo opisal fakture (celowo lub nie, to tez juz sledztwo powinno wykazac i w jakim celu zle opisano towar na fakturze)
 • "o..." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:19:38 napisał:
  i miś i bart wg was to poprzednik nie zrobił nic i nic nie widać w zamosciu. Powiem tak znowu Zamosc jest sławny
 • "Miś" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:20:46 napisał:
  Z tego co pamiętam opis faktury na tym portalu, to zamówienie było telefoniczne, zaś prezydent podpisał się razem ze skarbnikiem w miejscu Zatwierdzono do wypłaty. Generalnie sprawa śmierdzi na kilometr. Wnuk pokłócił się z PiS, tydzień temu wyszło na jaw, że popiera go Gowin i trzy lata po zdarzeniu, po półrocznym śledztwie taki... bąk.
 • "Bart" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:22:14 napisał:
  Ja się nie wypowiadałem na temat poprzednika. Odniosłem się jedynie do kwestii kredyt vs obligacje oraz tego, że widać realizację wyborczych obietnic. Realizacja obietnic Pana Marcina to zrewitalizowana Starówka i SSE - i chwała mu za to a szczególnie Tomkowi Kossowskiemu.
 • "Klaudia" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:54:36 napisał:
  Oczywiście, że Andrzejek niewinny. Opozycja i prokuratura się na nim uwzięła, tacy ludzie niedobrzy. A Andrzejek to taki przykładny mąż i dobry tatuś dla wszystkich swoich dzieci.
 • "ach" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:57:26 napisał:
  Na kilometr śmierdzi zemstą PiS-u.Zarzuty śmieszne.
  R E K L A M A
 • "tru" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 15:58:27 napisał:
  W jakim kraju żyjemy toż to żywa komuna
 • "p" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 16:01:09 napisał:
  PiS dostrzegł,że w wyborach nie ugryzą Wnuka.No i bach ... ale kto mieczem wojuje.....
 • "O..." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 16:16:50 napisał:
  I jest jest na lewo i na prawo a gdzie meritum sprawy ?
 • "cd" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 16:52:21 napisał:
  Prezydent popełnił błąd zadając się z pisem.Pis jest mściwy i nigdy nie zapomina,zwalcza wszystkich,którzy próbują być niezależni.To partia żyjąca z szukania na innych haków.
 • "Horn" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 16:57:59 napisał:
  Sprawa bardzo mocno szarpnie wizerunek prezydenta. Cały ten sztab doradców chyba już pracuje jak odrobić te straty. Odnoszę wrażenie, że teraz prezydent będzie otwierał każdy jarmark, ogród zimowy, wigilię, sylwestra itd. Życzenia będą chyba we wszystkich mediach, gazetach, portalach, telewizjach. Kto wie może i orędzie świąteczne i noworoczne. Zupełnie jak premier lub prezydent. Inaczej bardzo mocno straci na rzecz opozycji, która sprawę antypodsłuchu będzie wykorzystywać jak często to możliwe.
 • "ak" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 17:08:06 napisał:
  To że PiS-owski prezydent kupił jakieś "antypodsłuchy" pisało się już na początku kadencji i był to "fakt medialny". Po trzech latach "apolityczna" prokuratura przedstawia zarzuty prezydentowi-renegatowi. Panie Pośle Pan wie coś o tym?
 • "observer" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 17:30:59 napisał:
  1800 zł + ew. odsetki. robimy zbiórkę? w razie czego przekażemy do Torunia.
 • "Tylko się towarzyszu nie zapluj" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 18:07:19 napisał:
  Ciekawe, że ta ,,zemsta PiSu'' nazywa się Zwolak rafał i należy do Nowoczesnej. No i ma doradców a właściwie doradczynię
 • "Pikuś" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 18:19:33 napisał:
  a taki był mądry i amerykański ;) Za co miał się zemścić, podobno Zwolak lubi prezydenta, chciał z nim rozmawiać ale ten go obrażał więc ffekty widać
 • "uczciwy" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 18:28:40 napisał:
  I bardzo dobrze, że prokuratura wyjaśnia sprawę. Jak uczciwy to sam Wnuk powinien chcieć aby wyjaśnili do końca. Jak skłamał i przywłaszczył to przykładnie ukarać i won z Ratusza. Nieważne czy 1800 czy 18 milionów, jak krętacz to nie może być prezydentem. I za 500 zeta można do pierdla trafić. A swoją drogą to świecą się światła, pewnie obrońcy posty wypisują wszędzie.
  R E K L A M A
 • "o..." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 18:36:26 napisał:
  nie wolno hańbić najwyższego społecznego zaufania a takie zaufanie wnuk dostał od zamościa. nie wolno poniewierać uczciwych ludzi. z danego słowa wywiązywać sie CZY PAW TO ZROBIŁ ?
 • "as" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 19:23:18 napisał:
  Prezydent Wnuk jest pierwszą ofiarą doktryny, że rewolucja zjada własne dzieci. Najpierw dostał poparcie od PiSu w wyborach na prezydenta miasta a teraz na polityczne zamówienie jest grilowany i próbują go przy pomocy prawa unieszkodliwić aby nie mógł wystartować kolejny raz na prezydenta. Chyba zrozumieli, że jest mocny i zrobią wszystko aby go utrącić . Tak działa dobra zmiana. ale to dopiero początek. Pamiętaj Rodaku po Ciebie też przyjdą!!!!!!!!!!!
 • "olo" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 19:25:13 napisał:
  O joj joj! Chciał chłopak z mafii wystąpić. Famiglia non perdona.
 • "ad111" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 19:52:41 napisał:
  "Krętacz i kombinator", ale swój więc piewcy nie odchodzą od klawiatury i plują na oponentów. A w prokuraturze po reformie przecież nic niewinnemu nie grozi, a winny powinien być oskarżony. Po co więc ten jazgot w obronie PAW...? :)
 • "POdPIS" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 20:17:05 napisał:
  ale przestępstwo - na miarę grodu zamojskiego
 • "hmm" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 20:50:03 napisał:
  Radny Rafał Zwolak dopiął swego Z tego co wiem to on złożył zawiadomienie do prokuratury.
 • "Piotr" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 21:34:39 napisał:
  Jestem pełen podziwu dla portalu, który podał pełne dane Pana Prezydenta. "Ulubieńcy" czytaj "TZ" obecnego włodarza określają go już mianem Andrzeja W. i zakrywają oczy czarnym paskiem.
 • "POdPIS" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 21:37:53 napisał:
  Prokuratura jest nie (zawisła) ..... trochę :-)))))))))))))))))) BTW współczuje prokuratorom :-)
 • "roadrunner" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:33:01 napisał:
  Skarżypyta po raz kolejny pokazał potęgę swojego intelektu. Złożył doniesienie w elektryzującej włosy aferze, której charakter dowodzi i potwierdza, iż linia horyzontu jego myśli ma długość smyczy na której jest wyprowadzany. Trzy lata wyszukiwania osiołów, potyczek matematycznych i językowych (głównie z samym sobą) zaprocentowało konkluzją tysiąclecia: Wyborco liberalny, .nowoczesność jest pokrętna, tańczy w chocholim tańcu z PiS, nie potrafi rozliczyć kampanii wyborczej, a jej przedstawiciele są równie ociemniali w centrali, jak i na prowincji. Zarzut przywłaszczenia, polegający na przechowywaniu w miejscu pracy majątku instytucji do której ów należy, to majstersztyk prawny, który przejdzie do historii polskiego prawa jako precedens głupoty. Brawo, jeszcze raz brawo, w Zamościu liberalizm mylony jest z kretynizmem, co zapewne szczerze ucieszy przewodniczącą Lubnauer, gdy otrzyma sprawozdanie z podległego jej regionu....
 • "Prostak powiatowy" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 22:46:51 napisał:
  Ależ to trzeba być prostakiem żeby urzędującemu prezydentowi przykleić czarny pasek. Już tak nisko upadłoście?
  R E K L A M A
 • "o..." dnia 28 listopada 2017 o godzinie 23:01:58 napisał:
  Już naród zamojski zapomniał co wyprawiane było np. z prezesami ZGL a teraz bronicie?
 • "chomęciska wielkie" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 23:21:20 napisał:
  Portale które zdjęły pasek ze zdjęcia za jakiś czas moga mieć problemy. Były sprostowania i były tłumaczenia. Tylko TZ posąpił jak widać właściwie. Sprawdzjcie wykładnię prawną i nie sugerujcie sie oświadczeniami. Aby nie było potem biadolenia w śadach
 • "agcu" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 23:29:04 napisał:
  Zgodnie z art. 13 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. z 1984 r. nr 5 poz. 24 z późn. zm., dalej „ustawa”): nie wolno publikować w prasie danych osobowych i wizerunku osób, przeciwko którym toczy się postępowanie przygotowawcze lub sądowe, jak również danych osobowych i wizerunków świadków, pokrzywdzonych i poszkodowanych, chyba że osoby te wyrażą na to zgodę. To tyle w temacie, domorosły prawniku z Chomęcisk Małych. Czy wg Ciebie naprawdę TZ postąpił właściwie pisząc "prezydent Zamościa Andrzej W."? A to ilu prezydentów jest w mieście? Nie wiadomo o kogo chodzi? W mojej ocenie, to właśnie takie pisanie inicjałów i nakładanie paska na oczy jest naruszeniem dobrego imienia podejrzanego, skoro odbywa się to wbrew jego intencji jest on jedyną osobą piastującą taki urząd w mieście.
 • "agcu" dnia 28 listopada 2017 o godzinie 23:37:07 napisał:
  Brawo dla wszystkich mediów które uszanowały wolę prezydenta i nie nakładają mu czarnego paska na oczy.
 • "Thomas" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 0:02:12 napisał:
  Prezydent jest rzeczywiście niewinny. To nie są mocne zarzuty. To jest zwykła obstrukcja. Pierwszy jest nieco trudniejszy do obalenia. Drugi zarzut cyt. "Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia mienia powierzonego. Chodzi o to, że prezydent po zakupie urządzenia przywłaszczył je sobie i od grudnia 2014 r. do czerwca 2016 roku trzymał u siebie w gabinecie, nikomu go nie wydawał" - to urządzenie fizycznie było cały czas w urzędzie i nie ma mowy o jakimkolwiek przywłaszczeniu, gdyby było wzięte do domu to co innego - tak więc nie zachodzi żadna merytoryczna przesłanka tzw. przywłaszczenia. Jeżeli siła pierwszego zarzutu jest tak mocna jak drugiego - to znaczy, że sprawy nie ma. Nie wiadomo jaka będzie siła argumentów prezydenta.
 • "JOW" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 0:08:15 napisał:
  Przewitrzy się mocno w tych wyborach o ile PiS nie wprowadzi swoich zmian i ograniczy swobodę wyboru.
 • "Humor dnia" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 8:34:55 napisał:
  - Jak wykryć podsłuchy w zamojskim ratuszu "metodą na wnuczka" ? - Należy zakupić na sylwestra urządzenie do mierzenia poziomu hałasu: PROTECT: 1206i. Dobre !
 • "brudny Hary" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 8:41:00 napisał:
  Opozycja wiedziała, że nie da rady Wnukowi w czystej walce wyborczej, bo za dużo dobrych inwestycji dla miasta zrobił. Postanowili więc szukać haków, metodą na świnię.
 • "cer" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 9:15:31 napisał:
  Czy jest coś wiadomo w sprawie rowu Zwolaka ?
 • "Czarny pijar" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 9:34:05 napisał:
  Za dużo dobrych inwestycji dla miasta zrobił Andrzej Wnuk, za dużo dróg osiedlowych zbudował, za dużo środków zewnętrznych ściągnął do Zamościa, spłacił już 10 ml. długu po zamojskim. Tego przeciwnicy polityczni mu nie wybaczą. Dlatego z takim jazgotem atakują.
  R E K L A M A
 • "Ja" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 9:39:28 napisał:
  Biały wąs się chyba bardzo cieszy z tych zarzutów.
 • "ak" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 11:14:09 napisał:
  Do klakierów.Ja rozumiem że prezydentowi Wnukowi przyszło rządzić w trudnym okresie,bo od trzech lat trwa posucha jeżeli chodzi o unijne fundusze,ale proszę o odrobinę przyzwoitości.Wprawdzie już pewne inwestycje mają niby zaklepane dofinansowanie, ale żadna z nich jeszcze nie ruszyła z miejsca.Budowane ulice niestety nie mają zewnętrznego dofinansowania,co sprawia,że zadłużenie miasta wzrosło a efekty są raczej mizerne.Oczywiście ci co mieszkają przy tych ulicach moją pewnie inne zdanie,ale tych jest raczej niewielu.Jeżeli się w czymś mylę,to proszę przytoczyć fakt,bo ja tego typu informację śledzę z uwagą.
 • "blokers" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 11:30:46 napisał:
  Mieszkam na Wyszyńskiego. U nas wszystkie uliczki i chodniki musimy zrobić sami jako Spółdzielnia. Podatki i opłaty płacimy takie same a korzyści z budowy uliczek u bogaczy z willi nie mamy żadnych. Nie gadajcie więc o niby wnukowych inwestycjach bo tylko bogacze z nich korzystają.
 • "do blokers" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 11:36:52 napisał:
  Ścieżkę rowerową zrobiło miasto, ulicę do basenu zrobiło miasto, obwodnicę elektryka zrobiło miasto, chodniki na Wyszyńskiego poprawia miasto. To zrobił Wnuk.
 • "lee" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 11:49:54 napisał:
  co zrobił to zrobił w końcu mu za to płacili, ale że jest jest na bakier z prawem to poważna sprawa
 • "Anka" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 12:51:17 napisał:
  Z uliczki za 300tys korzysta 10 rodzin a z chodnika remontowanego za 100tys korzystają tysiące. A największe pieniądze idą na małe uliczki a nowych dobrych miejsc pracy w Zamościu nie ma, trzeba wyjeżdżać.
 • "klaudia" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 13:27:27 napisał:
  Czy prawdą jest, że Pan Marcin Zamoyski będzie kandydatem na Prezydenta Miasta Zamość?Jeżeli tak to ma mój głos, wcześniej głosowałam za obecnym.
 • "brudny Hary" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 13:37:33 napisał:
  @Anka Sorry, ale pieprzysz trzy po trzy para piętnaście. To siwy wąs ładował miliony w bastiony bo bardziej cenił pamięć swych zmarłych przodków niż dobro żyjących tu i teraz mieszkańców! A obecny wyciągnął ich z błota w którym tkwili od lat, ściąga też inwestorów
 • "@"klaudia"" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 14:52:30 napisał:
  prawdą, nie zgadza się w tym tylko "pan"
 • "@"klaudia"" dnia 29 listopada 2017 o godzinie 14:55:05 napisał:
  @"blokers" - głupoty piszesz towarzyszu. Od kiedy miasto ma budować uliczki nie na swoim ? Sam piszesz, że to teren spółdzielni czyli wasz
  R E K L A M A
 • "kmicic" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 12:49:29 napisał:
  jak można mówić o przywłaszczeniu mienia, skoro to był gabinet w urzędzie miasta a nie gabinet w prywatnym domu? powiem szczerze, że dawno już nie widziałem takiej ekwilibrystyki prawniczej jeżeli chodzi o sposób sformułowania zarzutów... przypuszczam, ze jakby teraz zrobić przeszukania w gabinetach prezydentów miast w Polsce okazałoby się, że znajduje się tam mienie publiczne, które nie było okazywane radnym i na tej podstawie każdemu można byłoby postawić zarzuty.
 • "Jobot" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 13:31:51 napisał:
  Ale dziecinada. Proponuję jeszcze łopatki i do piaskownicy żeby się piaskiem obrzucać. Nie wiem kto "mądrzejszy" czy ten kto doniósł do prokuratury za to "wielkie przestępstwo" czy ten kto się jego dopuścił pisząc takie rzeczy w opisie faktury i popisując się przed Radą Miejską nie tym urządzeniem co potrzeba. Porażka -------- Kolejny ubaw mam czytając komentarze w których ludzie prześcigają się w wypisywaniu bzdur - dotyczy to zarówno zwolenników jak i przeciwników prezydenta Wnuka. Szczególnie bawią mnie argumenty o spłacaniu długu po Panu Zamoyskim czy też ściągnięciu inwestorów (jakich?????). Obecna władza zastała dług w wysokości 78 mln złotych (25% budżetu - jeden z najlepszych wyników w kraju jak na skale zrobionych inwestycji) a teraz dług jest bodajże coś koło 100 mln (ale faktycznie spłacili 10 mln albo i więcej po poprzednim prezydencie tak samo jak kolejni będą spłacać po obecnym więc nie wiem w czym problem). Dzięki właśnie tak niskiemu zadłużeniu miasta przez poprzednika obecna władza mogła zrobić te inwestycje co zrobiła i ściągnąć tyle kasy dofinansowania. Będzie też można robić kolejne inwestycje bo zdolność kredytowa miasta jest spora i można wpakować w Zamość kolejne 150 mln złotych (przy poziomie dofinansowania z funduszy około 60 - 70 % bez szkody dla budżetu i groźby niewypłacalności). A te "mury" które tak zarzucacie Panu Zamoyskiemu to główny atut miasta bo inaczej pies z kulawą nogą by tutaj nie zaglądnął a i inwestorzy nawet by nie brali pod uwagę miasta w zakresie inwestycji. Bo co by pokazał prezydent gościom miasta??? No ale to takie "szczegóły" dla przeciwników byłego prezydenta.------ Nie mniejszy ubaw mam z ludzi którzy krytykują obecnego prezydenta i piszą o braku inwestycji w mieście z udziałem środków unijnych, które rzekomo się nie zaczęły. A ten wielki dźwig przy kościele franciszkanów i prace budowlane to pewnie krasnoludki robią. Wikarówka ogrodzona i rozpoczęty remont to też pewnie skrzaty robią, dalsza rewitalizacja starówki to pewnie z kolei jakieś trolle robią (choćby odnowiona fasada kamienicy na rynku solnym koło budynków liceum co straszyła ludzi). Reszta zapewne ruszy w przyszłym roku.------------ Rozumiem spory na forum, rozumiem popieranie jednej lub drugiej strony ale żeby pisać bzdury, żeby nie powiedzieć zwykłe kłamstwa albo posuwać się do taniej propagandy albo manipulacji to już lekka przesada. Naprawdę ludziska nie dajmy się zwariować i może zamiast zacietrzewienia, dowalania sobie skupmy się na faktach, nawet jeśli będą niewygodne dla nas. Ja nie ma z tym problemu mimo że popierałem Pana Zamoyskiego i dalej będę popierał. Ale nie mam zamiaru obrażać się na obecnego prezydenta i krytykować dla samej krytyki bo nie jest "mój". Robi dobrze to mam zamiar chwalić, jeśli robi źle to mam zamiar krytykować ale żeby bawić się w durny hejt lub robić za "czopka" lub tego typu rzeczy to wolę sobie darować. A obecną kadencję uważam generalnie jak najbardziej za udaną. Były potknięcia większe lub mniejsze (nie popełnia błędów ten kto nic nie robi) ale żeby o coś kopie kruszyć to nie widzę sensu.---- W każdym razie czekam na pozytywny dla obecnego prezydenta finał sprawy. Bo jak widzę giełdę nazwisk ludzi, którzy niby mają startować w wyborach to raczej nie widzę innego sensownego kandydata na prezydenta poza obecnym.
 • "Jobot" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 16:15:22 napisał:
  @brudny Hary - a możesz podać tych inwestorów? Chętnie dowiem się jacy to ;) Geniuszu żeby ściągnąć inwestorów trzeba mieć im co pokazać i czym ich zainteresować. Bez tych "murów" nie przyjechał by tutaj nawet pies z kulawą nogą. Miasto musi mieć to coś czym można się chwalić, co można pokazać w telewizji i rozreklamować, jakąś wizytówkę.
 • "Jobot" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 16:49:15 napisał:
  @kmicic ----- Prokuratorowi być może chodzi o to że Prezydent miał wziąć tamten aparat do gabinetu celem przywłaszczenia i następnie być może zamienił go na inny, tańszy i niezgodny z fakturą ale zgodny z opisem na fakturze. Tak więc myślę że prawdopodobnie według prokuratora prezydent miał zostawić sobie urządzenie do wyłącznego używania a następnie jako urządzenie nabyte przez urząd okazać inne, tańsze niż wskazano na fakturze. Tak ja rozumiem ten zarzut o którym mowa w treści artykułu. A najlepiej byłoby zapytać co autor zarzutu miał na myśli ;)
 • "Damian" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 20:36:19 napisał:
  Wykrywacz? a czy to nie kropelka w kałuży brudu?
 • "tow.Gumiak" dnia 30 listopada 2017 o godzinie 22:06:19 napisał:
  A kariera polityka?..Poooszłaaa w pis/doo?
 • "Sylwia" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:16:50 napisał:
  #muremzawnukiem
 • "Eryk" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:17:30 napisał:
  #muremzawnukiem
 • "Marta" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:18:06 napisał:
  #muremzawnukiem
 • "Ala" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:18:34 napisał:
  #muremzawnukiem
  R E K L A M A
 • "Tomii" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:19:03 napisał:
  #muremzawnukiem
 • "Katarzyna" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 6:19:46 napisał:
  #muremzawnukiem
 • "widz" dnia 2 grudnia 2017 o godzinie 23:12:11 napisał:
  Szkoda że nie można pisać i mówić o tych którzy za tym stoją - może ktoś dobrze poinformowany wie coś więcej niż tylko jakieś krążące niedomówienia tzw. wieśniaków. Niestety dzisiaj mamy mniej wolności osobistej niż w okresie PRL.( nie mylić z wolnością polityczną ) Żyjemy w okropnych czasach gdzie prawda jest fałszowana i ukierunkowana na obłudę byle tylko zniszczyć przeciwnika mimo że wcześniej był on wynoszony jako ten najlepszy, tylko czy wtedy był on najlepszy? Może faktycznie był skoro pokazał swoje ja co bardzo nie spodobało się liderowi i czują się zagrożeni bo on już nie chce dzielić się z nimi swoją władzą.
 • "STYX" dnia 3 grudnia 2017 o godzinie 22:15:25 napisał:
  CZ ZAMOJSKIE SŁUZBY DROGOWE, ZWANE DALEJ TĘPYMI DZIDAMI, MUSZA SNIEG Z DRÓG SPYCHAC NA CHODNIKI, UPRZEDNIO ODSNIEŻONE ???? jak spotkam skopie dupę !!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny